Satılık Ekol S66 Havalı Tabanca (parlak Krom) + Hediye (son Indirim)

'Diğer Ürünler' forumunda Berkay Aşar tarafından 19 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. Şehir:
    Bursa
    Fiyat:
    140 TL
    Takasa:
    açık
    Gitar bakımları için ve paraya ihtiyacım olduğu için satıyorum. 09.05.2016 tarihinde N11 aracılığıyla alındı. Alalı 4 ay oluyor hiç bir sorunu yok, ayda bir yılda iki bağ-bahçeye gittiğimde atış yapmak için almıştım fakat kısmet olmadı tüpleri evde bitirdim. İsteyen olursa ev şartlarında atış yapmak için hedef noktasını nasıl yapacağınızı içeren bir video gönderebilirim. Masrafsız bir hobidir. Net menzil 25 metre diye hatırlıyorum.

• KALİBRE 4,5 mm.
    • ŞARJÖR KAPASİTESİ 14
    • HIZ 135 m/s.
    • KULLANILAN BASINÇ KAYNAĞI 12 gr. CO2 Tüp
    • UZUNLUK 192 mm.
    • YÜKSEKLİK 135 mm.
    • GENİŞLİK 41 mm.
    • AĞIRLIK 970 gr.

Yanında 3 adet Gamo Co2 tüp(bana göre en kaliteli tüp üreten marka) ve 200 e yakın çelik bilye hediye ediyorum. Merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz, burgu, manyetik ve pedallarla takasa açık.

Model dünya çapında da tanınıyor, ayrıca Türkçe ve yabancı dilde bir çok içerik ve detaylı inceleme mevcut.

WhatsApp Image 2016-09-18 at 23.40.49.jpeg WhatsApp Image 2016-09-18 at 23.40.50.jpeg WhatsApp Image 2016-09-18 at 23.40.49 (1).jpeg

Son düzenleme: 29 Eylül 2016
  2. Selamlar, merakımdan soruyorum.
    Havalı silahlar, 6136 sayılı "ateşli silahlar ve bıçaklar kanunu"na mı bağlı yoksa 2521 sayılı "avda ve sporda kullanılan tüfekler, nişan tabancaları kanunu"na mı bağlı? Bunlar önemli bilgiler olsa gerek, özellikle havalı silahlar ateşli olan muadillerine şekil itibari ile de benzediğinden dolayı yanınızda taşıma durumunda sorun çıkar mı, veya ruhsata tabii tutulurlar mı? Eğer tabii değillerse yanınızda taşırken fatura vs. bulundurmak gerekir mi, herhangi bir kolluk kuvvetinin üzerinizde bunu bulduğunda gösterebileceğimiz?

Bunları sorma nedenim, havalı silahları hobi olarak kullanan kişiler biliyordur elbet ancak bilmeyenler ve bunu hobi edinmek isteyenler için yararlı olabilecek bilgiler olsa gerek. Biliyorsanız bu soruların cevaplarını da ilanınızda yer ederseniz, satım sırasında daha kolay süreç yaşarsınız diye düşünüyorum. Ayrıca alacak kişinin bu konular hakkında bir bilgisi yoksa bilgilendirmek gerektiğini de düşünüyorum.

İyi satışlar dilerim.

Berkay Aşar bunu beğendi.
  3. Ben size bildiğim kadarını söyleyeyim bende de var direk belinize takıp gezdiremezsiniz her türlü silah için geçerli (taşıma ruhsatı hariç)kutusunda yada kullanıma hazır olmayacak şekilde taşıyabilirsiniz. Bişey demezler faturasını gösterebilirsiniz :)

4. Alıntıdır " ilah faturasıyla beraber ruhsata gerek kalmadan meskûn mahal (yerleşim yeri) dışında kullanılabilir. Toplantı alanlarında, avlanmak için kullanılamazlar. 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu'nun 6/2.maddesi gereği havalı tüfek ve tabancalar avda kullanılamaz. Yasağa aykırı davrananlara aynı kanunun 24. maddesi gereği İdari Para cezası verilir. Havalı tabancalar fatura ile taşınırken tüplülerin içinde karbondioksit tüpü ve saçmalar olmamalıdır."

