Jumbo Kasa Akustik Gitarlar

'Akustik & Klasik Gitarlar' forumunda Amatör gitarist tarafından 16 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. IMG_3460.PNG IMG_3461.PNG IMG_3462.PNG IMG_3463.PNG IMG_3464.PNG IMG_3465.PNG Başlıkta bahsettiğim gibi akustik bir gitar almayı düşünüyorum ama sesi de çok gür olsun arkadaş ortamında çaldığımda duyulsun istiyorum en fazla 500-550 TL olacak jumbo kasa önerilerinizi bekliyorum BU GİTARLARI KULLANIP KULLANMAYAN HERKES BİLGİ SAHİBİ OLAN ÖNERENLERDE YARDIMI OLURSA SEVİNİRİM ayrıca Cort, epiphone aj100ce ve pro 1 jumbo kasa mı

2. Yamahanin f serisi de olabilir f310 f370
    Buradan f310 a bakabilirsin

Fiyati piyasada 500 600 araliginda

3. Neredeyse her sehre Do-Re acildi. Gidip denemeyi dusunmediniz mi hic?

4. başlık jumbo ama görselini paylaştığın tüm modeller dreadnought..

uvidinli, brown, kapci42 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. hocam biz yurt dışındayız

uvidinli bunu beğendi.
  6. brown

brown

74
    45
    106
    Google görsellerden "jumbo gitar" diye aratır mısınız?

7. Do-Re Müzik virali :)

8. Pro1 plus modeline jumbo kasa yazıyor abi zaten çok bi bilgimde Yok danışmak için sordum

9. Bu fiyat aralığında aşağı yukarı aynıdırlar. O yüzden sana Epiphone DR100 öneririm. 350 TL. Ama deneyerek aldım, 500-600 bandındaki bir çok gitardan iyiydi. En azından senin verdiklerinden daha ucuz.

10. Dreatnought mu jumbo kasa mı bu gitar acaba

11. Dreadnought diye geçiyor. Şunu diyeyim, sesi oldukça gür. Deneyebiliyorsan dene. 10-12 gitar modeli arasından bunu aldım. En azından daha uygun diye. Yoksa tonalite olarak bir çoğu aynıydı bu fiyat aralığında.

12. Benim kafamdaki düşüncede kesinlikle bir epiphone var ama çok kararsızım ilk elektro akustik alcaktım sonra akustiğe yöneldim ama ya sesi iyi çıkmazsa diye tereddütteyim çünkü burda deneme gibi bir şansım Yok Konya'da yaşıyorum ve doreden sipariş vermeyi düşünüyorum ve en az 2 sene idare edecek bir şey istiyorum

13. Sahne, kayıt gibi şeyler için kullanmayacaksan elektro akustiğe gerek yok bence. Ben evde kullanmak için aldığımdan dolayı yetiyor bana. Yeniyıl geldiğinde 2 sene olmuş olacak :)

14. Sahne için derken sadece yıl sonunda okulda çalarım birde kayıt derkende öyle telefondan kayıt alıp sosyal medyada paylaşmayı düşünüyorum büyük bir hedefim Yok pek ama pro 1 plus düşünüyordum acaba o nasıldır ? Hiç denedin mi yani

15. O modeli hiç denemedim. Bir şey diyemeyeceğim o yüzden.

16. ankara trenle 1.5 saat.. atla git, bütün gün dene, al, akşam dön.. yanında bir arkadaşın da olsa nefis de muhabbet olur.. 80ler sonu 90lar başı, tel pena kal vs için biz otobüsle 3.5 saatten gidip dönüyorduk konya ankara arası.. biraz hareket edin yahu :)

Blindeath ve Can Temtek bunu beğendi.
  17. Haklısın abi hareket etmek lazım ama İnan ki babam yollamaz oraya kadar

18. ah bu babalar.. ben 2-3 kez habersiz gitmiştim, annem biliyodu bi tek.. ama o zaman cep telefonu falan yoktu tabi.. akşamdan akşama görüyoduk babayı.. arada ne halt ettiğimiz de pek ilgisini çekmiyodu..

Amatör gitarist bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş