Turkiye Piyasasindaki 7/8 Telli Gitarlar

Forumda bu konuda cok post acilmistir buyuk ihtimal, sonucta yeni generasyon djent furyasi ile yukselen bir trend 7/8 telli gitarlar. Fakat turkiye gercekleri istediginiz gitari bulmak iskence gibi, o kadar muazzam gitarlari sadece youtube kanallarinda izliyoruz. Sorum su, turkiye piyasasinda hangi 7/8 telli gitarlar var? Do-re ve MyDukkan bu konuda cok kisitli genelde schecter yogunluklu takiliyorlar. Bu konuda yardimci olursaniz sevinirim. Tesekkurler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İkinci ellerde arada sırada 7ler çıkıyor. 8 ise 3000-4000 schecter blackjack hellraiser zaten. Çok şanslı olman lazım 8 bulman için ikinci elde.
ikinci ellerde genelde turkiye pazarinda oldugu gibi schecter tekeli var gordugum kadariyla su ana kadar 4 gitara denk geldim hepsi sabit kopruluydu bu nedenle iletisime gecmedim kendileri ile, merak ettigim bir muzik magazasina gidip deneyebilecegim 7 telli gitar olarak hangi markalar var ve varsa nerde schecter gormekten gina geldi cunku 7 tellilerde :)

Zuhal Müzik'te çeşit açısından 7 Telli Ibanez ve Jackson modelleri vardı. Kesinlikle Schecter'in Km serisi hariç ürettikleri 7 telli gitarlar resmen bas gitar gibi, çok kalın saplı ve çalımı zor. Ibanez ve Jackson klavyeleri çok çok daha rahat. Daha hiç bir dükkanda Mayones,Kiesel,Legator,Agile gibi markalar görmedim.

Zuhal Müzik'te çeşit açısından 7 Telli Ibanez ve Jackson modelleri vardı. Kesinlikle Schecter'in Km serisi hariç ürettikleri 7 telli gitarlar resmen bas gitar gibi, çok kalın saplı ve çalımı zor. Ibanez ve Jackson klavyeleri çok çok daha rahat. Daha hiç bir dükkanda Mayones,Kiesel,Legator,Agile gibi markalar görmedim.
gidip bakalim izmir'dekine bi ara, en son baya kazikciydi zuhal ama, arkadasa bor'da 900 lira olan gitari 950 lira bak sana indirim yaptim diye kakalamaya calismislardi

Konuyu hortlatiyorum, ancak yeniden ayni soruyu sormak istiyorum, arastirmalarda altta kalan bir cok gitar var, mesela dun'e kadar ola englund signature modellerinin turkiyede varligindan bi' haberdim. Signiture olmayan 7/8 telli hangi gitarlar var piyasamizda kiyida kosede kalmis. Aklima gelen modeller

Schecter KM-7 MK2
Schecter Hellraiser
Schecter Blackjack
Schecter Jeff Loomis
Ibanez'in bir kac modeli (hicbir zaman sevemeyecegim ibanez'leri)

Bunlar haricinde sitelerde kiyida kosede kaldigini gordugunuz model var mi? Ekonomik durumum duzeldi bu yaz kesin aliyorum artik, oyle ya da boyle.

Konuyu hortlatiyorum, ancak yeniden ayni soruyu sormak istiyorum, arastirmalarda altta kalan bir cok gitar var, mesela dun'e kadar ola englund signature modellerinin turkiyede varligindan bi' haberdim. Signiture olmayan 7/8 telli hangi gitarlar var piyasamizda kiyida kosede kalmis. Aklima gelen modeller

Schecter KM-7 MK2
Schecter Hellraiser
Schecter Blackjack
Schecter Jeff Loomis
Ibanez'in bir kac modeli (hicbir zaman sevemeyecegim ibanez'leri)

Bunlar haricinde sitelerde kiyida kosede kaldigini gordugunuz model var mi? Ekonomik durumum duzeldi bu yaz kesin aliyorum artik, oyle ya da boyle.

İboları sevmeme nedenleriniz nedir acaba?

Not: Yazıyla insanlar saldırgan tavır takınıldığını düşünebiliyorlar. Tamamen meraktan soruyorum.

İboları sevmeme nedenleriniz nedir acaba?

Not: Yazıyla insanlar saldırgan tavır takınıldığını düşünebiliyorlar. Tamamen meraktan soruyorum.

bunu nasil saldirgan anliyim hocam :) bilmiyorum hocam, gitari eline aldiginda bir hissiyat vardir ya, guzel gitar bu dersiniz, aldiginizda icinize siner, ne yazik ki ibanez'lerle yasayamadim bu hissiyati, ciddi her seviyeden gitarini denedim ama olmadi baglanamadim

bunu nasil saldirgan anliyim hocam :) bilmiyorum hocam, gitari eline aldiginda bir hissiyat vardir ya, guzel gitar bu dersiniz, aldiginizda icinize siner, ne yazik ki ibanez'lerle yasayamadim bu hissiyati, ciddi her seviyeden gitarini denedim ama olmadi baglanamadim

İnanın öyle algılayanlar oluyor. =)

Doğrudur, olabilir. Garip gelebilir belki ama bu bana Jackson'larda oluyor. Headstock'unun hayranıyımdır halbuki.

Siz gene de bence denk gelirseniz 7 telli Prestige'leri deneyin derim. İçiniz ısınır belki denemediğiniz modeller varsa halihazırda.

Not: Ibanez gitar sahibi değilim, komisyon almıyorum, reklam yapmıyorum vs vs vs. :D Ama şunun güzelliğine bir bakın yahu:
RG3727FZ_BH_00_01.png

RG752MFS_VFD_00_01.png

İnanın öyle algılayanlar oluyor. =)

Doğrudur, olabilir. Garip gelebilir belki ama bu bana Jackson'larda oluyor. Headstock'unun hayranıyımdır halbuki.

Siz gene de bence denk gelirseniz 7 telli Prestige'leri deneyin derim. İçiniz ısınır belki denemediğiniz modeller varsa halihazırda.

Not: Ibanez gitar sahibi değilim, komisyon almıyorum, reklam yapmıyorum vs vs vs. :D Ama şunun güzelliğine bir bakın yahu:
RG3727FZ_BH_00_01.png

RG752MFS_VFD_00_01.png

hocam markasi ne olursa govde on yuzu dumduz superstat mimarisine yakin gitar almam, alamam. Real guitars have curves.. o kalinligi, her yerinin kavisli olusunu hissetmem gerekiyor... ayni sey blade switch icin de gecerli ama onda biraz esnek olabiliyorum..

Ilginc bir insanim ama gitarimi bana ait hissetmem lazim, steve vai signature modelini bile denedim begenemedim oyle diyim ibanez tarafinda.

Geri