M-audio Black Box

Gitar Amp, efekt, mic preamp, USB ses kartı

M-Audio ile Roger Linn Design tarafından tasarlanmış olan Black Box, ampli modelleme ve efektler ile davul makinasını bir arada sunan bir ses kartıdır. Adrena-Linn II teknolojisinden esinlenerek yaratılan Black Box, ayrıca tek başına ampli modelleme ve efekt ünitesi olarak da bağımsız kullanıma hazırdır.

Black Box çok sayıda efektle gelmektedir. Üzerindeki mikrofon amplisiyle vokal ve enstrüman kayıtlarınızı yapabilir, USB arabirim sayesinde bilgisayara kolayca bağlanabilir.

ÖZELLİKLER
-Gerçekçi 12 adet virtual amp modelleri
-43 adet beat-synced efekt
-99 adet davul paterni ve gitar akord özelliği
-Midi Clock sinyaline senkron olabilen efektler ve davul makinası
-S/PDIF çıkış özellikli USB audio arabirim (24-bit/44.1kHz)

12 VIRTUAL AMP MODELLERİ
-Fender Bassman
-Fender Deluxe
-Fender Twin
-Vox AC 30
-Marshall JTM-45
-Marshall Plexi
-Marshall JCM-2000
-Hiwatt DR-103
-Soldano SLO-100
-Mesa Boogie Maverick
-Mesa Boogie Dual Rectifier
-Bogner Uberschall

43 BEAT-SYNCED EFEKTLER
-Tremolo
-Flanger
-Chorus
-Random filtreler (1/8, 1/8 tripletler ve 1/16)
-Tremolo sekansları
-Filtre sekansları
-Wah-wah
-Auto-wah
-TalkBox
-Arpeggiator'lar
-MIDI efektler

Black-Box-lg.jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
mesa similatörleri başlığında biraz konuşulmuştu ama yeteri kadar bilgi alamadım ve kendi başlıklığını açtım belki böyle daha çok bilgi alışverişi olur.bu aleti denemedim hiç ama çok merak ediyorum.
acaba var mı içiniz de kullanan kayıt vs. alabilir miyiz?

DaveMustaine_64 demiş ki:
Şu mesajı taşıyayım dedim :mrgreen:

sansasyon demiş ki:
aleti biraz araştırdımda

http://www.m-audio.com/products/en_us/MAudioBlackBox-main.html

bu sitede sayfanın ortasında ses örnekleri koymuşlar ordan dinleyebilirsiniz

amp modellemeler başarılı ama effectler çok digital geldi bana

ama sonuçta ele alıp denemedikten sonra bişey söylemek zor ve ben bu aleti acaip merak ettim
fcb1010 a uyum sağlarmıki acaba bu alet ya?

paylaşılan bilginin kıymetinin bilindiğini görmek güzel :D
sağol :D :D :D

Hmm madem gitar amp ve efekt modellemesi yapıyor niye ses kartı ki bu? Nasıl yani ?
Ses kartıysa modellemeler ve efektlerin gereği yokmuş asio desteği de var gözüküyor ???
Bi halt anlamadım :D:D

Bu aleti denedim ve ilk gözume carpan kocaman ekranı oldu mavi ışıklı pırıl pırıl bir göruntüsü var.

Ses olarakda denildigi gibi amp simulasyonları fena deil ama hepsi çok iyi değil benim gözume carpan funk-jazz tarzı hafif overdrivelı soundlarının iyi olduguydu.Bunların dışında içinde çok güzel davul tabları var üzerine doğaçlama çalmak gercekten zevkli olabilir.Ve baktıgım dukkanda kendi midi kontrollu pedalı vardı üzerinde wah benzeri bir exp pedal vardı ama wah işine yarıyormu bilemiyorum belkide sadece vol içindir.Efektleri dijital denmiş bende katılıyorum ama bazı efektler doğal ve güzel.Reverse diye bi efekt vardı yanlış hatırlamıyorsam ben cok begendim.

Pc ye baglanıldıgında ses kartı işlevi gören ; pc ye ihtiyaca duymadan performansdada kullanılabilecek all in one bir alet bence.Sonuçta Roger Linn imzalı :)

DaveMustaine_64 demiş ki:
Başlık için teşekkürler, böyle bir başlık zaten vardı ama pek bilgi yoktu içinde, o başlığı kilitliyorum, bunu indekse ekleyeceğim :) Kolay gelsin..

indexte kilitli başlık vardı bunu göremedim.farketmemiş olabilirim ama koyduysan da ikisini farklı yerlere koymuşun sanırım..

Bunu bilmiyorumda bir arkadaşım maudio fast track pro aldı yanında gt player express yazılımı geliyor. Onunla 1-2 kayıt denemesi yaptım güzel tonlar alınabiliyor tamamen software olmasına rağmen. İlgimi çekti baya. Bu alet gitar işi için daha da spesifik olduğuna göre çok iyi sonuçlar verebilir cidden. (isterseniz 1-2 kayıt asabilirim buarada fast track pro + gt express için.)

Sen istersinde asmaz mıyım? :LOL:

Kayıtları SX marka les paul gövdeli bir gitarı direk maudio fast track pro ses kartına takarak ve Gt player express adlı programdan gitar sesini işleyerek yaptım. Daha sonra Audacity kanal kayıt programından backing track üstüne yerleştirdim. Çok fazla oynama şansım olmadığı için kayıtlar biraz aceleye geldi. O yüzden genelde doğaçlama zaten :D Ama en azından maudio ve programlarının yakalayabileceği tonlar hakkında size fikir verebilir.

İlk kayıt guitarbt den bir 80s hardrock ballad BT'i üzerine komple doğaçlama
Link budur:
http://rapidshare.com/files/23732673/ballad-01.rar.html

ikinci kayıt ise Satriani'nin one big rush şarkısı üstüne %70 doğaçlama :D
Link budur:
http://rapidshare.com/files/24531745/one_big_rush_gibim.rar.html

Merak ettiğim bir konu var. Hem mikrofon hem gitar takılı iken diyelimki gitara istediğimiz modellemeleri uyguladık; bunun yanında mikrofona da eş zamanlı reverb, delay gibi efektler ekleyebiliyor muyuz bu cihazda?

Geri