Neck Manyetiği Bridge Pozisyonunda Takmak

Merhabalar,
Bir adet les paul gitarım var ve neck manyetiğini deyim yerindeyse kullanmıyorum,o manyetiği de diğer stratocaster model gitarımda değerlendirmek istiyorum.acaba bu mümkün müdür?
Şimdiden teşekkürler,iyi forumlar :)

Merhabalar,
Bir adet les paul gitarım var ve neck manyetiğini deyim yerindeyse kullanmıyorum,o manyetiği de diğer stratocaster model gitarımda değerlendirmek istiyorum.acaba bu mümkün müdür?
Şimdiden teşekkürler,iyi forumlar :)
Genelde bridge pozisyonundaki manyetikler, tellerin daha az salınacağından dolayı daha yüksek çıkışlıdır. Dolayısıyla görece daha az çıkışlı bir manyetiği bridge pozisyonuna takmış olacaksınız, ton sizin için iyi ise ilave edilecek başka bir husus yoktur. Kaldı ki vintage tarz manyetiklerde bridge/neck pickupların çıkışları da aynıdır.

Genelde hoş olmuyor diyebilirim. Düşük çıkışlı köprü manyetiklerini tellerden tonla uzaklaştırıp sapta kullanabilirsin. Ama açıkçası manyetiklerin bazılarının sap bazılarının köprü olmasının bir sebebi var. Her manyetiğin telleri uzaklık anlamında tatlı bir noktası var. %90 ihtimal berbat bir ton alırsın. Manyetik takası yap bence.

Geri