Satılık Gibson Usa 500t 500 T Seymour Duncan Pearly Gates Pg Sh Sh-pg1b Pgb Pgb1b Manyetikler Kargo Bedava !

'Elektro Gitar Aksesuarları' forumunda Rat_Dog tarafından 26 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

 1. Şehir:
  İstanbul
  Fiyat:
  Değişken
  Takasa:
  açık
  Merhaba,

  Seymour duncan pearly gates ve gibson 500 t manyetiklerim satılıktır. İki manyeik de bridge (köprü ) pozisyonu içindir. pearly gates, neck'te olacak şekilde kullanılmıştır bu şekilde neck'e de oldukça başarılı tonlar alabiliyorsunuz. Gibson usa explorer'dan çıkmadır.

  Seymour duncan pearly gates için:

  Bridge(köprü pozisyonu) kullanmayı düşünürseniz classic rock / blues-59 Les paul tarzları için birebir diyebilirim. PAF tarzı manyetiklerden bir miktar çıkış gücü yüksektir. Sadece les paul tarzı gitarlara değil stratlarda da çok güzel sonuçlar alabileceğiniz bir manyetik. Oldukça bilinen bir manyetik zaten youtube'da bir çok örnek ve karşılaştırma videolarına da bakabilirsiniz.

  Mid frekanslara odaklanan, alnico 2 manyetikli, Multimetre ölçümlerime göre 8,31 k ohm (4,14+4,17) şeklinde çıkış gücü olan, 4 kondüktor yani single hum olarak kullanabileceğiniz bir manyetiktir. Kablo boyu oldukça uzun ve yeterlidir. Nickel kapak daha sonra siyahla boyanmış ve fotoğraflarda gördüğünüz gibi bir miktar eskitmeyle güzel bir tarz verilmiş. Benim alırken oldukça hoşuma gitmişti. İstemeyenler nickel kapağı değiştirebilir kapak lehimli değil ama bir tür yapıştırıcı ile tutturulmuş ben pek uğraşmak istemedim ama istenirse ve uğraşılırsa konunun uzmanı birisi tarafından çıkarılabilir. Manyetik kutup başlarında ve manyetikte en ufak bir sorun yoktur. Pas, kir, küf vs. yoktur. Manyetik kutup başlarına da bir miktar boya spreylenmiş. Manyetik kapağındaki boya ile uyum sağlanması için. Bu da tiner-wd-40 tarzı şeylerle kapak değiştirmek isteyen olursa çıkartılabilir. Arkasındaki metal plakada bulunan seymour duncan made in America ve PGB (P early G ates B ridge) kısaltmasından orijinalliğini ve modelini kontrol edebilirsiniz. %100 amerikan yapımı, pearly gates bridge seymour duncan modelidir. Vida ve yaylarla verilecektir.

  Video:

  Gibson USA 500 T için:

  Seramik manyetikli, çıkış gücü oldukça yüksek (15,61 k ohm) cayır cayır mid ve treble frekansları alabileceğiniz oldukça sıcak ve güçlü tonlar alabileceğiniz bir manyetik. Hatta gibson - super ceramic - der bu manyetik için. Yeni üretimleri 4 kondüktor ama elimdeki gibson usa explorer'dan çıkma olduğu için, 2 kondüktor yani hum-single olarak bölünemiyor. En son üretilen seriler 4 kondüktor ve plastik kablo ile shiled yapılmıştır. Elimdeki, kumaş kablo üzerine metal örgülü kablo ile çıkış verildiği için 2 kondüktordur. Arkasındaki metal plakaya basılı gibson USA logosu, logonun altında ters - T - harfini görecekler bu, manyetiğin bridge yani (- T - reble, gibson firması, manyetik seçimi için gitarlarına koyduğu siwthlerde bridge yani köprü pozisyonu için treble, neck yani sap poziyonundaki manyetiği seçimini göstermek için de rhythm kelimesi kullanır.) Çıkış gücü de multi metrede 15.61 k ohm yani oldukça yüksek okunduğu için, bu manyetik 500 t modelidir. Bu şekilde orjinalliğini ve manyetik modelini kontrol edebilirsiniz. Elimdeki bu manyetik, %100 gibson usa üretimi ve 500 t modelidir. Manyetikte nickel kapak yine duncanda olduğu gibi siyahla boyanmıştır. Kapak, çıkabiliyor, yine duncan'da olduğu gibi kapaktaki boya tarzı ile manyetik kutup başları aynı olması için hafifçe siyaha boyanmış. Manyetikte en ufak sorun, kir-pas-küf vs. bulunmamaktadır. Vida ve yaylarla verilecektir.

