Sony Ericsson UniStar Üniversiteliler Arası Müzik Yarışması

yarışmanın tarihi ve zamanı ile ilgili yorum yapmacagım, olabilir insanlık hali zamanlar uymayabilir ama şu sitedeki oy verme işlemine deginmek istiyorum..
Çok saçma ve gereksiz oldugunu söylemek istiyorum, istedigin kadar sallama maille üye olabilirsin o siteye, tahminimce 100 e yakın account almış insanlar olabilir ordan benim kendime ait 10 tane var :) düşünün artık iş müzikten çıktı ticarete girmeye başladı...
Bence bu olaya bir çözüm bulun çünkü adil degil...

saygılar...

depocum sen gene 10 tane almışsın ben üye olmayı 3 kere farklı bilgisayarda denedim işlem yapılıyor kısmında takıldı ben de amaan dedim, şimdi de cafelere gidip uğraşmak da içimden gelmiyor, hatta yukarda bahsettiğin adil olmayan sistem yüzünden bize oy verin demek de artık içimden gelmiyor.. bir an müzisyenliğimi ve neye konsantre olmam gerektiğini unutuyordum oy verirmisin bize arkadaşım demekten :) şimdi sadece finalde canlı çalacağımız güne konsantre oluyorum çünkü esas işimiz bu müzik icra eden insan olarak..

farkındayım bu sene bu yarışma daha ilk, kimseyi zorla yarıştırmıyorlar, eksiklikler elbet olacak ve 2.sinde bu tecrübelerle bu eksiklikler giderilecek. sanırım buraya yazan arkadaşlar da bunun farkında ve eksiklikleri iyi niyetleri ile size bildiriyorlar.. bizde bu yarışmanın en güzel ve eğlenceli geçmesini istiyoruz ve bu yazdıklarımızın sizler tarafından dikkate alınacağı hususunda ben kendi adıma eminim..

sevgiler...

evet ya bu oylama çılgınlığı bi son bulsa artık. bakıyorum insanlar yorulmuyorda her gün her gün oylamaya devam.

azim en tepelerde maşallah :)

oylamaya karşıyım, hele hergün oy vermeye toptan karşıyım öle iş mi olur. oy dediğin bir kere verilir biter.

sonra birde şu bizim amacımız grupları yarıştırmak değil söylemleri var. bu söylemle eylemler birbirini pek tutmuyor sanki.

saygılar sevgiler efendim :)

kapitalizm dediğimiz sistem başlı başına teori ile pratiğin uyuşmamasını temel alır diyebiliriz sanırım ... bu koşulu en tepeye koyacak olursak; her söylemin, beraberinde en uygun eylemi doğurmadığı gerçeği deneyimle kanıtlanmıştır, diyebilirim.

içinde bulunduğumuz sistemin "vahşi" bir kapitalizm olduğunda ve bu sistemin üretimden ziyade tüketimi pompaladığı gerçeğinde hemfikirsek, yukarıda söylemiş olduğum durumun bizzatihi içinde olduğumuzu zorlanmadan anlayabiliriz.

böylelikle bu sistem, sırf reklam, kazanç, vb. maddi değerleri ön plana koyarak, elinde üretime yönelik çalışmaları bulunan insanların söylemleri ve eylemleri ( teori vs. pratik ) arasında farklılıklar yaratabilmektedir.

Geldiğimiz noktada söylenenlerin bir çoğunu yerine getirebilmek için ciddi bir emek ve uygun eylemler ortaya kondu. Bir çoğunuzun bunun farkında olduğuna eminim. Genel olarak yapmak isteyip yapamadıklarımız için kapitalizmi suçlamak çok kolaya kaçmak olacaktır. Ama unutmamak lazım :

...MONEY TALKS...

Finalde görüşmek üzere. Saygılar, sevgiler
akay

tarih değişikliği belkide en çok bizi etkiledi ama istanbulda gerçekleşecek finallerin yazıldığı gibi gurur duyulacak düzeyde geçmesi dileğiyle...

sinek demiş ki:
kapitalizm dediğimiz sistem başlı başına teori ile pratiğin uyuşmamasını temel alır diyebiliriz sanırım ... bu koşulu en tepeye koyacak olursak; her söylemin, beraberinde en uygun eylemi doğurmadığı gerçeği deneyimle kanıtlanmıştır, diyebilirim.

içinde bulunduğumuz sistemin "vahşi" bir kapitalizm olduğunda ve bu sistemin üretimden ziyade tüketimi pompaladığı gerçeğinde hemfikirsek, yukarıda söylemiş olduğum durumun bizzatihi içinde olduğumuzu zorlanmadan anlayabiliriz.

böylelikle bu sistem, sırf reklam, kazanç, vb. maddi değerleri ön plana koyarak, elinde üretime yönelik çalışmaları bulunan insanların söylemleri ve eylemleri ( teori vs. pratik ) arasında farklılıklar yaratabilmektedir.