crushhh bunu beğendi.
  5. Hayırlı satışlar dilerim kardeşim.
    Akıllıca ve güvenli kullanmak, canlılara doğrultmamak kaydıyla bu tarz aletlerle deneyim yaşamak sevdiğim bir hobidir...
    Eskiden gözlerim daha iyi görürken ve astiğmatım pek yokken genellikle atıtığımı vururdum.
    Eğer tipik bir avcı "atması" olarak almazsanız, eşimle birlikte 2000 yılında Fransa'dayken yaşadığımız bir deneyimi anlatayım...
    2 kişinin birlikte 60m. kadar havaya fırlatıldığı bir lunapark eğlence aletine bakmak için girdiğimiz panayırda bilinen tarzda bir tabanca atış poligonu (herhalde böyle denir?) kurmuşlardı.
    Bu poligonda yaklaşık 10m.den tabanca ile para karşılığı 5 atış hakkınız oluyor ve 5 şişirilmiş küçük balonu vurmanız durumunda büyükçe bir oyuncak veriliyordu.
    Enteresan olan nokta ise : Balonlar, isabet almasın diye, vantilatörle hava cereyanına maruz bırakılıyordu.
    Yine de kolay hedeflerdi : İlk 2 atışta 2 balonu vurmuştum.
    Bilirsiniz, atış yapanlar izlenir, dolayısıyla ben de göz altındaydım haliyle...
    Dedim bir muzurluk yapayım ve tek atışla 2 balonu birden vurayım... İyice nişan alarak vantilatörün rüzgarıyla balonların birbirine neredeyse değdiği anı kolladım ve tetiğe bastım...
    Bir anda çılgınca bir tezahürat yükseldi...
    İlk önce, eee tabi tek bilyeyle 2 balon vurmak kolay değil tabii diye kabardığımı hatırlıyorum (utanç verici)... Ama tezahürat dinmiyordu bir türlü...
    Sonradan anladık kı tek bilyeyle 2 değil 3 balon vurmuşum meğer... Pek çaktırmadım ama inanın tamamen tesadüftü...
    Sonra, atış yaptıran görevliyle göz göze geldiğimi hatırlıyorum...
    Sanırsın adamın anasını babasını vurmuşum, işte öyle bir öfke vardı bakışlarında, elleriyle kocaman tüylü sarı ördeği bize verirken...
    Olsun, biz balayındaydık ve çok mutluyduk...:)

6. Tekrar merhabalar, aslında ilk beklediğim soru da buydu. Gerçi benden önce @wolkN ve @BABAJi gereken cevabı vermiş.

Resmi anlamda söyleyebileceklerim:
    • Havalı silah kullanmak/satın almak için savcılıktan veya başka bir resmi şubeden bir kağıt almak gerekmiyor. (Kuru sıkı silahlar için iyi hal ve ikamet kağıdı gerekiyordu sanırım)
    • Havalı tabancayı 18 yaşından büyük herkes satın alabilir ve kullanabilir.
    • Arkadaşların dediği gibi kutusunda taşımak şartıyla; tüp şarjöre takılı olmayacak, şarjör tamamen boş olacak kısaca atışa hazır olmayacak şekilde taşınabilir.
    • Merkezi/kalabalık olan yerlerde kutusundan dahi hem güvenlik hemde kurallar açısından çıkarmamak gerek.
    Bu kurallar uygulandığı taktirde bir ceza ya da bir uygulanacağını sanmam. Zaten polisin de durduk yerde "aa dur bakim havalı tabancamı o bakalım" diye çantayı açtıracağını sanmıyorum fakat yine de yukarıda ki maddeleri dikkate almakta her açıdan fayda var.

Kısaca beline takıp, full şarjör gezmek yasak :D

uvidinli bunu beğendi.
  7. Yasasını bilmemde bu silah ile uzunca bi süre geçirdim bende, Fiyatına göre güçlüdür, sarellenin cam kalın kavanozlarını 20 25metreden delip geçiyordu , Bakım yapmazsanız tetik sorun çıkarıyor o kadar .

Berkay Aşar bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş