Yamaha Hs5 + Steinberg Ur22 Aniden Ses Kesilmesi

Arkadaşlar selamlar, 3 aydan sonra yamaha hs5'lerime ve steinberg ur22 mk2 ses kartına sahip oldum. İkisi de sıfır olarak alındı, performansından gayet memnunum ancak ara ara mesela youtube'den müzik dinlerken 2 saniyeliğine ses kesiliyor sonra tekrar açılıyor. USB'den kaynaklıdır dedim ancak temassızlık sorunu yok gibi sorun bilgisayarla mı alakalıdır bilgisi olanlar yazabilirse çok sevinirim. Teşekkürler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Güncelleme: sanırım sorun internet kopması ile alakalı, az önce youtube'nin de donduğunu fark ettim. İnternet kopunca wifi adaptörü bir saçmalıyor bilgisayar hafif bir donma yaşıyor galiba bu yüzden. Farklı fikri olan varsa yazabilir.

Arkadaşlar sorun güncel, modemi değiştirdim internet bağlantısı ile alakası yokmuş. Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? İki monitörden de ses kesildiğine göre ya ses kartı ya da yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Benzer durumu Hs7 + Presonus audiobox ile yaşıyorum, sıkıntı tamamen ses kartından kaynaklı, sebebi bilmiyorum artık aşırı mı yükleniyor birşeylerle mi çakışıyor tam çözemedim ama usbyi çıkartıp takıyorum, düzeliyor, olmazsa birdaha yapıyorum, yine olmazsa görev yöneticisinden driverını sonlandırıp tekrar çalıştırıyorum, her 10 yaşayışımdan 9u böyle çözülüyor hiçbiri olmazsa baştan başlatınca bilgisayarı topluyor, bir de bazen cızırtı yapıyor aşırı şekilde, o vakitte başka bir usb girişine sokuyorum sorun kalmıyor.

Kısacası Türk tipi bir tavsiye olarak "aç kapa düzelir" diyebileceğim sadece :D

İnterneti test etmek için: Başka bir stream sitesinden bir süre dinleyin.
Ses kartını test etmek için: Bilgisayarda yüklü dosyaları bir süre dinleyin.

Bilgisayarınız masaüstü bilgisayar ise: Usb portu için driverları yüklü olmayabilir.
Usb hub kullanıyorsanız karta yeterince güç gidip gitmediğini kontrol etmekte fayda var.
Kabloların kalitesi de önemli.

Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. Başta guitar rig 5 açıkken herhalde CPU zorlanıyor diye düşünmüştüm ancak internet üzerinden bir şey dinlerken 1-2 saniyeliğine ses gidip tekrar geri geliyor. Günde 1-2 defa olduğundan henüz net tespit yapamadım ancak internetten/bilgisayardan mı yoksa ses kartından mı anlaşılır herhalde 1-2 güne.

Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. Başta guitar rig 5 açıkken herhalde CPU zorlanıyor diye düşünmüştüm ancak internet üzerinden bir şey dinlerken 1-2 saniyeliğine ses gidip tekrar geri geliyor. Günde 1-2 defa olduğundan henüz net tespit yapamadım ancak internetten/bilgisayardan mı yoksa ses kartından mı anlaşılır herhalde 1-2 güne.
bende de aynı sorun var çözümü nasıl yaptığınız hakkında bilgilendirir misiniz :(

ses kartının sample rate ve buffer ayarlarını kontrol edebilirsin.özellikle mac’te sample rate’e bağlı çıtırtılar oluşmakta kHz artığında düzelmekte. eğer farklı stream kaynaklarında da yaşıyorsan UR22’de yazılım sorunu olabilir. durum devam ediyorsa yazılım versiyonunu yazabilir misin?

