Ses Karti Ve Aktif Hoparlör Tavsiyeleriniz

O

oguzsari

MERHABA FORUMDAŞLAR.
RODE K2 MİKROFONUM VE M-AUDIO MOBILEPRE II USB SES KARTIM VAR.LAKİN SES KARTIMI YENİLEMEK VE AKTİF HOPARLOR ALMAK İSTİYORUM.
İKİSİ İÇİN TOPLAM BÜTÇEM 1500 TL CİVARI.ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.(EK OLARAK 100 TL CİVARI KULAKLIK ÖNERİLERİNE AÇIĞIM)

Selam ben de 7-8 ay önce ses karti araştırmış ve M Audio M Track Plus II ses karti aldim. Ses karti olarak öneririm. Şimdi prosesor alacagim. Düşünürseniz kutusu ve faturasiyla tertemiz satabilirim.

eger gitar kaydi alinacak ise roland capture-ex serisini oneririm, bu kadar temiz kayit alan bir ses karti gormedim ben oncesinde focusrite ile deneyimim oldu fakat driver'lar ciddi baya sorun cikariyor ama roland su ana kadar uzmedi ilk geldiginde bir ses kesilmesi sorunu vardi bildirdikten 3 gun sonra driver'la ilgili oldugunu soyleyip daha guncel surumu gonderdiler. Istenirse yakin bir zamanda kayit atabilirim. Duo Capture Ex kullaniyorum ama quad capture alirsaniz kesinlikle sizi uzmez.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
eger gitar kaydi alinacak ise roland capture-ex serisini oneririm, bu kadar temiz kayit alan bir ses karti gormedim ben oncesinde focusrite ile deneyimim oldu fakat driver'lar ciddi baya sorun cikariyor ama roland su ana kadar uzmedi ilk geldiginde bir ses kesilmesi sorunu vardi bildirdikten 3 gun sonra driver'la ilgili oldugunu soyleyip daha guncel surumu gonderdiler. Istenirse yakin bir zamanda kayit atabilirim. Duo Capture Ex kullaniyorum ama quad capture alirsaniz kesinlikle sizi uzmez.

Hocam daha çok vokal ağırlıklı kayıt alacağım vokal performansı daha önemli benim için

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben Focusrite 2i4 kullanıyorum. Performansından memnunum tavsiye ederim. Youtube da yabancı kaynaklı videoları mevcut.
Hocam mesela 6i6, 18i8 modelleriyle ses kalitesi açısından arada fark oluyor mu yoksa tek değişen mikrofon hoparlor giriş çıkış sayısı mı ?

MERHABA FORUMDAŞLAR.
RODE K2 MİKROFONUM VE M-AUDIO MOBILEPRE II USB SES KARTIM VAR.LAKİN SES KARTIMI YENİLEMEK VE AKTİF HOPARLOR ALMAK İSTİYORUM.
İKİSİ İÇİN TOPLAM BÜTÇEM 1500 TL CİVARI.ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.(EK OLARAK 100 TL CİVARI KULAKLIK ÖNERİLERİNE AÇIĞIM)
1500 tl bütçe için fousrite ses kartı ve yamaha hs50 hoparlör önerebilirim.bunları piyasada 2. el olarakta bulmak mümkün.100 tl kulaklık olarakta akg nin 2.el alt modellerinden bulabilirsin belki.

Hocam mesela 6i6, 18i8 modelleriyle ses kalitesi açısından arada fark oluyor mu yoksa tek değişen mikrofon hoparlor giriş çıkış sayısı mı ?
Yok diye biliyorum ki öyledirde zaten. Daha üstmodelleri extra çıkış artı aynı anda daha çok kayıt imkanı sağlıyor mesela davul kaydı için 6/7 tane mikrofon kullanmak isteye bilirsiniz tabi bunun için üst modelleri seçmek gerekir ama ben bir aydır aktif olarak her gün kullanıyorum bir sıkıntı yada uyumsuzluk yaşamadım. Şu an lambalı amfinin powerstack çıkışından ses kartının enstruman girişine giriş yapıp ses kartına kulaklık takarak çalıyorum. Böylece gece kabini kullanmadan gitar çalabiliyorum

çok fazla giriş aramıyorsanız bu seviyede alınabilecek en iyi kart roland quad capture.
monitör öneremiyorum, çünkü piyasadaki çok az monitörü iyi buluyorum ve fiyatları bu bütçe için uçuk.

Geri