Rockfabrik Effects-mind Abuse High Gain Distortion

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Rockfabrikeffects tarafından 20 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. Mind Abuse üç band ekolayzıra sahip çok yüksek kazançlı(high gain) bir distortion pedal-preampıdır. Üç ayrı distortion karakteri arasında geçiş yapılabilmesini sağlayan bir anahtara ve çok dinamik bir kazanç potansına sahip olması sayesinde her türlü rock, metal ve türevleri için gereken tonu sağlayabilmektedir. Gerekli olan tek şey iyi bir clean ton sağlayabilecek bir amplidir. Pedal diğer pedallar gibi ampliler ile veya doğrudan power amplilere girilerek de kullanılabilir. 9 volt ile beslenen pedal içerisindeki konverter sayesinde gerilimi 18 volta yükselterek zengin harmonik içerik sağlarken, dahili voltaj regülatörü sayesinde adaptörlerden kaynaklı gürültü problemlerini tamamen ortadan kaldırır.
    Teknik özellikler;
    Giriş empedansı:
    1M ohm
    Çıkış empedansı: 150 ohm
    Nominal giriş gerilimi: 9V
    Nominal giriş akımı: 70mA
    Güç konnektörü: negatif merkez 2,1x5,5 mm
    Boyutlar: 120x100x35mm
    True bypass
    3 band ekolayzır
    Ters akım koruma

Ayrıcalıklı özellikler;
    3 yollu distortion karakter anahtarı
    Dahili voltaj regülatörü
    Gümüş kablo ve lehimler

Alman Wima, Japon Panasonic ses kondansatörleri
    Amerikan Vishay yüksek frekans dirençleri
    Altın kaplama elektronik kartlar
    Amerikan Amphenol konnektörler
    Alpha potanslar
    Japon Miyama switchler

Fiyat: 200 euro

Sipariş: İlk partide üretileceklerden 10 adet pedal kaldı, yani sipariş veren ve ödemesini yapan ilk 10 kişinin pedalları 2 hafta içerisinde teslim edilecek. ilk 10 kişiden sonra sipariş veren ve ödemesini yapan kişilerin pedalları 4 hafta içerisinde teslim edilecek. Sipariş için öm ile veya aşağıdaki kanallardan iletişime geçebilirsiniz.

Rockfabrik Effects (@rockfabrikeffects) • Instagram photos and videos
    Rockfabrik Effects | Facebook

Not: Cihazın tüm parçaları Avrupa'dan geldiğinden, bu durumdan hiç hoşnut olmasakta fiyatı euro cinsinden belirlemek durumunda kaldık. Varlığımızı sürdürmek ve sizlere en kaliteli cihazı mümkün olan en uygun fiyata vermekten başka hedefimiz yok bu sebeple bir süre kdv almayacağız ve içerideki birikmiş kdvyi tüketeceğiz. Fiyatı olabildiğince aşağı çekmek için elimizden geleni yapmamıza rağmen hala yüksek bir tutar olduğunun farkındayız ama yinede Dünya standartlarına göre kalite fiyat oranında ilk sıralarda olduğumuz kolayca farkedilecektir. Kaliteden ödün vermeden yapılabileceğin en iyisini yaptığımızı düşünüyoruz, sizi ve bizi mutlu edeceğini umuyoruz.

Son düzenleme: 2 Ekim 2016
  2. Keske deneme sansimiz olsaydi İzmir içinde.
    Cok akil celiyor bu pedal.

berdin123 ve Rockfabrikeffects bunu beğendi.
  3. İzmir' de deneme imkanınız olacak, herkese ulaşmak için elimizden geleni yapacağız. Sadece zamanı ile ilgili kesin birşey söyleyemiyoruz.

oldiesngoldies bunu beğendi.
  4. Ay başına çok az kaldı.. ;)

Rockfabrikeffects bunu beğendi.
  5. Alan bi inceleme videosu çeksin. @izzzyy abiden video geleceği yok :D

Rockfabrikeffects bunu beğendi.
  6. Önümüzdeki haftaya kadar hazır olacak alan da video çekerse harika olur :)

Rockfabrikeffects ve hard-bira bunu beğendi.
  7. Üretimden baskıya tüm aşamaları özenli umarım oldukça iyi yerlere gelirsiniz. Tanıtım videosunu da aynı titizlikte bekliyoruz. :)

izzzyy ve Rockfabrikeffects bunu beğendi.
  8. Böyle ödeme yöntemlerinin gelmesi yakındır. Piyasada canlı para dönmüyor:)

Rockfabrikeffects ve izzzyy bunu beğendi.
  9. Şuna ticari olarak 199 veya 195 euro desek daha iyi olmaz mı @izzzyy abi? :)

10. Yerli malı yurdun malı dedik ama fiyat sanki yüksek gibi :) siz nasl düşünüyorsunuz ?
    o aralıkta insanın akılını çelebilecek oldukça fazla alternatif yokmu?

11. Videolar gelsin hele, fiyatı sonra tartışalım dostlar :)

O paraya değer.

12. Yapan arkadaşlar Mooer ya da Joyo gibi bir yol izlememişler.
    Bence gayet normal bir fiyat.
    Mad Professor ya da Okko'nun ne fazlası var da o fiyatlara ürün satabiliyorlar?
    Zaten iç piyasanın hedeflendiğini sanmıyorum.

13. Aslında ilk başta öyle gelebilir, ben amptweaker tight metal pro ile karşılaştırmıştım performans olarak mind abuse prototipi daha üstündü açıkcası...tight metal pro usa fiyatı 300 dolar tr fiyatı 1500 tl civarı olması lazım...mind abuse da en beğendiğim taraf da fotoğraflarda pek görünmüyor gibi sanki ama 3 farklı ton seçeneği olması gerçekten apayrı 3 pedal gibi oluyor..ton yelpazesi çok geniş gerçekten...

benzer fiyatta neler alınabilir diye düşünüyorum bogner ubershall distortion ı var ama full gaini bana yetersiz gelmişti kadıköy de denemiştim...amt P2 E2 vb ile karşılaştırma yapılabilir sonucu merak ederim...

14. Aklımıza geldi böyle birşey ama hoş olmaz diye düşündük, bilmiyorum olmalı mı sizce?

15. Düz hesap iyidir, boşver :)

16. Fiyat Türkiye şartlarında yüksek ama muadilleri ile kiyasliginda hem çok daha kaliteli hem de daha uygun fiyatlı. Belki de ben bilmiyorum, mesela bu fiyatlarda alternatif bir butik üretim distortion pedalı örneği verebilir misin ?

Rockfabrikeffects ve dream bunu beğendi.
  17. Peki Custom Shop üretim yapmayı düşünür müsünüz ?

18. Evet elbette düşünüyoruz, hatta seri üretim denebilecek durumlardan olabildiğince uzak olmak istiyoruz.

Bu Sayfayı Paylaş