Edge Zero 2 Sorunu

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda melik78 tarafından 18 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

 1. Merhabalar. Tremolo kolunu ne kadar sıksam dahi(Mor ile belirttiğim alan), bir kaç kez evirip çevirince gevşiyor. Gevşeyincede salıncak gibi sallanıyor. Yanlış hatırlamıyorsam gitarı aldığımda da böyleydi. Nasıl düzeltebilirim?
  [​IMG]
   
 2. kolun üzerinde, somunu tutan ve yuvada sıkışmasını sağlayan plastikten gevşiyor olabilir. Normal bence. 4.5 sene be de kullandım gitarın orijinal köprüsünü. Bu rg970qmz herahlde benimki de rg870qmz :cool:
   
 3. Ev
  Evet o model :) Peki bu somunları kendim değiştirebilir miyim? Hatta yazmayı unutmuşum, gevşek halde sallanırken ince bir sürtme sesi çıkıyor.
   
 4. O
  Orijinal o. Ben yedek 1-2 tane entonasyon kilit vidası da alacağım da bulunmuyor o hiç bulunmaz. Yalama olmasın da sürtme sesi o kadar sıkıntı değil ki
   
 5. İdare etcez böyle anlaşılan
   
 6. Ya Loclite sıvı conta süreceksin, yada teflon bant ile sıkıştıracaksın. Teflon etkili ancak bir zaman sonra eskiyor, değiştirilmesi gerekiyor. Başka bir yolu da push in style tremolo kolu sipariş edeceksin.:D Bol şans..
   
 7. Koldan kaynaklı bir şey mi bu? Ayrıca bandı nereye yapıştırıyoruz :D
   
 8. Ben yay sıkıştırmıştım ama en sonunda bloklamanın en iyi çözüm olduğunu anladım :)
   
  Mystery of Scarlett bunu beğendi.
 9. Yay bende hiç işe yaramadı ama denenebilir tabii; alternatif ve daha basit bir çözüm yolu(y)Bloklama olayı tamamen tremolo olayını öldürdüğü için sıcak bakmıyorum açıkçası. Sabit köprülü gitar alırım daha iyi. En makbulü push in style kol montajı. Şuan kullanıyorum ve çok memnunum(y) Boşluk yapma olayı falanda yok. Alyanından sıkılık ayarı yapmak yetiyor. Amazon'dan 15 papele almak mümkün:D:D
  asd.jpg
   
 10. Yuvası tremolo bloğuna entegre değil de soketi köprüye ayrıca takılabilen tremolo kolu sistemlerini ve yedek parça üretimini yaygınlaştırmaları lazım. Tremolo kolunun da bu soketlerle satılması lazım. Mesela bu edge zero2'ye floyd rose kolu alıyorsun. Somonu kocaman ama iç tarafı dar. Edge zero2'nin üzerindeki soketin ucu girmiyor
   
 11. Ayrıca kolu takıp tam kilitlemezsem kolun tam girmediğini, aşağısında boşluk kaldığını anlıyorum. İdare etcez bakalım :)
   
  Can Temtek bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş