Hangi akustik/klasik gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Bu fiyat aralığında aşağı yukarı aynıdırlar. O yüzden sana Epiphone DR100 öneririm. 350 TL. Ama deneyerek aldım, 500-600 bandındaki bir çok gitardan iyiydi. En azından senin verdiklerinden daha ucuz.

Dreadnought diye geçiyor. Şunu diyeyim, sesi oldukça gür. Deneyebiliyorsan dene. 10-12 gitar modeli arasından bunu aldım. En azından daha uygun diye. Yoksa tonalite olarak bir çoğu aynıydı bu fiyat aralığında.
Benim kafamdaki düşüncede kesinlikle bir epiphone var ama çok kararsızım ilk elektro akustik alcaktım sonra akustiğe yöneldim ama ya sesi iyi çıkmazsa diye tereddütteyim çünkü burda deneme gibi bir şansım Yok Konya'da yaşıyorum ve doreden sipariş vermeyi düşünüyorum ve en az 2 sene idare edecek bir şey istiyorum

Benim kafamdaki düşüncede kesinlikle bir epiphone var ama çok kararsızım ilk elektro akustik alcaktım sonra akustiğe yöneldim ama ya sesi iyi çıkmazsa diye tereddütteyim çünkü burda deneme gibi bir şansım Yok Konya'da yaşıyorum ve doreden sipariş vermeyi düşünüyorum ve en az 2 sene idare edecek bir şey istiyorum
Sahne, kayıt gibi şeyler için kullanmayacaksan elektro akustiğe gerek yok bence. Ben evde kullanmak için aldığımdan dolayı yetiyor bana. Yeniyıl geldiğinde 2 sene olmuş olacak :)

Sahne, kayıt gibi şeyler için kullanmayacaksan elektro akustiğe gerek yok bence. Ben evde kullanmak için aldığımdan dolayı yetiyor bana. Yeniyıl geldiğinde 2 sene olmuş olacak :)
Sahne için derken sadece yıl sonunda okulda çalarım birde kayıt derkende öyle telefondan kayıt alıp sosyal medyada paylaşmayı düşünüyorum büyük bir hedefim Yok pek ama pro 1 plus düşünüyordum acaba o nasıldır ? Hiç denedin mi yani

ankara trenle 1.5 saat.. atla git, bütün gün dene, al, akşam dön.. yanında bir arkadaşın da olsa nefis de muhabbet olur.. 80ler sonu 90lar başı, tel pena kal vs için biz otobüsle 3.5 saatten gidip dönüyorduk konya ankara arası.. biraz hareket edin yahu :)

Ibanezi bilmiyorum,kullanmadım.
Fender CD-60 F/P olarak gayet iyi.Çalımı rahat,sound olarak seviyorum.
Temiz kullanılıp,gerekli özen gösterilirse pişman etmez.
Şöyle kısa bir şey yapmıştım zamanında,bir dinleyiver:

Arkadaşım 250 lira bütçeyle giriş seviyesi bir akustik gitar almayı düşünüyor. Akustik gitarlar hakkında herhangi bir bilgim yok. Ne önerebilirsiniz. Teşekkürler.

Merhaba, öncelikle şarkı söylemeyi çok seven birisiyim. Sesime de güveniyorum, tarzım rock. Barış Akarsu, kıraç, haluk levent, ayna şarkılarını söylerim, pop da var tabi.
Klasik gitar ve mızıkam var, altyapı var, fakat çok iyi değilim.

Şan eğitimine başladım
Ve elektroakustik gitar alıp, kendimi geliştirerek cafe vb gibi yerlerde sahne almak istiyorum.
Takemine baya iyiymiş sanırım, beni uzun yıllar idare edecek 1000- 2000 tl aralığında bi gitar önerebilir misiniz yoksa fiyatı artırmam mı gerek?

Kendim de sürekli, severek kullandığım için benzer başlıklı her konuya yazıyorum galiba ama :D Yamaha APX500 çok güzel bir alet. Sıfır mı 2. el mi arıyorsunuz bilemiyorum ama 2. el olarak o fiyat aralığında daha üst modellerini de bulabilirsiniz.

Farklı bir tını ararsanız Ovation CE44 önerebilirim. Yıllardır kullanıyorum. Gövdenin arka kısmı fiberdir. Alışılagelmiş akustik gitar sesinden farklı bir sesi vardır. Vdeolarını izleyip fikir sahibi olabilirsiniz.

Geri