Ses Kartı Sorunu Yaşıyorum

merhaba bugün yeni bir ses kartı aldım M Audio fast track C400. Sorunum ise şu , gitarı ses kartına taktığım zaman herhangi bir program ( cubase , guitar rig vs ) açmadan bile clean sesler geliyor. Sanırım bu direct monitoring olayı oluyor yanlış bilmiyorsam. Ne yaptıysam bir türlü kapatamadım
yani sadece bir yazılım açtığım zaman gitarın sesini almak istiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim

merhaba bugün yeni bir ses kartı aldım M Audio fast track C400. Sorunum ise şu , gitarı ses kartına taktığım zaman herhangi bir program ( cubase , guitar rig vs ) açmadan bile clean sesler geliyor. Sanırım bu direct monitoring olayı oluyor yanlış bilmiyorsam. Ne yaptıysam bir türlü kapatamadım
yani sadece bir yazılım açtığım zaman gitarın sesini almak istiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim

rtaImage

Ses kartınızın arayüzünde seviye ve yönlendirme ayarları bulunan pencereye gelin, ordaki hardware inputs sütunundaki fader'ları sıfıra indirin, software returns fader'ları ise açık kalsın, sonra DAW'da kanal açıp buradaki monitoring butonunu açın, amfi modellemesi vs. taktığınızda sadece işlenmiş sinyali duyacaksınız.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
rtaImage

Ses kartınızın arayüzünde seviye ve yönlendirme ayarları bulunan pencereye gelin, ordaki hardware inputs sütunundaki fader'ları sıfıra indirin, software returns fader'ları ise açık kalsın, sonra DAW'da kanal açıp buradaki monitoring butonunu açın, amfi modellemesi vs. taktığınızda sadece işlenmiş sinyali duyacaksınız.

yardımın için çok teşekkür ederim sayende hallettim. Aslında basit ve gözümün önündeymiş ama olmayınca olmuyor işte.

Herkese merhaba. Yeni konu açmak istemediğim için buradan devam etmek istedim.

Motu M2 ses kartı aldım dün. Gitar çalarken veya kayıt alırken her şey yolunda fakat harici kullanımda (müzik dinleme vb.) sadece kulaklıkla ses alabiliyorum. Ses kartında çıkış sinyali görünüyor fakat laptop hoparlöründen ses gelmiyor.

Bios tan Realtek sürücüsünü kapattım, driver lari silip tekrar yükleyip güncellemeleri sağladım, Windows güncellemelerini kontrol ettim, ses kartının yazılımını guncelledim fakat sorun hâlâ devam ediyor.

Yardımcı olabilir misiniz acaba?

Windows ayarlarında M2'yi seçip müzik çalarsanız ses M2'den gelir. Yani M2'nin arkasındaki TRS ya da RCA çıkışlarına hoparlör bağlamanız lazım. Dizüstünün hoparlörlerinden ses alamazsınız.

Eğer gitar bağlayıp dizüstü hoparlörlerinden ses almaya çalışıyorsanız da ASIO kullanamazsınız, DirectSound ya da MME kullanabilirsiniz ki çok gecikme olur ve ses kalitesi de düşebilir. Ses kartına doğrudan hoparlör bağlayarak ya da kulaklık bağlayarak ASIO kullanmanızı öneririm.

Geri