Cat Stevens

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda LeftEyeNine tarafından 7 Mart 2004 tarihinde açılan konu

 1. Durduk yerde bi şekilde edindiğim mp3'leriyle işitsel anlamda da tanıştığım Yusuf İslam hakkında bu forum altında bişey bulamadım, dolayısıyla bu başlığı açmak istedim (Dilekçe gibi oldu şerrefsizim...)

  Tabi bizi ilgilendiren Cat Stevens yanı...İsveçli bir anne ve Yunan bir babanın evladı olması, yaptığı işin zirvesindeyken "bütün sorularının cevabını Kur'an-ı Kerim'de bulduğunu" açıklayarak müslümanlığı seçmesi ve bu yüzden hayranlarının çoğunun onu müzikten kopardığı düşüncesiyle İslam'a öfke duymaları gibi garip bi fonun yanında "Lady D'Arbanville", "Sad Lisa", "Another Saturday Night", "Morning Has Broken" veya "Cats In The Cradle" gibi güzellikleri bize armağan eden bu şahıs hakkındaki düşüncelerinizi dökünüz...
   
 2. Ya Wild World Cat Stevens'ın mı şarkısıymış? Mr. Big ondan mı alıp cover yapmış?
   
 3. Lady D'Arbanville şarkısını dinlemişdim. Zaten o şarkı klasikdir. Yusuf islam kimliğine bürününce biraz tuhaf oldu. Şahsen ilahilerden hoşlanmam. O yüzden pek bir şey demeye gerek yok. Ama doğru yolu bulmuştur helal olsun adama.
   
 4. My Lady D'Arbanville
  Why do you look so still...

  diye gider... güzel şarkıdır vesselam.
  Adamın yaptığı güzel de neden müslüman olmayı yabancılar sakal bırakıp ilahi söylemek sanıyor onu anlamıyorum..
   
 5. i wake you tomorrow
  and you will be my fell
  yes you will be my felll..

  Gerçekten müthiş bi şarkı playlistimin olmazsa olmazlarından.
   
 6. Lady d'arbanville ile sınırlıyor çok insan Cat Stevensı,Morning has brooken,Wild World,Peace Train bunlar ve bir çoğu gerçekten çok iyi şarkılar.
   
 7. istanbul'a ,islam ülkelerindeki çocuklara yaptığı yardımlardan dolayı ödül almaya gelmiş kendileri...çok yaşlı gördüm bu kez..cats in the cradle süper şarkı :)
   
 8. father and son da iyi parça
   

 9. wild world cat stevens'ın şarkısıdır.mr.mig ondan aldı.her ikiside wild world ü iyi söylüyorlar.lady d arbanville süper bir şarkıdır.bu şarkıyı yanlış bilmiyorsam eşi için yazmış.
   
 10. Lady d'arbanville tüm zamanların en iyi şarkıları arasında gösterilir her zaman fransız bir hayat kadınına yazılan bir şarkıdır.. hoş bir dinlencesi var en sevdiğim klasiklerim arasında hiç bir zaman bıkmam dini tercihide kendi bileceği birr olay dini dili cinsel tercihi felam ilgilendirmez beni yaptığı muzik bana bişler ifade ediyosa dinlerim ...
   
 11. Lady D'Arbanville'den benim gibi çok hoşlanan arkadaşlara inatla "Sad Lisa"yı tavsiye ediyorum...O parçanın bir basamak altında,bence...
   
 12. Cat's in the cardle Harry Chapin'in sarkisi ;)
  Cat Stevens onu hic soylemedi, Kazaa'dan dl yapanlar belli oluyor ;)
  Birisi yanlis tagli mp3 yolluyor, herkes yanlis ogreniyor :D
  Cat Steven'in hitleri Wild World, Peace Train, First Cut is the Deepest, Hard Headed Woman, Father &Son, Mathew&Son, Sitting, Morning Has Broken, Moonshadow ve digerleri; sanirim 20'ye yakin sarkisi hit oldu 70'lerde.
  Tea For Tillerman albumu gelmis gecmis en guzel albumlerden biridir benim icin :)
   
 13. hahahah ya bende diyorum kendi kendime,ulan bu kadar cat stevens dinliyorum e az çok iyi parçalarınıda bilirim bunu niye bilmiyorum diye :)
   
 14. slow parçaları acayip rahatlatıcı.... wild world en iyi şarkısıdır ....din değiştirip yusuf islam olunca kendini kaybetti adam yazık!
   
 15. Az mı dinledik çaldık zamanında Cat Stevens şarkılarını beee... Plak diye bir cismin farkına vardığım hayatımın 6. yılı 1976'ya ait hatırladığım birkaç albüm kapağı ve isminden biridir Cat Stevens. Abimin ve ablamın plaklarından. Diğer başlıcaları da The Beatles, Santana, Crosby Stills Nash & Young, James Taylor ve Erkin Koray idi.

  Din değiştiren herkesin bir dönem başına geldiği gibi Cat Stevens da müslüman olduktan sonra bir ekstremden öbür ekstreme dolaştı, ama en son izlediğim röportajında kendi ağzından o çalkantılı dönemleri ve müslüman olduktan sonraki dönemdeki çalkantılarının dinmesi sürecinde yaşadıklarını ve yaşamla tekrar nasıl barış haline geldiğini filan anlatıyordu (zira din değiştirdikten sonra o hızla eski hayatına ait bütün herşeyi reddetmişti, geçmişiyle barışması yıllarını aldı, bu arada çok tepkiler aldı, bir yığın insanla dalaştı filan). İlginç bir yaşam yolculuğu var adamın.

  Çok büyük bir müzisyen olduğu şüphe götürmez. Çok severim.
   
 16. belki kendini bulmuştur... bu kadar önyargılı olma bence.. yazık diyebileceğin başka şey!er var..
   
 17. adam müziği bıraktı daha ne kadar yazık olabilirki .... adam abartmış müslümanlığı hayatına uyarlamak var birde aşırı müslüman olmak var...
   
 18. +1.Ayrıca Moonshadow,Father&Son,Here Comes My baby,Wild Word...
  Bir sanatçının müslüman,hristiyan yada yahudi olması bi şey değiştirmez önemli olan yaptığı şeylerdir.Bana göre...

  www.catstevens.com
   
 19. adamın inançları tartışmak çok saçma.
   
 20. İnsanlar neden din değiştirince ismini de değiştiriyo anlamıyorum. Ne alaka ya.. rebecca dan rabialar falan.. Neyse buda konuyla alakasız zaten..
   

Bu Sayfayı Paylaş