Manyetiklerin Uyumu

Merhabalar :) Bazı kişiler EMG 81-85 yerine 57-66 tercih ettiğini fark ettim. Eğer alınırsa set olarak alınır diye düşünüyorum. Ama asıl merak ettiğim, bu manyetiklerin birbirine olan uyumu nasıl anlaşılır. Ben elimde bulunan 81-85' te ki 81' i söküp 66 taktırabilir miyim? Yada IBZ H-S-H manyetikleri söküp kafama göre Dimarzio manyetik seçip takabilir miyim?

81 - 66 olursa problem olmaz. Ama 66 - 85 köprüden sapa geçişte volume farkı yaratır. 66 daha düşük bir çıkışa sahip. Ki zaten 85 81'e oranla biraz baskındır. Ben 85'i köprüye 81'i de sapa tavsiye ederim.

@dingdongdaddy'nin söylediği gibi başlıkta adı geçen bütün manyetikler aktif olduğu için teknik bir problem çıkmaz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
81 - 66 olursa problem olmaz. Ama 66 - 85 köprüden sapa geçişte volume farkı yaratır. 66 daha düşük bir çıkışa sahip. Ki zaten 85 81'e oranla biraz baskındır. Ben 85'i köprüye 81'i de sapa tavsiye ederim.

@dingdongdaddy'nin söylediği gibi başlıkta adı geçen bütün manyetikler aktif olduğu için teknik bir problem çıkmaz.
Peki tonal anlamda bir uyuşmazlık olma ihtimali var mı?

Peki tonal anlamda bir uyuşmazlık olma ihtimali var mı?
57 - 66 set daha pasif tadında ve daha uysal manyetikler. 81 köprüde olduğu zaman 66 sapa uygun olur tonal denge açısından.

Ama benim kişisel tercihim EMG söz konusuysa her zaman 81 - 60.

Bu arada Ibanez 2550 sanırım takılacağı gitar. Ortaya manyetik tavsiye etmem eğer böyleyse. Yani boşta bir manyetik de tavsiye etmem. Siyah deliksiz bir single kapak o boşluğa daha iyi olur. Çünkü ortadaki single bağlı olmasa da manyetik havuzunu etkileyecektir aktif manyetikler yüzünden.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
57 66 set daha pasif tadında ve daha uysal manyetikler. 81 köprüde olduğu zaman 66 sapa uygun olur tonal denge açısından.

Bu arada Ibanez 2550 sanırım takılacağı gitar. Ortaya manyetik tavsiye etmem eğer böyleyse. Yani boşta bir manyetik de tavsiye etmem. Siyah deliksiz bir single kapak o boşluğa daha iyi olur. Çünkü ortadaki single bağlı olmasa da manyetik havuzunu etkileyecektir aktif manyetikler yüzünden.
EMG' ler Charvel dc 1-st için :) Ibanez' imi ayrı tutacağım :D

Merhabalar :) Bazı kişiler EMG 81-85 yerine 57-66 tercih ettiğini fark ettim. Eğer alınırsa set olarak alınır diye düşünüyorum. Ama asıl merak ettiğim, bu manyetiklerin birbirine olan uyumu nasıl anlaşılır. Ben elimde bulunan 81-85' te ki 81' i söküp 66 taktırabilir miyim? Yada IBZ H-S-H manyetikleri söküp kafama göre Dimarzio manyetik seçip takabilir miyim?
Gitar ne bilmiyorum ama single manyetiklerin genişliği milim fazla olabiliyor, sıkışık olabiliyor. Mesela 2 sene önce Dimarzio "the chopper" taktırmıştım. Bridge ve neck de X2N Onlarda alan sıkıntısı yok. Single yuvasına ancak girmiş vidalarını çıkardım öyle sallanmadan duruyor

Merhabalar, ben de ayni durumu dusunuyorum, stock schecter diamond neck manyetigi yerine seymour duncan takmayi dusunuyorum, sizce mantikli mi?

Geri