Amfi Önerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda sygns tarafından 18 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. sygns

sygns

24
    9
    56
    selamlar.bütçe konusuna çok takılmadan aradığım özelliklere sahip en iyi amfiyi arıyorum.bazı amfileri denedim magazalarda fender super sonic fender custom deluxe 68 gibi.ancak acele etmeden kendime en uygun olanını arıyorum.sizlerin de önerilerini merak ediyorum.pop,funk,fusion gibi soundları seviyorum.amfinin çok fonksiyonelli olmasına gerek duymuyorum.cleanlere çok önem verıyorum.hem kayıt hem sahne de kullanabılecegım kaf ya da combo da olabilir.şimdiden tesekkurler

2. Peavey Classic 30 oldukça iş görecektir. Clean tonda şaha kalkan bir amfi. 2.kanalını bi ts tabanlı pedalla boostladığınız takdirde drivelı fusion sololarında da iş yapacaktır.

3. Berrak bir clean arıyorsanız roland jazz chorusu önerebilirim size

4. sygns

sygns

24
    9
    56
    Tesekkurler.her onerıyı ciddiye alıyorum.önerilen amfilerden ulasabıldıklerımı denemeye calısacagım.

5. Super Sonic ve Deluxe Reverb guzel aletler. Agirlik sorun olmazsa Twin Reverb. Yukarida sayilan butin amfileri sahnede kullandim. Tercihim:

1. Twin Reverb (Headroom icin)
    2. DeVille 212 veya Super Sonic (Ikisi arasinda kararsizim Super Sonic drive'lari da cok iyi)
    3. Deluxe Reverb

6. Sahne işi varsa ve bütçe sorun değilse Fender Twin Reverb. Ama evde sesi bire zor gelir. Çok gürültülü bir alet.

Ayrıca Blackface Fender tarzı çeşitli amfileri de inceleyebilirsiniz. Diliniz yeterli düzeyde ise özellikle yurtdışı siteleri bu konularda çok zengin içerikli.

Ekleme: Vay alçak @mego1 aganın yorumu üzerine yorum ha :D

7. srv975

srv975

467
    159
    506
    Peavey Classic 30 clean ve drive olarak çok başarılıdır.
    Ebat olarakta uygundur.

Bu Sayfayı Paylaş