Edge Zero Için Köprünün Yatağını Genişletmeyi Düşünüyorum

Aranızda floyd rose veya o tarz köprü değiştirenler var mı bilmiyorum ama 2012 Ibanez premium RG870QMZ-RDT gitarımdan edge zero2'yi çıkarıp prestige'lerdeki edge zero'yu takacağım ama kalın mi telinin saddle'ı entonasyon gereği büyük ihtimal fabrikada premiumlar için açılmış 7cm oyuğu aşacak, aşmasa da oyuğun köşesine kaçınılmaz olarak köprüyü çektikçe sürtünüp duracak. Dremel tarzı aletlerden alıp yapsam, sonra da açık yeri boyasam desem tahmini 150tl bulacak, hem de keserken kaçırırım ağacı batırırım diye korkuyorum. Luthiere götürsem daha mı ekonomik olur sizce? Ya da entonasyonu iyi ayarlanmış zero point sistemli prestige kullanan arkadaşların, muhtemel bu köprünün kalın mi saddle'ının entonasyon yapılmış hali 67,5mm geçmez (saddle boyu 61mm imiş), köşeye de değmez şeklindeki bildirimleri de beni mutlu edebilir.

Dosyalar

• Resim1x.jpg
    Resim1x.jpg
    137.9 KB · Gösterim: 301
  • ibanez-tremolo-edge-zero-with-zero-point-system-3-in-cosmo-black-2trx5ae001-2trx5ae001_3 (1).jpg
    ibanez-tremolo-edge-zero-with-zero-point-system-3-in-cosmo-black-2trx5ae001-2trx5ae001_3 (1).jpg
    98.9 KB · Gösterim: 452
Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merak ediyorum da niye Edge Zero 2' yi söküp Edge Zero takıyorsunuz. Ne gibi + özellikleri var?

aslında bu kadar acele etmek istemiyordum ama bir yıl kadar süre önce fine tuner vidalarında akordu etkileyebilecek tıkır tıkır oynamaların olduğunu fark ettim. Bu biraz da entonasyonun ayarlanması gerektiğini düşündüğüm zamana denk geldi. Aslında öyle bir sorun olmasa ben İbanez'in diğer edge köprüleri için tasarlanan entonasyon aparatını (resimde) alacaktım fakat işte bu nedenlerle bu köprüyü takmaya karar verdim. edge zeronun edge zero2ye göre + özelliklerine gelince entonasyonu başka bir aparata ihtiyaç duymadan ayarlıyorsun. Köprü tabakasında, fine tunerlar daha kalın bir yuvadan geçiyor. Daha sıkı olduğunu, edge zero2deki durumun bunda olmayacağını düşünüyorum. Üçüncüsü de görüntüsü pek artı özellik değil. Onun için para vermeye değmez. Sırf onun için alacaksam prestige alırdım daha iyi.
İlginiz için teşekkürler

Dosyalar

• 451141_main_m_201604071325.jpg
    451141_main_m_201604071325.jpg
    44.6 KB · Gösterim: 395
  • 002a1Ywqgy6PVfocM4gc8&690.jpg
    002a1Ywqgy6PVfocM4gc8&690.jpg
    31 KB · Gösterim: 399
Son düzenleme:
aslında bu kadar acele etmek istemiyordum ama bir yıl kadar süre önce fine tuner vidalarında akordu etkileyebilecek tıkır tıkır oynamaların olduğunu fark ettim. Bu biraz da entonasyonun ayarlanması gerektiğini düşündüğüm zamana denk geldi. Aslında öyle bir sorun olmasa ben İbanez'in diğer edge köprüleri için tasarlanan entonasyon aparatını (resimde) alacaktım fakat işte bu nedenlerle bu köprüyü takmaya karar verdim. edge zeronun edge zero2ye göre + özelliklerine gelince entonasyonu başka bir aparata ihtiyaç duymadan ayarlıyorsun. Köprü tabakasında, fine tunerlar daha kalın bir yuvadan geçiyor. Daha sıkı olduğunu, edge zero2deki durumun bunda olmayacağını düşünüyorum. Üçüncüsü de görüntüsü pek artı özellik değil. Onun için para vermeye değmez. Sırf onun için alacaksam prestige alırdım daha iyi.
İlginiz için teşekkürler
Anladım teşekkürler :)

Geri