Steinberg Ur22 Vst Sorunu

C

caner1313

cubase kullanıyorum, gitar vst programı kullanmak istiyorum mesela guitar ring ancak cubase e bu programı tanıtsam bile çalıştıramıyorum çığlık sesini andıran bir ses geliyor lütfen yardım

Biraz konuyu anlatın. Cubase kac kullanıyorsunuz, Guitar rig nasıl çalıştırıyorsunuz. Gitar direkt ses kartına mı bağlı. Cığlık gibi geliyorsa ya gitarın ses girişi cok yüksektir, yada manyetikler hoparlörden gelen sesi alıyordur diye insanın aklına geliyor

Ben guitar rig çalıştırabiliyorum ama bazen ( neden olduğunu bilmiyorum ) ses hafiften cızırtılaşmaya başlıyor ve gittikçe artarak çığlık derecesine geliyor. Ses kartını kapatıp açınca düzeliyor. Sizin dediğiniz gitarın ses girişi yüksek olması yada manyetiklerin sesi alması durumlarını açıklayabilir misiniz acaba ? Bilgi olarak; Ur22'den sesi telefon kulaklığı ile alıyorum ve gitar direkt olarak ses kartına bağlı, Cubase 8.

Son düzenleme:
Ben guitar rig çalıştırabiliyorum ama bazen ( neden olduğunu bilmiyorum ) ses hafiften cızırtılaşmaya başlıyor ve gittikçe artarak çığlık derecesine geliyor. Ses kartını kapatıp açınca düzeliyor. Sizin dediğiniz gitarın ses girişi yüksek olması yada manyetiklerin sesi alması durumlarını açıklayabilir misiniz acaba ? Bilgi olarak; Ur22'den sesi telefon kulaklığı ile alıyorum ve gitar direkt olarak ses kartına bağlı, Cubase 8.
guitar rig i cubase içinde açıyorsun değil mi? Program standalone da kullanılabiliyor çünkü hatırladığım kadarıyla...cubase i ayrı guitar rig i ayrı kullanıyorsan ses kartı ikisine de yetişemiyor ve arıza yapıyor olabilir...windows mu kullanıyorsun bir de?

Evet Cubase içinden insert bölümünden Guitar Rig ekliyorum. Windows kullanıcısıyım. Yani o çığlık gibi ses sürekli olsa teknik yada yazılımsal bir yanlış var diyecem ama...
Bazen hiç olmuyor. 1,2 saat çalıyorum tertemiz. Bazen de 5 dakikada bir oluyor ve kapatıp açmak zorunda kalıyorum ses kartını. Tam kayıdın ortasında olduğu zaman felaket zaten. Ayrıca Guitar Rig kullanılan CPU gösteriyor yukarıda. Aşırı bir kullanım olmuyor yani. Dandik bir telefon kulaklığından alıyorum sesi ondan şüpheleniyorum.

Evet Cubase içinden insert bölümünden Guitar Rig ekliyorum. Windows kullanıcısıyım. Yani o çığlık gibi ses sürekli olsa teknik yada yazılımsal bir yanlış var diyecem ama...
Bazen hiç olmuyor. 1,2 saat çalıyorum tertemiz. Bazen de 5 dakikada bir oluyor ve kapatıp açmak zorunda kalıyorum ses kartını. Tam kayıdın ortasında olduğu zaman felaket zaten. Ayrıca Guitar Rig kullanılan CPU gösteriyor yukarıda. Aşırı bir kullanım olmuyor yani. Dandik bir telefon kulaklığından alıyorum sesi ondan şüpheleniyorum.
sistemde crackli programlar varsa sıkıntı yaratıyor olabilir...driver sorunu olma olasılığı da yüksek...buffer ve latency ayarlarına da bakılabilir...windows 7 64 bit tavsiye ederim en stabil sistemdir...

aynı ses kartından var. kendi içinden çıkan cubase ai kullanıyorum sürümünü tam hatırlamadım. sorun yaşamadım kartla ilgili de programla ilgili de. muhtemelen yukarda tavsiye edilen ayarlarla düzelecektir.

Geri