Turkiye Piyasasindaki 7/8 Telli Gitarlar

'Elektro Gitarlar' forumunda biozalp tarafından 16 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. Forumda bu konuda cok post acilmistir buyuk ihtimal, sonucta yeni generasyon djent furyasi ile yukselen bir trend 7/8 telli gitarlar. Fakat turkiye gercekleri istediginiz gitari bulmak iskence gibi, o kadar muazzam gitarlari sadece youtube kanallarinda izliyoruz. Sorum su, turkiye piyasasinda hangi 7/8 telli gitarlar var? Do-re ve MyDukkan bu konuda cok kisitli genelde schecter yogunluklu takiliyorlar. Bu konuda yardimci olursaniz sevinirim. Tesekkurler.

2. İkinci ellerde arada sırada 7ler çıkıyor. 8 ise 3000-4000 schecter blackjack hellraiser zaten. Çok şanslı olman lazım 8 bulman için ikinci elde.

3. ikinci ellerde genelde turkiye pazarinda oldugu gibi schecter tekeli var gordugum kadariyla su ana kadar 4 gitara denk geldim hepsi sabit kopruluydu bu nedenle iletisime gecmedim kendileri ile, merak ettigim bir muzik magazasina gidip deneyebilecegim 7 telli gitar olarak hangi markalar var ve varsa nerde schecter gormekten gina geldi cunku 7 tellilerde :)

4. Ankara'da bir adet 8 telli Kahler köprülü Agile var. Gayet iyi bir gitar..

5. Ibanez Rg1527 floydlu bi gitar. Manyetikleri basarili ve sapi calinabilir kalinlikta. Tavsiye ederim.

biozalp bunu beğendi.
  6. Zuhal Müzik'te çeşit açısından 7 Telli Ibanez ve Jackson modelleri vardı. Kesinlikle Schecter'in Km serisi hariç ürettikleri 7 telli gitarlar resmen bas gitar gibi, çok kalın saplı ve çalımı zor. Ibanez ve Jackson klavyeleri çok çok daha rahat. Daha hiç bir dükkanda Mayones,Kiesel,Legator,Agile gibi markalar görmedim.

biozalp bunu beğendi.
  7. gidip bakalim izmir'dekine bi ara, en son baya kazikciydi zuhal ama, arkadasa bor'da 900 lira olan gitari 950 lira bak sana indirim yaptim diye kakalamaya calismislardi

8. welmour

welmour

562
    1,116
    9,006
    Ucuz 8 telli alternatif isteyene Thomann'da Harley Benton R458 kargo vergi dahil 600 lira civarına getirtilebiliyor. Tek sıkıntısı 25.5 inch scale olması.

Bu Sayfayı Paylaş