Yurt Dışından Gitar Ve Ekipman Getirmek

'Müzik - Genel' forumunda tayfuntunc tarafından 17 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

 1. Herkese merhaba bu konuyla ilgili internet üzerinden araştırma yaptım ama tam net bir cevap bulamadım ve konuyu açtım
  bu yaz 4 ay süreyle bi amerika'ya gitme durumum olucak. Dönüşte amerikan fender ve bir kaç pedal almak istiyorum fakat dönüşte havaalanında veya baska bir yerde gümrükle ilgili bir problem yaşarmıyım. Ayrıca getirirken üzerine vergi ödemem gerekiyormu.
  Vede son olarak havaalanında bagaj beklerken bu tür aletlerin baska bir bagaj bandından geldiği bahsediliyor. Daha önce hiç uçağa binmediğim için tam olarak bu olayları bilmiyorum.
  Eğer yardımcı olursanız cok memnun olurum.

  Herkese iyi forumlar...
   
 2. Ben 4-5 sene önce yurt dışında gitar getirmiştim. Fender vb. alırsanız yanında hardcase de verirler. Onu büyük ihtimalle uçakta yanınıza alamazsınız. Fakat softcaseler için herhangi bir sorun çıkarmıyorlar dye biliyorum. Eğer ben gitarı hardcase içine koyup bagaja vermek istemiyorum, güvenmiyorum diyorsanız softcase alabilirsiniz. Yine de hardcase'i bagaja verirken hassas olduğunu belirtin, onları genelde daha özenle yerleştiriyorlar. Benimki ayrı bir bantta gelmemişti. Son olarak da ben hiç vergiyle, gümrükle uğraşmamıştım, pata küte geçmiştim. Bu sebeple o iş nasıl yürüyor ne yazık ki bilemiyorum. Bir de artık ülke durumlarından dolayı daha dikkatli arama yaparlar mı hiçbir fikrim yok. O konularda başka biri yardımcı olabilir sanırım.
   
 3. 1- Gitarı gigbag ile yanında taşımanı tavsiye ederim. Çoğu firma gigbag olduğu taktirde uçağa almakta sıkıntı çıkartmıyor. Hardcase ile geleceksen de iyice patpatlarla sar. Diğer bir alternatif ise sap ile gövdeyi ayırıp, güzelce sarıp sarmalayıp bavulunun içine koymak.
  2- Pedalları çanta bavul içine koy sıkıntı olmaz. Ben Amerika içi uçuş sırasında sırt çantamda 2 pedal taşımıştım. xrayde görüp çantayı açtırmışlardı. Pedalları kutularından çıkartıp sormuşlardı. Sanırım elektronik devre olunca kıllandılar.
  3- Ülkeye girişte gümrükten elini kolunu sallayarak geç. Kimse durdurup bavulunu açmıyor.
   
 4. Çok güzel bir başlık olmuş bende düşünüyordum böyle birşey :)
   

Bu Sayfayı Paylaş