Bu ses kartının yenisi cıktı Steinberg Ur22c bunu aldım.Tek sorun referans kulaklıgımda müzik dinlerken aynı şekilde kayıt alırken kulaklıktan pat put sesler geliyor bazenleri sizin dediğiniz 2sn kesilmeler de oldu ama suan olmuyor.Bu pat put sesleri nasıl çözebilirim anlayamadım.Youtubeda dinlerken de kulaklıktan cızırtı pat put sesler geliyor bazenleri ve bi kere sample rateimi yukselttiğimde düzelmişti ama suan duzelmiyor da ürünü alalı 2 gün oldu ve Cubase de project setup sekmesini açtıgımda bu pat put sesler kesiliyor kapattıgım da ve youtubea geri döndüğümde tekrar başlıyor anlayamadım.Yardımcı olur musunuz ? ve bu arada kulaklıgı telefona bagladıgımda bu sesler olmuyor kulaklıkta bi sorun yok Yeni birim E agzına kadar dolu bundan mı acaba bilmiyorum bi alakası oldugunu dusunmuyorum

Ses kartını dizüstü pc mi kullanıyorsunuz? Ses kartına gücü nereden veriyorsunuz, usb mi yoksa 5V giriş üzerinde mi?
Masaüstü kullanıyorum USB den veriyorum ama bu ses kartını 3.0 veya 2.0 da takabiliyorsun benm usb3.0 portum bozulmuş o yuzden 2.0 a taktım mikrofonumdan ses alabiliyorum ama kulaklıkta dinlerken arada böle pıt pıt sesler oluyordu dediğim gibi bazı yerlerde patlamalar su an cubase de yaptıgım projelerde olmuyor bu cızırtı sesi ama youtubedan bir şey dinlerken veya pcde yuklu olan bişey dinlerken sorun devam ediyor.Bu yorum uyaptıgımda cubasete de oluyordu ama su an olmuyor niyeyse ama diğer yerlerde devam ediyor.

Son düzenleme:
Masaüstü kullanıyorum USB den veriyorum ama bu ses kartını 3.0 veya 2.0 da takabiliyorsun benm usb3.0 portum bozulmuş o yuzden 2.0 a taktım mikrofonumdan ses alabiliyorum ama kulaklıkta dinlerken arada böle pıt pıt sesler oluyordu dediğim gibi bazı yerlerde patlamalar su an cubase de yaptıgım projelerde olmuyor bu cızırtı sesi ama youtubedan bir şey dinlerken veya pcde yuklu olan bişey dinlerken sorun devam ediyor.Bu yorum uyaptıgımda cubasete de oluyordu ama su an olmuyor niyeyse ama diğer yerlerde devam ediyor.
USB portu kartı düzgün besleyemiyor olabilir. 5V üzerinden direkt beslemeyi deneyin.

Resimde gözüktüğü gibi 5V 1A mikro usb ile prizden veya bir cihazdan gücü alıp, usb bağlantısı ile de veri aktarımı yapabilirsiniz. Bu seçenek sadece ipad'de çalıyorsa (görselde de ipad örneği vermiş) saçma bir iş yapmış steinberg.

Ben kartı dizüstünde kullanıyorum ve pc'yi güç koruma moduna aldığım zaman bahsettiğiniz sorunların aynısı oluyor. 5V seçeneğini hiç kullanmadım ama düzgün akım için en doğru seçenek, sadece ipad'de çalışıyorsa steinberg'e eksi yazar. :)

Resimde gözüktüğü gibi 5V 1A mikro usb ile prizden veya bir cihazdan gücü alıp, usb bağlantısı ile de veri aktarımı yapabilirsiniz. Bu seçenek sadece ipad'de çalıyorsa (görselde de ipad örneği vermiş) saçma bir iş yapmış steinberg.

Ben kartı dizüstünde kullanıyorum ve pc'yi güç koruma moduna aldığım zaman bahsettiğiniz sorunların aynısı oluyor. 5V seçeneğini hiç kullanmadım ama düzgün akım için en doğru seçenek, sadece ipad'de çalışıyorsa steinberg'e eksi yazar. :)
Samsung Telefon şarj makinesi taksam olur mu ? Yoksa o dediğin aparatı edinmem mi gerekiyor ? 5v 1a şarj makinem var ama 5 v 2 a falan olmuyor değil mi ?

Samsung Telefon şarj makinesi taksam olur mu ? Yoksa o dediğin aparatı edinmem mi gerekiyor ? 5v 1a şarj makinem var ama 5 v 2 a falan olmuyor değil mi ?
Olur. 5V olduğu sürece sıkıntı olmaz. Amperi cihaz yettiği kadar çeker, 10A olsa bile sorun olmaz. Sonucu yazın mutlaka, sadece ipad için mi yapmışlar merak ettim. Kart sanırım 0,5 A çekiyordu.

Geri