Pilli Bebek Çalmak Için Gerekli Ampli Ayarları

Merhabalar. Pilli bebek,özellikle de siyah beyaz, için ampli ayarları ve tel ayarlarına bakıyordum ancak hiçbir şey bulamadım... Tonunu bile yakalayamadım açıkçası. Gitarım ibanez grg170 ve amplim de roland cube 20gx. Yorumlarınızı bekliyorum :)

Amfi olarak marshall kullaniyor. Modelini bilmiyorum. Gitar olarakta gibson lespaul goldtop deluxe kullaniyor. Gecmiste ankarada bir bar konserinde aklimda kalan net pedali boss metalzone2 drive pedali idi. Ama baya uzun zaman once idi bu gordugum.

Amfi olarak marshall kullaniyor. Modelini bilmiyorum. Gitar olarakta gibson lespaul goldtop deluxe kullaniyor. Gecmiste ankarada bir bar konserinde aklimda kalan net pedali boss metalzone2 drive pedali idi. Ama baya uzun zaman once idi bu gordugum.
Ben sahne de line 6 kullandıklarını görmüştüm. Acaba mekandan mekana değişiyor mu amfi ? Yani demek istediğim belki İstanbulda mekanın amfisini kullanıyorlardır. Ama ben kadıköyde konserlerinde hep line 6 kullandıklarını gördüm

• Konu Sahibi Konu Sahibi
xl_12437-_image2_CUBE20GX_super.jpg
peki ben bu elimdeki imkanlarla en yakın tonu nasıl elde edebilirim?

Ben sahne de line 6 kullandıklarını görmüştüm. Acaba mekandan mekana değişiyor mu amfi ? Yani demek istediğim belki İstanbulda mekanın amfisini kullanıyorlardır. Ama ben kadıköyde konserlerinde hep line 6 kullandıklarını gördüm
Ben zeytinli rockfest konserindede ayni ekipmanlari gordum. Son zamanlarda degisiklikler olmustur muhakkak. Ama gitar hep sabit.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Özellikle siyah beyazı çalmak istiyorum ama sanırım tel ayarları da biraz farklı bir türlü aradığım tonu yakalayamadım(benim acemiliğimden kaynaklı sanırım :))

Öncelikle gitar humbucker lı olmalı...
Direkt ne kulkanıyosa alıp çaldığında emin ol onlar gibi olmicaktır.
Benim tavsiyem öncelikle sert bir distortion pedali alman add ratortion u tavsiye ederim biraz araştır o pedalı bir overdrive pedalı ile boost yaparsan o tona ulaşırsin amfin hakkında pek bilgim yok birşey dersem yanlış olur
Emre abi duruma göre line 6 prosessor veya analog setup kullaniyor cem abi hakkinda bi fikrim yok malesef,
bende canli yayında fender kullandiklarını gördüm
En mantıklısı kendine bir gain seviyesi belirle tizler açık olsun ama cartlamicak şekilde kulak tırmalicak kadar olmasın ondan sonrası tuşene kalıyor bol şanslar

Merhabalar. Pilli bebek,özellikle de siyah beyaz, için ampli ayarları ve tel ayarlarına bakıyordum ancak hiçbir şey bulamadım... Tonunu bile yakalayamadım açıkçası. Gitarım ibanez grg170 ve amplim de roland cube 20gx. Yorumlarınızı bekliyorum :)

Bütün sorularını cevaplayacak ismi vererek bu konuyu kapasam mı:) Hemen Çağan Tunalı ile temasa geç mail,facebook yada tweeter. Grubun canlı işlerinde mixer'in başında o var(y)

Geri