Aliexpress'den Pedal Almak..

Aliexpress üzerinden Tuner , reverb ve power alacağım. 275 lira gibi bi fiyat tutuyor hepsi, Sorularım şunlar..

1) Daha önce ıvır zıvır aldım ama Pahalı bişey hiç almadım elime ulaşır mı?
2)PTT kapıya bırakıp gidiyor diyelim ki kargo kapıda kayboldu çaldılar vs. paramı geri alabiliryor muyum?
3)Ürün bozuk çıkarsa paramı alabilir miyim?

1) Evet
2-3) Firmasına göre değişiyor fakat ürün pahalı ise geri kargo ister veya kısmi ödeme yapabilir. İyi ihtimalde sorunsuz olarak paranız geri yatar.

ben aldım pahalı ürünler geldiği zaman sizden imza almadan bırakmıyorlar ıvır zıvır mektup olarak geldiği için bırakıp gidiyor ancak pedallar kargo olarak göründüğü için kişiye teslimat oluyor.

Eğer satıcı ilanında kargolama kısmında chine post register air mail yazıyorsa kayıtlı şekilde ürünü gönderir ve kargo takip numarasından takip edebilirsiniz. Bazı satıcılar chine register air mail yazıp kayıtsız gönderi yapıyor. O zaman anında anlaşmazlık açıp durumu kısaca anlattığınızda para iade ediliyor. Kayıtlı gönderileri imza alıp teslim ediyorlar kayıtsız gönderileri kapıya bırakıp giderler.

Dosyalar

• Screenshot_2016-10-15-08-13-56.png
    Screenshot_2016-10-15-08-13-56.png
    125.4 KB · Gösterim: 458
1- Evet 75 dolar üstü olmadıkça ürünler sıkıntısız şekilde gelir. 75 dolar üstü de gelir ama, damga vergisi ve fiyat ve cinsine göre vergi ödemek durumunda kalabilirsiniz. Damga vergisi 0.60 tl. Gümrükte genel olarak % 25 75 usd üstünde.

2- Ptt en nihayetinde kapıya kadar getirip, kapıda bırakıp gidemez. Bir çok kargo getiriyor bana ptt hepsi yurt dışı yerimde bulamazsa alıp, ofise götürüyor. Ofiste 1 hafta bekliyor. O sürede almazsan iade çıkıyor, geldiği adrese geri gidiyor. Zaten tracking numaralı gönderileri ptt nin sayfasından takip edebilirsin. Nerde ne durumda vs. Yani malın kaybolması durumu çok nadir yaşanabilecek birşey. Zira onu dağıtan da kendisine zimmet alıp dağıtıma çıkıyor.

1- Evet 75 dolar üstü olmadıkça ürünler sıkıntısız şekilde gelir. 75 dolar üstü de gelir ama, damga vergisi ve fiyat ve cinsine göre vergi ödemek durumunda kalabilirsiniz. Damga vergisi 0.60 tl. Gümrükte genel olarak % 25 75 usd üstünde.

2- Ptt en nihayetinde kapıya kadar getirip, kapıda bırakıp gidemez. Bir çok kargo getiriyor bana ptt hepsi yurt dışı yerimde bulamazsa alıp, ofise götürüyor. Ofiste 1 hafta bekliyor. O sürede almazsan iade çıkıyor, geldiği adrese geri gidiyor. Zaten tracking numaralı gönderileri ptt nin sayfasından takip edebilirsin. Nerde ne durumda vs. Yani malın kaybolması durumu çok nadir yaşanabilecek birşey. Zira onu dağıtan da kendisine zimmet alıp dağıtıma çıkıyor.

Kargomun kendilerinde olduğuna dair bana telefon açıyorlar mı?

Aliexpress gibi sitelerden büyük alışverişler yapmadım ama sadece ucuza geldiği için aliexpress'den alacaksan bir düşün derim . Öyle işler bana çok sakat geliyor :D
Aliexpress üzerinden Tuner , reverb ve power alacağım. 275 lira gibi bi fiyat tutuyor hepsi, Sorularım şunlar..

1) Daha önce ıvır zıvır aldım ama Pahalı bişey hiç almadım elime ulaşır mı?
2)PTT kapıya bırakıp gidiyor diyelim ki kargo kapıda kayboldu çaldılar vs. paramı geri alabiliryor muyum?
3)Ürün bozuk çıkarsa paramı alabilir miyim?

Geri