Hatay'daki Dostlarla: Uzun Ince Bir Yoldayım

Aşık Veysel'in güzide eserinin, Anatolia albümündeki muazzam yorumunu bir de biz yorumladık. Kenan'la (@ozangenc ) takılırken birden ortaya çıkan bu cover fikrini daha sonra genişleterek, vokalleri de Hatay'daki dostlarımız @Onur Yahya Öner ve nam-ı diğer 'Nemo' ile birlikte kaydetmek istedik, ortaya böyle bir şey çıktı.

Ben de kendi adıma, bunca fazla parçanın montajının nasıl zor olduğunu deneyimlemiş oldum. Gözünüze batacak durumlar için şimdiden affınıza sığınıyorum. Beğenmeniz dileğiyle :)

Vokaller: Nimet Melekoğlu, Onur Yahya Öner
Gitarlar: Kenan Ozan Genç, Kaan Çetinkaya

Gitar kayıtları, düzenlemeler, miks ve montaj: Kaan Çetinkaya

Son düzenleme:
Muhteşem!!! Elinize, ağzınıza, yüreğinize sağlık.

Kaan, seninle ilgili ilk yorumumdan bu yana yıllar geçti sanırım ve kesinlikle kendini aşarak yoluna devam ettiğini görmek mutluluk verici. Tebrikler. Başarılarının devamını diliyorum.

Vokaller de harika. Dört dörtlük iş çıkartmışsınız. Keyifle dinledim ve izledim.

Bravo!!!

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Muhteşem!!! Elinize, ağzınıza, yüreğinize sağlık.

Kaan, seninle ilgili ilk yorumumdan bu yana yıllar geçti sanırım ve kesinlikle kendini aşarak yoluna devam ettiğini görmek mutluluk verici. Tebrikler. Başarılarının devamını diliyorum.

Vokaller de harika. Dört dörtlük iş çıkartmışsınız. Keyifle dinledim ve izledim.

Bravo!!!

Abi çok teşekkürler! İlk defa vokalli bir kayıt olunca heyecanı daha da arttı. Video için daha güzel şeyler olabilirdi ama eldeki imkanlarla böyle bir şey oldu. Mix kısmından memnun olduğum için; daha kaliteli, sıkışmamış ses kaydını Soundcloud hesabıma yükledim wav. olarak. Ona da bakabilirsiniz isterseniz :) Yahya'nın sondaki yükselişini de çok beğendim ben. İkisinin de ağızlarına sağlık valla çok keyifli oldu vokaller.

Beklenen video gelmiş. Mükemmel olmuş çok beğendim. Gitarların ellerine, vokallerin ağızlarına sağlık :)

@Onur Yahya Öner 'i de vokalde dinlemek ayrı bir keyif olmuş.

Eyvallah Cenk! "Yahya'yla bir sonraki kayıtta, gitarının jakını çekeceğim." diye bir espiri yapardım ama anlamazsın herhalde ya :) Grupta olanlar anladı bile.

Bizlik pek bir şey yok aslında :) Adamlar büyük emek harcadılar, biz de sevgili Nimet ile birlikte elimizden geldiğince durumu idare etmeye çalıştık. Kaan yeri geldi üstsüz çalıştı!, yeri geldi isoboxta yattı ve harika bir iş koydu ortaya. Çok keyifli bir üretim süreci olduğundan da bahsetmek istiyorum zira Kaan ile Kenan' ın gitarları üserine şarkı söylemeye çalışmak, her zaman büyük bir zevk olacak bizim için... Elinize sağlık dostlar!!

Heyecanla bekliyorduk, süper iş oldu elinie ağzınıza sağlık hepinizin.
Aştınız kendinizi, jazz kısımları vokal muazzam olmuş.
Onur' un vokali çok şaşırttı valla ne yalan söyliyim böyle performans beklemiyordum.
Valla sizden korkulur.

Keşke görüntüler takılmasaydı o solo kısmında ama :( Benim gitarda olmuş bir de yalnızca, Kenan'ınki sağlam :p

Biz bu ekiple devam ederiz sanırım fırsat oldukça. Yahya zaten on numara adam.

Bizlik pek bir şey yok aslında :) Adamlar büyük emek harcadılar, biz de sevgili Nimet ile birlikte elimizden geldiğince durumu idare etmeye çalıştık. Kaan yeri geldi üstsüz çalıştı!, yeri geldi isoboxta yattı ve harika bir iş koydu ortaya. Çok keyifli bir üretim süreci olduğundan da bahsetmek istiyorum zira Kaan ile Kenan' ın gitarları üserine şarkı söylemeye çalışmak, her zaman büyük bir zevk olacak bizim için... Elinize sağlık dostlar!!

Söz konusu videoysa, memelerim teferruattır. Feda olsun be.
Abicim senin güzel yüreğine sağlık asıl. Nimet'e de bir forum hesabı aç, gelsin ya.

Kamera arkası da çok eğlenceli oldu gerçekten, kaydın ortasında açılan kapılar, 'aa orası öyle miydii??' ler, 'yakın çeeeeek' ler :D Belki yüklerim yarın bir gün.

Tebrikler tekrar Kaan, valla parçanın gidişatını takip etme şansım oldu, özellikle montaj kısmı en zor olaydı belki de değil mi :) gitar tonları olsun, mix olsun, vokal kalitesi her anlamda on numara parça oldu, emeğinize sağlık.

Montaj beni bitirdi ya. Bir dahakine tek açıyla çekeceğim :D Yalnız sana da göstermiştim derste, o görüntü takılmalarını -Hallowed Be Thy Name-. Sony Vegas 13 çok daha stabil geldi 11'den sonra ama bak bunda da yine takılmalar olmuş. Çözemedim bu işi gitti.

Senden de ileride güzel kayıtlar, miksler duyacağız umarım Eser :) Çok teşekkürler.

Geri