Cüretkar Duruşu Ile Beyzade...

“Beyzade” ilk albümü ile iTunes, Spotify,
TTNet Müzik ve Turkcell Müzik’te…

İlk klibi “Nefes Almadan” ile sosyal medyada büyük ilgi uyandıran Beyzade, cüretkar tarzıyla her geçen gün dinleyici kitlesini arttırıyor. Kendisi ile aynı adı taşıyan ilk albümü “Beyzade”, 8 Mart 2016 tarihinde, Seyhan Müzik ve MK2 Yapım etiketiyle, iTunes, Spotify, Apple Music ve TTNET Müzik’te yerini aldı.

Kendisini Cem Adrian rock ekibinden de tanıdığımız Onur Emek, vokal ve gitarlarda yer alırken, bass gitarda İsmail Gürer, davullarda Gökhan Altınok ve ikinci gitarlarda Murat Erdoğan, Beyzade’ye hayat veriyor. Müzik eleştirmenleri tarafından; “Müzikalitesi çok yüksek, zaman zaman agresif, zaman zaman naif ve duygusal ama en önemlisi hiç olmadığı kadar rock…” sözleriyle tasvir edilen albüm,
  1. Nefes Almadan
  2. Günahkar Maske
  3. Narsist
  4. Sahte Cennet
  5. Dönüş Yok
  6. Yeniden Doğmuşum
  7. Can-ü Cihan
  8. Aynaya Her Baktığımda
  9. Kabus Alemi
  10. Uyan Artık
isimli on şarkıdan oluşuyor. Albüme ulaşmak için;
Spotify:

iTunes: Beyzade by Beyzade on Apple Music
Turkcell Müzik: http://turkcellmuzik.turkcell.com.tr/#!/sanatci/--/beyzade/669275/--/sarkilar/karisik
TTNet Müzik: https://www.ttnetmuzik.com.tr/#/artist-Beyzade-689371-sarkilar
KKBOX: Beyzade

Beyzade'yi takip etmek için;
Website: Beyzade
Youtube: Beyzade
Facebook: Beyzade | Facebook
Instagram: https://www.instagram.com/beyzadeband
Twitter: Beyzade (@beyzadeband) | Twitter

Son düzenleme:
Davulcu hünerini ortaya dökmeye /şarkının tamamında öne çıkmaya cabalamasaymış daha iyi olabilirmiş. Workshop performansı farklı, albüm performansı farklı şeylerdir. Sürekli ataklar, türlü - çeşitli ritimler ve heryeri doldurma çabası yorucu ve itici olmuş ve şarkıyı geri çekmiş.

Bir de merak ettim, prodüktör kim?

Son düzenleme:
Yahu ben çok cahil ve bilgisizim sanırım, birileri beni aydınlatsın lütfen. Hatta birileri beni eğitsin, öğretsin.
Yukarıdaki videoyu izledim, diğer parçaları bilmiyorum ama bunun neresi Rock ? Bana göre bu bildiğin Pop. Kimse alınmasın yapılan işe saygım var sonuçta emek veriliyor ama tarzı doğru adlandırmak lazım. Amacım yapılan iş iyi yada kötü olmuş demek değil. Gitar çalınan, 2 tane 5 li aralık basılan parçalara Rock denmesi beni çileden çıkartıyor.
Yok eğer ben yanlış biliyorsam gerçekten birileri beni aydınlatsın.

Yahu ben çok cahil ve bilgisizim sanırım, birileri beni aydınlatsın lütfen. Hatta birileri beni eğitsin, öğretsin.
Yukarıdaki videoyu izledim, diğer parçaları bilmiyorum ama bunun neresi Rock ? Bana göre bu bildiğin Pop. Kimse alınmasın yapılan işe saygım var sonuçta emek veriliyor ama tarzı doğru adlandırmak lazım. Amacım yapılan iş iyi yada kötü olmuş demek değil. Gitar çalınan, 2 tane 5 li aralık basılan parçalara Rock denmesi beni çileden çıkartıyor.
Yok eğer ben yanlış biliyorsam gerçekten birileri beni aydınlatsın.
Ben hemen bir hızlandırılmış kurs vereyim size. Ana melodi ve soloları elektro gitar ile çalarsanız rock, trompet ile çalarsanız pop olur. Bkz. Teoman ilk çıkış şarkıları :)

Benim anlamadığım şey üstteki arkadaşın dediği gibi klipteki kız şarkıyla hiç alakası yok çok itici ve saçma olmuş o kız orda.
"Hiç olmadığı kadar rock " köme göre neye göre ?
Şarkı fena değil dinlenebilir ama hiç olmadığı kadar rock ibaresini anlamadım.
Her elektro gitar çalınan parça rock değildir elektro gitar bluesda cazda pop da da kullanılır yani benim görüşüme göre rock = elektro gitar değildir

bana kalırsa bu basbayağı rock,ha bana hiç hitap etmiyor o ayrı.yani pop deyince buna varıncaya kadar bin tane isim sayılabilir Türkiyede. Ayrıca rock tarihi de 3 akorlu şarkılarla dolu. Düşünsene ilk rocknroll dan bugün progresif yapana kadar ne kadar çok çeşit var,ama rock sonuçta. tabii en güzelide bu, hayattaki en sıkıcı şey herkesin aynı fikirde olması.

Soundlar alternatif rock basbayağı. Ben bu tarzı sevmem, ama prodüksiyon ve icra iyi geliyor.
Ama vokale tahammül edemedim.
Ne yazık ki bizim oturmuş bir rock vokal kültürümüz yok. Sözler arabesk olunca tını da oraya çekiyor.
Dünya standartlarında ve nağme yapmayan adam gibi bir rock vokali olsa bu soundlar ile de harika işler çıkabiliyor:

Benim düşünceme göre;
Rock bir kültürdür her şeyden önce. Rock müzik ise dik duruşun, özgürlüğün müzikle ifadesidir. Öyle ağlamaklı Rock müzik olmaz. Bu demek değil ki daha yumuşak yada duygusal parçalar Rock müzik kapsamına girmez. Eğer örnek vermek gerekirse Stairway to heaven baba bir Rock parçadır. Yada Motörhead'ı, Black Sabbath'ı düşünün öyle çok sert olmasa da yaptıkları ortada.

"Yıldızların Altında" coverıyla, "Yalan dostum aşk diye bişey yok" derken zıplayarak, "Yaramparça" diyerek :) Rock müzik yaptıklarını iddia edenler bugünkü jenerasyonu aldatıyor sadece. Sonuçta kolay yoldan para isteyen ticari ürünler bunlar. Bu nedenle üstünden 5 sene geçince hatırlanmıyorlar bile. Oysa yukarıda bahsettiklerim öyle mi ?

Rock mı? Neden herkes rockı enstrümanla 3 akorla 5 akorla distortionla bağdaştırmaya çalışıyor. Tarih içinde gitar olmayan bir sürü rock şarkısıyla dolu. Ama burada değerlendirmenin enstrümanlarla olduğu kadar grubun ismiyle, duruşuyla, şarkı sözleriyle ve en önemlisi misyonuyla yapılması gerek. Bu grubun kısa yoldan para kazanmaya çalışmaktan başka bir misyonu olduğunu düşünmüyorum. O yüzden benim gözümde rockla uzaktan yakından alakası yok. Zaten 3 gün sonra dağılıp solo albüm çıkaracaklar.

Benim düşünceme göre;
Rock bir kültürdür her şeyden önce. Rock müzik ise dik duruşun, özgürlüğün müzikle ifadesidir. Öyle ağlamaklı Rock müzik olmaz. Bu demek değil ki daha yumuşak yada duygusal parçalar Rock müzik kapsamına girmez. Eğer örnek vermek gerekirse Stairway to heaven baba bir Rock parçadır. Yada Motörhead'ı, Black Sabbath'ı düşünün öyle çok sert olmasa da yaptıkları ortada.

"Yıldızların Altında" coverıyla, "Yalan dostum aşk diye bişey yok" derken zıplayarak, "Yaramparça" diyerek :) Rock müzik yaptıklarını iddia edenler bugünkü jenerasyonu aldatıyor sadece. Sonuçta kolay yoldan para isteyen ticari ürünler bunlar. Bu nedenle üstünden 5 sene geçince hatırlanmıyorlar bile. Oysa yukarıda bahsettiklerim öyle mi ?
Duygusal demişsin de ondan ekledim kardeşim...:)

"Hiç olmadığı kadar rock" gibi bir açıklamayı şuraya koymak, böyle son derece piyasa diye tabir edilen müzik olmasın da bir 'Highway Star' olsun; yine de 10 yaşındaki çocuk yazmış gibi. Diğer yazılan şeyler de çok komik, eleştirmenler müzikaliteyi yüksek bulmuş da falan filan..

İlgi çekmek için mi yazıyorsunuz anlamıyorum. Grup teklifinizi kabul etmemekle ne kadar doğru yaptığımı anladım. Benim derdim yaptığınız müzikle değil, kendinizi beğenmişliğinizle. Şu Cem Adrian'ı da sürekli konuşmalara yedirmeye çalışmayın, Turkrock'ta yemez pek.

Fotoğrafta Furkan var ama anlaşılan grupta değil şu an. Gözler klipte Fuky'i aramadı değil :)

Böyle iddialı cümleler yazıyorsanız, böyle feedback'lere de hazırlıklısınızdır umarım; böyle müzikler yapıp da -ki Furkan'la olan diğer çalışmalarınızı da takip ediyordum eskiden- şöyle saçma sapan yazılar yazmazsanız müziğiniz de objektif bir biçimde değerlendirilir. Ben yapamıyorum mesela.

Son düzenleme:
@forbidden_city arkadaş güzel belirtmiş.
Çok iddialı gelmişler ama fos. Bu kadar iddialı gelmeseler tamam bi şeyler yapmışlar destek olalım derim. Ama bunlar hiç olmadığı kadar rock diyor. Rocku bilmesek duymasak yutturacaklar. Deseler alternatif rock yaptık tamam. Ama müthiş rock yaptık diyolar. Kendini beğenmişlik üst düzeyde.
Son olarak da şarkı klip ve sözler arasında hicbir bağlantı kuramadim.

Geri