Antimatter

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda vampiria tarafından 6 Mart 2004 tarihinde açılan konu

 1. Anathema dinleyenlerin tanıdığını düşündüğüm bi grup Antimatter. Anathema'dan ayrılan Duncan Patterson nın grubu. Ve bu nedenle konserlerde Anathema çaldıklarında sadece Duncan'a ait olan şarkıları çalıyorlar. (Her ne kadar herkes Angelicaaaaaaa! diye bağırıp çağırsa da :)
  Grubu bilmiyorsanız, en azından Antimatter - Saviour şarkısını duymuşsunuzdur. Geçen yıl içinde Türkiye'ye gelip Kemancı'da konser verdiler. Ve acaip samimi ve akustik bir konserdi bu . Gecenin sonundaki yapılan biste çalınan Donnie Darko'nun da soundtrackinde yer alan Mad World 'un coverının coverını :) çaldılar bence bu da gecenin bi süpriziydi. Ayrıca grup konserde çaldığı Anathema şarkıları nedeniyle daha da beğeni topladı, hatta kendi şarkılarını çaldıklarında :
  pardon, üzgünüm ama bu da bizim yeni albümden diyerek çok samimi adamlar olduğunu gösterdiler. Zaten geldiklerinde otelde değil onları Türkiyeye çağıran elemanların yazlığında kalan bi grup Antimatter :))

  Ayrıtılı Bilgi için official site şöyle:
  http://www.antimatter.tk/
   
 2. Antimatter'da Duncan'ın Anathema'daki yaptığı parçalardaki vurucu havayı yakalayamasam da dinlenilebilir, iyi bir grup.Ama ben Duncan'ın Anathema'ya dönmesi taraftarıyım
   
 3. gayet sağlam bir grup..
   
 4. The Last Laugh sarkısı cok guzeldir
   
 5. Anathema bana tarz olarak sakin. BU grupta öyleyse bana yaramaz. Bir bakayım linke...
   
 6. Güzel bir grup sertlik eğer duygularsa ve atmosferse sertler. Portishead atmosferinde gibiler ama Duncan etkiside var.
   
 7. angelic,flowers,the art of a soft landing,in stone,line of fire...sevdiim parçalarındandır...
  keşke anathema ile beraber ankarada da sahne alsalardı..canlı izlemeyi çok isterdim...
   
 8. Umarım birgün Anathema'yla aynı anda izleme fırsatı buluruz Antimatter'ı da ... :wink:
   
 9. bi yerde bu grubun müziği hakkında 'dünyanın ağırlığını omuzlarında taşıyan herkes için' diye bi yorum yapılmış, şimdiye kadar lights out ve planetary confinement'i dinleyebildim, lights out karanlık, gizemli, yer yer portishead etkileri taşıyan bi albüm, pc ise malankoli dozu daha yüksek bi çalışma ve daha akustik özellikle planetary confinement'ten line of fire ve epitaph'ı ardarda dinlemeye yürek dayanmıyor, anathema'yı arattığını da düşünmüyorum ben, duncan patterson zaten anathema'da yapacağını yaptı, anathema'yı anathema yapan şarkılara imza attı, antimatter'la yoluna devam etmesini tercih ederim kendi adıma...
   
 10. Son albümleri Leaving Eden her ne kadar ilk yapıtlarına benzesede daha bir doom metal'e yakınlaşmış diyebilirim. Duncan Patterson'un ayrılmasının etkisi bu olmuş ne var ki gayet de güzel bir albüm. Son dönem Anathema gibi ama daha bir bunalım bu adamlar.
   
 11. angelic şarkısını ilk dinlememle "buldum" dedim bir nevi.. flowers şarkıları da pek güzeldir..

  aslında saviour başlı başına harikulade..
   
 12. epitaph ı da unutmamak lazım:)
   
 13. Konser haberiyle birlikte isteğim bir nebze olsun yerine gelmiş oluyor. 2 ay arayla olsa da. :)
   
 14. Leaving Eden albümleri mükemmel.Anathema'nın hiç bi albümünden bu kadar Leaving Eden 'dan etkilendiğim kadar etkilenmedim.Albümün zaten sadece açılış parçası 'Redemption' bile bi şaheser.Bunun dışında The Freak Show,Leaving Eden,Fightning For A Lost Cause,Another Face In The Window...hepsi mükemmel parçalar.Vokaller çok vurucu.Gitar soloları hiçbir Antimatter albümünde bu kadar yer almamıştı ki albümdeki soloların hepsi çok yaratıcı.Son olarak bu albüm diğer albümlere göre biraz daha sert.Bulursanız mutlaka dinleyin.
   
 15. Epitaph deyince bile tüylerimin ürperdiğini farkettim. Angelic, zaten şahane... :)
   

Bu Sayfayı Paylaş