12. Perdeden Sonra Ses Yok

'Elektro Gitarlar' forumunda Leblanc97 tarafından 25 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar merhaba. İbanez s470 model gitara sahibim ve gitarımın 12. perdesinden sonra bırakın bend yapmayı normal ses bile çıkmıyor. Acaba buna neden olan nedir ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

2. Köprü, sap ayarın veya ikisinde de sorun var büyük ihtimal. Luthier varsa çevrende bir göster çocuğu.

3. Peki ortalama kaça patlar bana? sap ayarı çok tutmaz sanırım ama fretlerde erime varsa ne kadar tutar acaba

4. Fret değişimi 300-350 lira İstanbul'da. Sap, köprü ayarı çok kayıksa 100 lira tutar en fazla.

5. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

895
    1,300
    9,255
    Bence fret değişimi gerekmesi değil sorun, büyük ihtimalle sap ayarı yada köprü ile ilgili bir sorun var ve eğer böyleyse 20-30TL lik bir bakımla sorun çözülür...Sorunu daha iyi anlatabilmek adına, bir video vb. koyarsanız, yardımcı olabilecek kişi sayısı artacaktır...

Sevgiler ve saygılar...

Son düzenleme: 26 Eylül 2016
  6. 300 350 mi? eğer öyleyse yeni gitarın yolu gözüktü

7. Grundar bunu beğendi.
  8. Gitar hakkında o kadar bilgim yok ne yazık ki yani terimleri hakkında. Pek fazla anlayamıyorum maalesef o yazıyı okumuştum konuyu açmadan önce

9. O zaman siz bir Luthiere götürün gitarı.

10. düzcede Luthier varmıdır ki :)

11. O zaman you tube üzerinden öğretici videolar izleyip dili geliştirme zamanı gelmiş demektir :) Tahminen köprüyü yükseltmen gerek. Ama nasıl yapılır ben bilmem mesela. Floydlu gitarım olmadı hiç.

12. anladım. O zaman iş başa düştü.

Bu Sayfayı Paylaş