Gitarı Yurt Dışına Göndermek

'Her Telden' forumunda Overrman tarafından 3 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar ben yaklaşık 2 aydır yurt dışındayım çıkmadan önce yurt dışında uzun süre kalmıcaktım fakat sonradan yurt dışında okumaya karar verdim bu yüzden gitarımı yanıma almamıştım acaba şuan gitarımı kargolatsam dikkat etmem geren şeyler nelerdir gitarımın sağlam gelmesi için ne ne yapmam lazım.Gitarımın klavyesi kasasından ayrılıyor acaba söküp getittirmem sökmeden getittirmemden daha sağlıklımıdır (bununla ilgili kısa zaman önce bir konu açmıştım) hangi şirketle gödermem lazım mng kargo 270 amerikan doları istiyor aras karrgo 217 türk lirası ve ptt kargo 64 türk mng ye verdiğim para gitarın fiyatından çok daha yüksek o yüzden mng kafamda yok ptt kargo ile geçen gün eniştem kargoya verdiğinde kabul etmişler fakat gitarı bütün mü verdi yoksa söküpmü verdiğini şuan bilmiyorum, geriye aras kargo kalıyor fakat aras kargoyla ilgili hoş şeyler duymadım, sizce ne yapmalıyım?
  şimdiden teşekkürler
   
 2. Hangi Ülke?
   
 3. Bosna
   
 4. Bir keresinde bir tanıdığımız Amerika'dan birisine "taşıttırmıştı" gitarını. Belli bir ücret karşılığında. Belki siz de bosnaya giden birilerini kitleyebilirsiniz. Hatta daha yakın olduğu için arabayla giden birisiyle bile belki mümkün olabilir -diye- düşündüm. :)
   
 5. Yurtdışından getirtmek ile ilgili çok konu vardı birde yurtdışına çıkartmak olsun değil mi :)
   
 6. bi kaç tane tanıdık geldi buraya fakat uçakları sabah saatine aldıkları için eniştem veremedi bende bekliyorumi araştırıyorum 2 aydır gitar çalamıyorum burdada adam akıllı gitarda yok ibanez ve fender var fender alıcak gücüm yok ıbanezin ucuz gitarlarıda beni tatmin etmiyor en sonunda kendim dönüp alıcam gitarımı heralde :D
   
 7. 14-22 şubatta oradayım ama çok uzun bir süre var yoksa getirirdim.
   
 8. düşünmen yeterli kardeşim saol
   
 9. Balkan ülkelerine giden otobüs firmaları var, bir yakınınız vasıtasıyla elden verirsiniz, geliş saatinde firma yetkilisinden teslim alırsınız, en fazla bilet parasına mal olur. (max 50 euro)
   
 10. 270 dolar eğer gitarınızın fiyatından çok daha yüksek ise oradan yeni bir gitar almak da bir opsiyon olabilir. Geldi gelmedi stresindense.
   
 11. Onu bende düşündüm fakat burada güzel gitarlar yok elimde esp ltd f 10 var onu satıp buradan bir stagg strat almam beni çok yüksek bir zarara sokar o yüzden almanyadaki amazona baktım fakat beğendğim gitar almanya dışına yollanmıyormuş o yüzden şuan yapabiliceğim en iyi şey gitarı kargolatmak elimden başka birşey gelmiyor :banghead::banghead:
   

Bu Sayfayı Paylaş