Gibson 2016 Les Paul Studio Faded Mi Almalıyım Fender Classic Series 60s Stratocaster Mi ?

Merhaba öncelikle bu güzel forumda yeniyim ve bu iki gitar arasında kaldım. Siz olsanız hangisini seçersiniz ve bana hangisini tavsiye edersiniz :) (ayrıca anket acarsaniz sevinirim çünkü anket yapmasını bilmiyorum).​

Son düzenleme:
Ekonomik açıdan düşünürsen, hani ileride en az zararı hangisinden ederim diye ... LP Studio serilerine hiç yaklaşma.

Yanlış anlaşılmasın ben esas olarak Gibson tercih ederdim son 3-5 yıla kadar. Sonra U dönüşü yaptım ve Strat kullanmaya başladım. Başlangıçta iki farklı araba gibi, alışmak zaman alıyor ama alışınca sıkıntı kalmıyor. Tuşe ve stil üzerinde de etkisi var klavyenin. O yüzden bir gitaristin her iki türde de birer gitarı olması gerektiğini düşünüyorum. Piyasada hem Gibson hem de Fender tarzlarını çok iyi uygulamış alternatifleri var.

Kısacası ben senin yerinde olsam Fender tercih eder, ileride finans durumları izin verirse bir de Gibson veya benzeri (Epiphone mesela) bir gitar edinirdim.

Deneme şansınız yok mu? Daha önce hiç elinize almadıysanız eğer şöyle söyleyeyim, aralarındaki tek fark görüntüsü ve ağaç seçimi değil. Skala farkı var ki Les Paullerin o imza tonu ağacıyla birlikte buradan gelmekte. Radius ve sap profili var, çalımınızı etkileyecek hususlar hep.

Sıfır almayı mı planlıyorsunuz ayrıca? 3000-4000 lira yanılmıyorsam sıfırları her ikisinin de. Bu paralara 2. el Amerikan strat alınabiliyor olması lazım hani olur da Strat falan tercihiniz olursa göz önünde bulundurun(LP piyasası nasıldır bilemeyeceğim ama daha yüksektir muhtemelen)

Deneme şansınız yok mu? Daha önce hiç elinize almadıysanız eğer şöyle söyleyeyim, aralarındaki tek fark görüntüsü ve ağaç seçimi değil. Skala farkı var ki Les Paullerin o imza tonu ağacıyla birlikte buradan gelmekte. Radius ve sap profili var, çalımınızı etkileyecek hususlar hep.

Sıfır almayı mı planlıyorsunuz ayrıca? 3000-4000 lira yanılmıyorsam sıfırları her ikisinin de. Bu paralara 2. el Amerikan strat alınabiliyor olması lazım hani olur da Strat falan tercihiniz olursa göz önünde bulundurun(LP piyasası nasıldır bilemeyeceğim ama daha yüksektir muhtemelen)
Amerika'dan getirteceğim ama denerim Zuhal 'de falan... 2. almak istemiyorum ya :D

Amerika'dan getirteceğim ama denerim Zuhal 'de falan... 2. almak istemiyorum ya :D
Zuhal'de deneyeceğiniz gitar ile, Amerika'dan getirteceğiniz gitar, modeli dışında aynı olmayacaktır. Üst düzey serilerde de çok büyük farklar olabiliyor(neticede ağaç işi). Bu yüzden dedim deneyerek alın diye. 2. elde ne çekinceniz var bilmem tabi ama arada sırada çok temiz gitarlar düşüyor, siz gene de takip edin piyasayı derim. =)

O zaman gitarı yazın almam gerekecek :) bu arada daha önce aldığım bütün 2. el gitarlar kötü durumdaydı, daha 2. el almak istemiyorum o yüzden :)

Son düzenleme:
2. el dükkanlarının piyasası nedir nasıl değildir bilmiyorum bu yüzden es geçeceğim.

Size tavsiyem azıcık gezinin forumun 2. el konularını. Tavsiye almak isterseniz zaten yardımını esirgemeyecektir buranın bilge üyeleri. Bazen gerçekten piyasa ederinin üstünde gitarlar düşebiliyor, onları kovalayarak sıfır mim fiyatına usa gitar alabilirsiniz sanırım. Dolar aldı başını gitti, sıfır Amerikan Feneder almaya kalksanız bir dünya para.

Şimdiden hayırlı olsun ne alırsanız alın; umarım güzel bir fiyata, güzel bir gitarınız olur.

Geri