Kafa Amfiyi Komboya Bağlamak ?

Elimde kafa amfi olarak niteleyebileceğim Taurus Stomp Head var.
Bir adet de el yapımı, 2 wattlık lambalı bir power amfi ve bir Celestion kabinden oluşan amfim mevcut. (preamfisi yok)
Bu el yapımı kombo amfiyi heba etmeksizin (yani sadece kabine döndürmeden) kafa amfiye güvenli bir biçimde bağlamak mümkün olabilir mi ?

Kombo amfinin arkasinda kabine giden kablo varsa ve cikabiliyorsa Taurus'a baglayabilirsiniz. Taurus kafanin hoparlor watt'ina gore daha yuksek guc uretmemesine dikkat edin.

images

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ikinci yontem ise (kullanilan kombo amfi sadece power amp'a sahip diye diyorum) Taurus'un loop'u mevcutsa Send'den power amfinin inputuna baglayabilirsiniz.
Ne yazık ki speaker doğrudan lehimlenerek bağlanmış amfiye. Dolayısıyla da ilk yöntemi kullanmam mümkün olmayacak.
Evet, send jackı mevcut ve benim aklıma da bu gelmişti. Ancak bu durumda komboyu da açıp onun power katını kullanmak ve her iki amfiyi de açmak gerecek:(

Ne yazık ki speaker doğrudan lehimlenerek bağlanmış amfiye. Dolayısıyla da ilk yöntemi kullanmam mümkün olmayacak.
Evet, send jackı mevcut ve benim aklıma da bu gelmişti. Ancak bu durumda komboyu da açıp onun power katını kullanmak ve her iki amfiyi de açmak gerecek:(
Yanlış anlamadıysam:
- 1 adet, SEND-RETURN düğümü olan kafa amplifikatörünüz (Taurus Stomp)
- 1 adet, güç amplifikatörü + hoparlör kombonuz var ve bu kombonun pre katı yok.

Bu durumda, @mego1 'in ikinci önerisini uygulayabilirsiniz. Neden amplifikatörleri açmanız gerektiğini anlayamadım. Nihayetinde bu kombonun bir girişi olmalı ve öbür kafanın SEND ucundan direk buraya girebiliyor olmanız lazım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yanlış anlamadıysam:
- 1 adet, SEND-RETURN düğümü olan kafa amplifikatörünüz (Taurus Stomp)
- 1 adet, güç amplifikatörü + hoparlör kombonuz var ve bu kombonun pre katı yok.

Bu durumda, @mego1 'in ikinci önerisini uygulayabilirsiniz. Neden amplifikatörleri açmanız gerektiğini anlayamadım. Nihayetinde bu kombonun bir girişi olmalı ve öbür kafanın SEND ucundan direk buraya girebiliyor olmanız lazım.
Doğru anlamışsınız.
Ben send ucundan gidecek sinyalin diğer komboyu beslemeyeceğini varsaydım. Bir deneyeyim en iyisi:) Teşekkürler.

Geri