  Video:  Fotolar:

  1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG 8.JPG 9.JPG 10.JPG

  Fiyat:

  Pearly gates için duncan nickel kapaklı olanı, Türkiye sıfır fiyatı 530 tldir. Abd sıfır fiyatı da $125 + kargo+gümrük vergisi+bank dolar kuru şeklinde alabiliyorsunuz ki bu da hemen hemen Türkiye sıfır fiyatına yakın oluyor.

  Gibson USA 500 t için nickel kapaksız düz siyah modeline göre abd sıfır fiyatı ise $120+kargo+gümrük vergisi+bank doalr kuru şeklindedir. Türkiye için sıfır fiyatı bulamadım ama diğer gibson modellerinin fiyatları 400-500 tl civarında değişiyor.

  Buna göre fiyatımı oldukça düşük ve uygun tutuyorum, ikisi için 540 tl'dir. Kargo da bedavadır.

  Ayrı ayrı satmayı şimdilik düşünmüyorum ama aynı zamanda ayrı ayrı almak isteyen olursa, ayrı ayrı olarak satabilirim.

  Elimdeki Diğer Manyetikler ve Parçalar Emg 81 60, sıfır emg 81-81, sıfır emg 81 85, Sıfır duncan sh 6 mayhem set,
  Gibson usa firebird'ten çıkma chrome mini humbucker.


  tc electronic shaker, isp decimator 2, Bir sürü fender orijinal yedek parçalar vida truss rod başı saddle vidaları vs.. 11 delikli sıfır HSS perloid (White tortoise) pickguard fender stili,Dunlop 95q wah, gotoh 103b ve gibson tune o matic köprü lp için, bir sürü 100k, 500k ve 250k gibson ve diğer markalardan potlar, 25k aktif manyetik ve diğer projeler için orjinal alpha potans, Fender chrome 2 point tremolo set.

  Tlf: 0 50 5 77 6 seksen üç 35


  Müzik forumlarında birçok alışverişim oldu referans sıkıntım yoktur. Güven verecekse Doktorum şu an çalışmıyorum öğrenci sayılırım ama sağlık bakanlığında kaydım vardır yani :) Para hesabıma yatar aynı gün kargolarım. Şimdilik vaktim yok fazla foto ekleyemedim. İsteyen olursa daha fazla foto yüklerim.

  Teşekkürler.
   
  insanatomystic bunu beğendi.
 2. Evet, bahsettiğim durum oldu. Gibson'a alıcı çıktı, eğer siz de duncan'ı alıp voltran oluşturusanız şirinleri görebilmeniz için köye biletiniz benden. Bir miktar fiyatta yardımcı olabilirim her iki alıcıya da ;)
   
 3. Yine sat halinde satışta. Gibson'ı isteeyen aslında paralel evrende mezar kazanıyormuş. Yorulmuş, Türkiye'ye gelip şube açmak istemiş. Detayları ilgili konu başlığında paylaşmyı düşünüyorum. Ufukta ufak bir ifşa olabilir yani. Muhtemelen 17-18 yaşlarında takma isim kullanan nikinde kayseri ibaresi olan herkesin tahmin edebileceği velet. Neyse. sonra bu konuda bir şeyler atarım foruma.
   

Bu Sayfayı Paylaş