Burn(Hard'n Heavy)-Ankara

Gurubumuz 2006 yılının Aralık ayında Ankara'da kurulmuştur.

Grubun temelleri solistimiz Emre'nin sayesinde atılmıştır.Grup kurmak için eleman arayışı içine giren Emre önce gitaristimiz Ömer ile irtibata geçmiş ve Ömer kurulum aşamasındaki gruba dahil olmuştur.Daha sonra solistimizin adaşı olan bascımız Emre gruba dahil olmuş ve grubun sadece ikinci bir gitar ve davul eksiği kalmıştır.İkinci gitar olarak gruba katılan Egemen ve gecenin bir yarısı tamamiyle tesadüf eseri solistimiz Emre ile iletişime geçen Sercan'nın da davul olarak gruba katılmasıyla beraber grup bugünkü kadrosunu tamamlamıştır.

Arka arkaya yapılan buluşmalarla beraber,grubun kendi içinde birbirini tanıması sağlanmış.Karakterlerin ve düşünce yapılarının uyumuna bakılmış.Müzik adına beklentiler,istekler ve yapılacaklar masaya yatırılmış,enine boyuna tartışılmış,grup kurmanın;

-Alii höeeyy..bak bakem bana.Sen gitar çalıyon mu?
-Evet çalıyorum ne olmuş?
-Ooo kralsın.Tamam o zaman iki eleman daha bulduk mu hemen başlarız çalışmalara.

bu şekilde olmadığı bütün elemanlar tarafından belirtilip,studyo çalışmalarına başlanmadan önce görüşmelere,tartışmalara sık sık devam edilmiş.Müzik yapmaktaki amacımız,piyasadaki gruplar,günümüz müzik sektörü ve müzik anlayışındaki çarpıklıklara dokunulmuş ve nelerin yapılması yada nelerin yapılmaması gerektiğine karar verilmiştir.Uzun uzadıya görüşmelerden sonra grubun tarzı -Hard'n Heavy- olarak kararlaştırılmış ve insani karakter olarak birbirini tanıyan bizlerin,enstrüman karakterimizi de tanıyabilmemiz için ilk studyo tarihi belirlenmiştir.Güzel geçen ilk studyonun ardından birbirine giderek ısınmaya başlayan grup provalara ve teorisel çalışmalara devam etmektedir.

Not:Grupta ritim ve lead gitar ayırımı yoktur.Gitaristlerimiz parçaları aralarında paylaşmaktadır.

Elemanların özgeçmiş olayına hiç girmicem,zaten yazılması da gayet saçmadır.Burada tanıtılan bir grup,önemli olan grubun geçmişi,vs...sidir.Hiç birimiz damat adayı değiliz değil mi?Ne gerek var özgeçmişe. :) Neyse,işin edebiyat kısmı bu kadar,bundan sonra müzik konuşsun.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Konser

İlk konserimizde böyle güzel bir Yardım Organizasyonunun içinde bulunmaktan çok mutluyuz.Umarım hastamız bu zor hastalığı yener ve sağlığına kavuşur.Hepinizden yardımlarınızı bekliyoruz.

Sercancım walla çok hızlı bir giriş yaptınız cidden tebrik ediyorum bu grubun geleceği şimdiden güzel yerlere gidiyor gibi görünüyor.
Bu arada konserin yardım amacıyla olması da ayrı bir güzellik olmuş şartlarımı zorlayıp sınav haftasıdır borçtur şudur budur dinlemeden gelicem umarım şimdiden çalişmalarinizda başarılar
Bu arada tuşeni azalt sercan :p

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tuşem kurban olsun sana Fatih :LOL: ....teşekkür ediyorum güzel sözlerin için..aynı sözleri burdan Sırnak'ta askerlik yapan..yok yok... :LOL: D'arch'a yolluyorum.

Eyvallah sağolasın şeref,yardım amaçlı konserler gerçekten çok güzel bir fırsat herkes için,hem grupların kendini göstermesi,hem de ihtiyaç duyanlara ulaşılması için...

Sana da başarılar(ulan hangi birini yazayım imzada yazan dışında kaç tane grubu var adamın kimbilir :) )

aradlithuen demiş ki:
Emre gırtlağını sonuna kadar kullanman dileğiyle...:D (garip bir dilek oldu ama neyse:D) 1 nisanda görüşmek üzere... dört gözle bekliyorum...

Eh haliyle,biraz garip bir dilek olmuş,gırtlağa abanmam ben arkadaşım,hiç infiale gelemem aaaaaa :)

Teşekkürler ardacım,bizde seni dört gözle bekliyoruz desem inanır mısın(tabi ki hayır da sermayeyi kurtarmaya çalışıyoruz elimiz mahkum yani :LOL: )

Kendilerini studyoda dinleme şansı buldum.. Vallahi maşşallah yardıra yardıra geliyolar, umarım çok daha büyük işler yapacaklar ben inanıyorum.. Şu yardım konseri işide gerçekten tam gruba yakışır bi davranış gerçekten böyle güzel bi amaçla başlayıp kısa sürede uzun yollar kat edersiniz inş.. başarılar..

Haa.. Bu arada sercan adamlar dogru söylüyo.. Şu tuşelerini bi azalt artık be kardeşim.. Yeter ama.. :D

Eyv. abi saolasın inş dediğin gibi olacak her şey.[Tuşemde gözü olanın gözü çıksın...ohh be rahatladım..çıkmasın çıkmasın:)]

ilk defa yardım konserinde dinleme imkanı bulucak olmama rağmen elemanları tanıdığım kadarıyla sağlam bişeyler çıkarıcaklarına emin olduğum grup....ilk adımlarını bukadar karakterli bi şekilde attıkları müzik kariyerleri boyunca hep başarılı olmalarını dilerim....

itiraf ediyorum az önceki measjı sercana olan 5lira borcumun karsılığı olarak içimden gelmiyerek yazmıs bulunmaktayım....hatta sercan mesajı kendi yazdı bana yolladı....böle bi insan işte sercan......emre iyidir ama emre bizdendir :D

Geri