Amfi - Manyetik - Pedallar Arasında Sıkıştım

öncelikle merabalar... artık bütçemiz el verdiği için bikaç değişiklik yapmak istiyorum. şuan elimde UX2 var ama iyi bi ref. monitor olmayınca (kötü bi) hoparlörde iyi sonuç vermiyor. apartta kalıyorum ama apart boş bu yüzden ses sorunum olmuyor :)

1000tl bütçem var ve daha önceden Marshall mx15cfx, roland m.cube, blackstar ıd:core 10, randal v2xnm, line 6 spider IV amfilerini (bir önceki gitarımda) kullandım. randall (30w) kullanırken volume potansının yarısını dahi görmedim. bu yüzden watt önemli olmayacak diye düşünüyorum ve şu zamana kadar anladım ki tarzımı, ne istediğimi ne kadar iyi belirlersem o kadar kısa sürede, en doğru ve en iyi sonucu elde ediyorum. bu yüzden sadece heavy-trash metal metalcore yapmak istiyorum (örnek olarak: iced earth, lamb of god, killswitch engage, metallica, bfmv)
(ayrıca belirteyim. gitar telimi kalınlaştırmayı (09) veya 6.teli pesleştirmeyi -mesela re notasına göre akorlamayı- bu tarz şeyleri denemedim. nasıl sonuç verdiğini bilmiyorum )

şuan Jackson KE3 kullanıyorum ancak kafamda bikaç soru var. AMFİ-PEDAL-MANYETİK üçlüsünde dönüyorum;
gitarın manyetikleri stock. acaba sert tonlu (aktif de olabilir) bi manyetik seti takıp, kalan parayla amfi veya pedal (mesela ML2)+ amfi mi alınır
yada manyetik taktıktan sonra amfi+pedal değil de sadece amfi mi yapılır
yoksa manyetikler kalsın, sadece amfi mi alınır

genel olarak bu fiyat aralığında ht1r+kabin, mg100dfx+kabin, 15TVP, ht1r Metal gibi seçenekler var. siz olsanız ne yapardınız bu bütçeyle ?

Blackstar ht1r gibi amfiler düşünürseniz eğer araya pedalları eklemeden belki istediğiniz tona ulaşamayabilirsiniz. Diğer türlü bence manyetik şuan sizin için değiştirmeyi en son düşüneceğiniz nokta olmalı. Normal de prosesore çok karşıyımdır ama sizin yerinizde olsam yapağım şey iyi bir prosesor olmak olurdu hem ses sistemize çıkabilirsiniz hem de kulaklık ile kullanabilirsiniz yada ufak bir amfi ile de güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Daha sonra da güzel bir lambalı amfi alıp prosesoru satıp pedal alırsınız.

Üstüne şu kadar koy bu kadar koy muhabbetinden her ne kadar haz etmesemde, 1000 TL'ye Blackstar HT1 hele ki Marshall MG almak mantıklı bir hareket olmaz. Ben Laney ti-112 öneririm. Thomannda hayli ucuza veriyor. Amerika fiyatı 600 dolar civarı. Thomanndan 365 Euro + Vergi ile 1500 TL civarı gelir.

öncelikle merabalar... artık bütçemiz el verdiği için bikaç değişiklik yapmak istiyorum. şuan elimde UX2 var ama iyi bi ref. monitor olmayınca (kötü bi) hoparlörde iyi sonuç vermiyor. apartta kalıyorum ama apart boş bu yüzden ses sorunum olmuyor :)

1000tl bütçem var ve daha önceden Marshall mx15cfx, roland m.cube, blackstar ıd:core 10, randal v2xnm, line 6 spider IV amfilerini (bir önceki gitarımda) kullandım. randall (30w) kullanırken volume potansının yarısını dahi görmedim. bu yüzden watt önemli olmayacak diye düşünüyorum ve şu zamana kadar anladım ki tarzımı, ne istediğimi ne kadar iyi belirlersem o kadar kısa sürede, en doğru ve en iyi sonucu elde ediyorum. bu yüzden sadece heavy-trash metal metalcore yapmak istiyorum (örnek olarak: iced earth, lamb of god, killswitch engage, metallica, bfmv)
(ayrıca belirteyim. gitar telimi kalınlaştırmayı (09) veya 6.teli pesleştirmeyi -mesela re notasına göre akorlamayı- bu tarz şeyleri denemedim. nasıl sonuç verdiğini bilmiyorum )

şuan Jackson KE3 kullanıyorum ancak kafamda bikaç soru var. AMFİ-PEDAL-MANYETİK üçlüsünde dönüyorum;
gitarın manyetikleri stock. acaba sert tonlu (aktif de olabilir) bi manyetik seti takıp, kalan parayla amfi veya pedal (mesela ML2)+ amfi mi alınır
yada manyetik taktıktan sonra amfi+pedal değil de sadece amfi mi yapılır
yoksa manyetikler kalsın, sadece amfi mi alınır

genel olarak bu fiyat aralığında ht1r+kabin, mg100dfx+kabin, 15TVP, ht1r Metal gibi seçenekler var. siz olsanız ne yapardınız bu bütçeyle ?
manyetik upgrade i çok fark ettiriyor ama maliyet olarak bana hep mantıksız geliyor...sıfır manyetik seti fiyatı ile ikinci el piyasasına düşen güzel manyetikli gitarlara bakınca hep böyle hissediyorum...mesela sahibinden de 1300 tl ye schecter c1 custom var ondaki manyetikleri ayrı almaya kalksan sıfırı 1000 tl ye yakındır...ben 2. el hellraiser hybrid aldım 1750 tl ye emg 57 66 setli mesela manyetikleri ayrı almaya kalksan 250 300 dolar...ikinci el manyetik seti alsan bu sefer de başka sorunlarla karşılaşmak olası...

zaten ses kartın varken en iyi seçim bana göre referans monitör almak olur...sahne stüdyo vb yoksa sesini açamayacağın amfiye para vermeye gerek yok hemde vst lerle ton yelpazesi muazzam genişler en kral modellemeli amfiyi bile milyona katlar IR yüklemeleri de hesaba katarsak...

Geri