Satılık Gibson Burstbucker Type 1 & 2

'Elektro Gitar Aksesuarları' forumunda Blindeath tarafından 13 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. Şehir:
    İzmir
    Fiyat:
    600 TL
    Takasa:
    açık
    Selamlar,

Manyetikler çok hoşuma gitti açıkçası fakat tarzıma uygun olmadığından satışa çıkartıyorum. Sitesinde Bridge (Type 2) için 7,4k ve Neck (Type 1) için 6,5k değerleri olduğu gözükmekte. Gibson'a olan güvenimden dolayı ölçme gereği duymuyorum tekrardan :)

Manyetikler ayrıca PAF olarak geçen ilk çıkan humbucker manyetiklerin kopyası olarak tasarlanmış, Yine sitesinde mumlanmadığı yazmaktadır. Ben gürültülü bir manyetik bekliyordum fakat gayet sessizler. Alnico II mıknatıslı bir manyetiğe göre hoş bir tizliği var ve bu da seslerin tane tane duyulmasına sebep olmakta. Les Paul tarzı bir gitarınız var ise gerçekten iyi anlaşacaklardır. Fakat diğer kasa şeklinde gitarlarınıza biraz tiz gelebilir.

Fiyat olarak 600 TL istemekteyim.

EMG Het Set ya da 80 ler sonu (Sonradan üretime giren logolu olanlardan değil) Gibson Dirtyfingers manyetikler ile takasa açığım. + sı - si ne var ise konuşulur...

Bayramdan sonraki pazartesi günü şehir dışı için önce havale ardından aynı günde kargo şeklinde, elden de nakiti ya da malı yanında olanla alış verişi yaparız :D

IMG_4985.JPG

IMG_4986.JPG

Son düzenleme: 13 Eylül 2016
  2. Selamlar. Manyetikler satıldı mı yoksa hala aktif mi satış?

3. Merhabalar, ilan hala aktiftir.

4. Bir sorum daha olacak, manyetikler bir gitardan mı çıkma yoksa set olarak mı alındı? Yani bundan önce bir classic 57 takım almıştım, onlar Les Paul traditional üzerinden sökülüp satışa konmuştu. Bunları siz ayrıca satın aldıktan sonra tercih etmediğiniz için mi satıyorsunuz demek istiyorum.

5. Aldığım gitarın üzerine, sahibi sonradan ayrı ayrı alarak takmış. Gitarı alırken herhangi bir kutu teslim almadım fakat aldığım gitarın standart manyetikleri EMG 81-60 olduğundan bu manyetiklerin başka bir gitardan çıkartılıp takılmadığını emin bir şekilde söyleyebilirim.

Standart olarak bir Gibson üzerinde gelen burstbucker manyetikler pro olarak geçmekte ve ton olarak bunlardan daha farklıdırlar. Aralarındaki fark ise benim sattıklarım muma yatırılmamış ve geçmişteki PAF manyetiklerin çok benzer kopyaları olmaları. Pro versiyonları mumlanmış olarak gelmekteler.

Satmamın sebebi ise daha daha yüksek çıkışlı manyetik almak.

6. Teşekkür ederim. Kısa bir süre içinde dönüş yapacağım. Bu arada takas için classic 57 ve plus düşünür müsünüz?

7. Gerçi aradığınız modelleri yazmışsınız, classic 57 yok arasında.

8. Tabi, ne demek :) Malesef classic 57 düşünmüyorum, yine de teşekkürler.

Bu Sayfayı Paylaş