Ibanez Jem 7v Vs Jem Jr.

Merhaba arkadaşlar başlıktakı her iki gitarıda elime almışlığım yok hemen belirteyim. İbanez jem 7v ve jem jr arasındaki farkları kısaca özetlermisiniz. Sound test videosu: biliyorum biraz özensiz yazdım ama kusuruma bakmayın.

Jem jr ile jem 555 kiyasi daha dogru olur. Ikisi arasinda bile iscilik , manyetik ve klavye farklari var. Illa ibanez dusunuluyorsa jem jr yerine baska ibanezler alinabilir. Amac gorsellikse o ayri, derim..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Gitar almayı düşünüyorum da biraz araştırma yaptım şu 3 gitar arasında kaldım.
Ibanez jem 7v (alırsam kesinlikle 2. el almak zorundayım)
Evh striped
charvel pro mod so cal mexico(bu gitarı da 2. el alırsam fena olmaz)
sevdiğim müzik türleri: death metal dışında hemen hemen hepsini severim.
Gitarımda en çok istediğim özellikler maple klavye ve alder gövde.
Hangi gitarı almam daha sağlıklı olur ve jem'in 2.el fiyatlarını öğrennebilirmiyim.

jem dışında evh ve charvel meksika yapımı bunların işçilikleri ne derecede olur. Jem'in abartılacak kadar güzel bir işçiliği var mı?

Şahsi fikrime göre jem jr tip dışında jemle alakası bile olmayan bir gitar. Eleyin.

Evh stripe sadece köprü msnyetiğine sahip olduğu için her türlü müziği severim ayağına gelmeyecektir. Bunun yerine evh alacaksanız. Wolfganglara bakmanızı öneririm.

Charvel hakkında hiç bir fikrim yok fakat charvelden bahsediliyor. Pek kötü bi gitsr olacağını sanmıyorum ama tipinde meymenet yok :)

vigier'ler en ucuz indüs modeli sanırım o da 4000tl.Cevabınız için teşekkür ederim.
Doğrudur hocam indus satılıyor sahibinden de 4000 tlye. Açıkçası size Cort dersem bana kızmanızdan çekiniyorum. Fakst Cort'un G Custom süperstratı var. Eski tip jacksonlara benziyor. Açıkçası seslerini çok beğendim. Mydukkan youtube incelemesi var. Forumdan biri 1300e bırakıyordu.

Ben de bundan korkuyordum (şaka şaka). Arkadaşlar bana cort demeyin ya rezil marka galiba g custom üzerinde emgler var.
Evet adım emg5766 ama dimarzio ve seymour duncan da severim hatta emgnin sadece jh seti güzel bence. Klavye desen rosewood yani o marka bana yaramaz hocam. Biraz nefret kustum ama kusura bakmayın o nefretim size değil yani yanlış anlaşılmasın nefretim o markaya.
Not: Uygun fiyatlı Ibanez jem 7v, charvel so cal mexico ve orange or15 amfi görürseniz haber verebilirmisiniz.
Cevaplarınız yorum ve tavsiyeleriniz için de teşekkürler.

Ben de bundan korkuyordum (şaka şaka). Arkadaşlar bana cort demeyin ya rezil marka galiba g custom üzerinde emgler var.
Evet adım emg5766 ama dimarzio ve seymour duncan da severim hatta emgnin sadece jh seti güzel bence. Klavye desen rosewood yani o marka bana yaramaz hocam. Biraz nefret kustum ama kusura bakmayın o nefretim size değil yani yanlış anlaşılmasın nefretim o markaya.
Not: Uygun fiyatlı Ibanez jem 7v, charvel so cal mexico ve orange or15 amfi görürseniz haber verebilirmisiniz.
Cevaplarınız yorum ve tavsiyeleriniz için de teşekkürler.
Estağfirullah hocam alınmadım üstüme zaten :) . Başlığı açtığınızda özellikle maple aradığınızı belirttiniz zaten. Güzel bir bütçeniz var ve Evh hayranlığı varsa (stripe series ile ilgilendiğiniz için böyle bir kanaat getirdim.) Parça sipariçi vererek kendi Frankenstrat gitarınızı oluşturabilirsiniz. Hem kendiniz yapmış olursunuz. Hem evh'nin signature gitar görüntüsünü elde edebilirsiniz. Hem de bu gitarın orjinalinin. Çoook pahalı olduğunu hatırlatmama gerek yok heralde ( 300 serilik limited editionları ebayda 20bin dolara satılmaktadır.). Benim en büyük hayallerimden biridir şahsen kendi frankenstratımı yaratıp Van Halen şarkıları çalmak.. :)

Dosyalar

• images (6).jpg
    images (6).jpg
    29.4 KB · Gösterim: 515

burada bir vatandaş yapmış tonu iyimi kötümü bilemedim 300$ da çok bir para değil ama kargo ücretleri felan filan ekleyince o Türkiye'ye gelene kadar 420$ rahat olur. Dolar da malum 3.08 sanırım yani 2. el bir Charvel alınır galiba o paraya.
Bu arada not olarak belirteyim Van halen hayranı değilim ama gitarı ne deyim güzel yani değişik özellikleri olan (D-Tuna yı kastediyorum)fakat tek manyetiği olan bir gitar manyetiğin de tonu tatmin edici gibi. Yanlış hatırlıyor olabilirim ama bir ara Andertons'da evh striped serisi 400£ civarıydı.Şimdi her yerde en aşağı 800$.

Son düzenleme:

burada bir vatandaş yapmış tonu iyimi kötümü bilemedim 300$ da çok bir para değil ama kargo ücretleri felan filan ekleyince o Türkiye'ye gelene kadar 420$ rahat olur. Dolar da malum 3.08 sanırım yani 2. el bir Charvel alınır galiba o paraya.
Bu arada not olarak belirteyim Van halen hayranı değilim ama gitarı ne deyim güzel yani değişik özellikleri olan (D-Tuna yı kastediyorum)fakat tek manyetiği olan bir gitar manyetiğin de tonu tatmin edici gibi. Yanlış hatırlıyor olabilirim ama bir ara Andertons'da evh striped serisi 400£ civarıydı.Şimdi her yerde en aşağı 800$.

Dolar artıyor da enflasyon artmıyor mu :) 2 sene sonra daha da artar :/

ya bu jemlere edge takmalarını anlarım da eskiden olduğu gibi değişik floyd rose modelleri hiç yakışmıyor. Lo Pro edge de neyse. Acaba jem7v-wh'lere edge zero taksalardı nasıl olurdu
ibanez_edge_zero_gold_2trx5aa002_singapore_1_large.jpg

Geri