Marshall Dsl5c

Bir süredir gitar çalıyorum ve elimde marshall'ın mg15cr modeli var ama artık tonları tatmin etmemeye başladı ve ben de yeni bir lambalı amfi arayışına düştüm.Şu ana kadar orange micro terror,blackstar ht-1r ve marshall dsl5c'yi denedim.Orange pek versatil gelmedi,blackstar pek hoşlanmadığım şekilde modern geldi ve marshall'ı da uzun süre deneyimleyemedim.Marshall neredeyse iki katı fiyatında blackstar'ın sizce almaya değer mi? Öncelikle benim aradığım tonlar hard rock,classic rock tarzı ve şu an sadece ev için düşünüyorum hangisi daha mantıklı bir seçim olur?

Bir süredir gitar çalıyorum ve elimde marshall'ın mg15cr modeli var ama artık tonları tatmin etmemeye başladı ve ben de yeni bir lambalı amfi arayışına düştüm.Şu ana kadar orange micro terror,blackstar ht-1r ve marshall dsl5c'yi denedim.Orange pek versatil gelmedi,blackstar pek hoşlanmadığım şekilde modern geldi ve marshall'ı da uzun süre deneyimleyemedim.Marshall neredeyse iki katı fiyatında blackstar'ın sizce almaya değer mi? Öncelikle benim aradığım tonlar hard rock,classic rock tarzı ve şu an sadece ev için düşünüyorum hangisi daha mantıklı bir seçim olur?
Seçenekler arasında yok ama engl gigmaster 15 e de bi bak derim sitede 1550liraya vardı baktığın amfilerden kat kat üstündür bence (y)

dsl5c nin ltd ed versiyonunu slash kendisi kullanıyor haberiniz ola. Tabi sahnede değil yanlış anlaşılmasın kendisi sahne dışında her yerde kullanıyor.

Marshallı öneririm bende dediğin tarzlarda çalıyorum ve bu amfiyi kullanıyorum. Reverb yok amfide onun için reverb pedalı alabilirsin. Tubescreamer ile bosstlayınca drive kanalını metal tonları da alabiliyorsun çok sert değil ama 80 ler metal diyelim.

5watt lambalı bile ev için çok gürültülü, onu da göz önünde bulundur. ama dsl5c düşük volume da bile aşırı iyi, internette başkalarının deneyimleri de bu yönde hep.

Geri