Elektro Gitar Için Amfi Ve Prosessor Tavsiyeleri

Merhaba arkadaşlar,
Ben bi suredir elektro gitar caliyorum. Kendimce ilerledim. Baslangic seviye bir elektro gitarim var set olarak ashton ag 131. Gitar superstrat 22 perde. Gitari seviyorum rahat, seside iyi ,ayrica akustik seside guzel bence. Sadece amfinin verdigi distortion ve overdrive ve clean sesi cok dijital geliyo ve hosuma gitmiyo.Ayrica diger forumlarda amfinin cok onemli oldugu kotu bi gitari bile adam edebildigini duydum. Bende daha iyi bi performans alabilmek icin bi sure sonra amfi ve prosessor veya pedal almayi dusunuyorum. Tarz olarakta metal ve rock caliyorum. Riff ve solo karisik yani lead caliyorum.Ve cok buyuk bi amfiye ne yerim de ne de ihtiyacim var.
Size sorularim sunlar:
1)Sizce sadece kaliteli bir amfi almam yeter mi gitarida degistirmeli miyim ?(kisa vadede)
2)Kullanmak istedigim efektler distortion , overdrive,delay vb. bunun icin pedal mi yoksa prosessore mi ihtiyacim var ?
3) Hangi marka amfi ve prosessor modellerini onerirsiniz ? (Tecrubelerinize gore)
Butce belli degil .
Cevaplarinizi bekliyorum

Bütçe belli değil dersen, o iş çok karışır. Çünkü ekipman işi gitardan daha büyük bir derya-deniz.
Eve uygun 30 watt transistörlü de var, 5-15 watt lambalı amfi de. Bunların fiyatları da 500 gibi başlayıp binlerce liraya çıkabilir.
O yüzden aşağı yukarı bir bütçe belirlemeniz, gelecek tavsiyeler konusunda faydalı olacaktır.

Geri