Geldiğimiz noktada söylenenlerin bir çoğunu yerine getirebilmek için ciddi bir emek ve uygun eylemler ortaya kondu. Bir çoğunuzun bunun farkında olduğuna eminim. Genel olarak yapmak isteyip yapamadıklarımız için kapitalizmi suçlamak çok kolaya kaçmak olacaktır. Ama unutmamak lazım :

...MONEY TALKS...

Finalde görüşmek üzere. Saygılar, sevgiler
akay

aman akaycım alınasın diye sölemedim ben. yarıştırıyoruz deseniz kimse çıkıp nasıl yarıştırıyorsunuz demez. (ama işte bu oylama sistemi için insanlar kendilerini paralıyorlar birde arada bunun müzik yarışması olduğunu unutuyorlar. anlamsız anlamsız yorumlar yazıyorlar) tüm bunlar olurken "biz sizi yarıştırmıyorz" demek gereksizdi bence sadece onu dile getirdim ben baya yarışıyoruz çünkü.

çalışıp çabaladığınızında farkındayım. bilinen profesyonel hayatın soğuk ve sabit havasından uzak daha sıcak ve içten bir havada işleri yürütmeye çalışıyorsunuz. bu hem güzel hem kötü. güzel olan kısmı çok güzel bir ortam oluşuyor. ama bi taraftanda herkesin gönlü olsun derken işler aksıyor :) gerçi bunada çok itirazımız yok ertelenmiş ertelenmemiş.

zaten sizden öte katılan insanların yarışma anlıyışı önemli..

sevgiler efenim.
haberleriniz bekliyoruz :)

bu yarışmadan bişey olmaz arkadaşlar hepinize sabır diliyorum final tarihi galiba 2008 ağustos falan olur. pc başına her geldiğimde acaba bir gelişme varmı diye bakıyorum ama anlaşılan tarihi ben vermişim yukarda.

DEP_REM demiş ki:
yarışmanın tarihi ve zamanı ile ilgili yorum yapmacagım, olabilir insanlık hali zamanlar uymayabilir ama şu sitedeki oy verme işlemine deginmek istiyorum..
Çok saçma ve gereksiz oldugunu söylemek istiyorum, istedigin kadar sallama maille üye olabilirsin o siteye, tahminimce 100 e yakın account almış insanlar olabilir ordan benim kendime ait 10 tane var :) düşünün artık iş müzikten çıktı ticarete girmeye başladı...

saygılar...
+1905 :p ya harbi şu oylamaya bi çözüm bulsanız tam süper olcak bide final tarihi artık belli olsun ya :?

slm; biraz sert olacak galiba ama bunları birinin söylemesi gerekiyor yarışmacı guruplar pek dile getiremiyorlar haklılar çünkü bi beklentileri var yapacakları en küçük çıkışların bile yarışmada onları olumsuz etkiliyebileceğini düşünüyorlardır dediğim gibi haklılar. tahminimce görülmüş en başarısız organizazyon budur, yarışma başlamadan önce şu cümleler kullanılmış "Vizyonu, bu yarışmayı uluslararası platforma taşımak olan bir müzik platformudur…" "İlk elemeleri geçen grupların, dört şehirde, festival niteliğinde geçecek ikinci elemelerde sahne performansı yaşamalarını sağlayacak… " birincisi festival niteliğinde değildi berbat bir gündü kimsenin hoşuna bile gitmedi yarışmacılarda buna dahil hayatlarının en kötü performansınslarını gerçekleştirdiler çünkü şartlar ancak buna elveriyordu. ikincisi yarışma yöresel bir platforma bile taşınamadı nasıl uluslararası bir platforma taşıyacaksınız, bu vakitten sonra ciddiye alınmayı beklemeyin şu ana kadar elinize yüzünüze bulaştırdınız bari bundan sonra biraz sözünüzün arkasında durunda yarışmacılara güzel bir deneyim yaşatın, yedikleriniz size kalsın. milletin hayallerine hedeflerine set çekmeyin.

aslinda_o demiş ki:
DEP_REM demiş ki:

saygılar...
+1905 :p ya harbi şu oylamaya bi çözüm bulsanız tam süper olcak bide final tarihi artık belli olsun ya :?

abi çok iyi demişsinde final tarihinin bidaha değişmeyeceğini nerden bilelim kime inanalım

şehir şehir dolaşıp bütün yarışan grupları toplayıp konserler vermek hakkaten zor bir iş böyle bir iş yapacaksanız ya doğru düzgün yapıp taktir toplayın saygı görün yada böyle bir işe hiç kalkışmayın derim ben

(ya fazlamı yüklendim ben bu yarışmaya banamı öyle geldi 8O )

testislerim_elimde demiş ki:
yarışmacı guruplar pek dile getiremiyorlar haklılar çünkü bi beklentileri var yapacakları en küçük çıkışların bile yarışmada onları olumsuz etkiliyebileceğini düşünüyorlardır dediğim gibi haklılar.
böyle bir şey yazdığına göre motto ekibini tanıyamamışsın diye düşünüyorum
milletin hayallerine hedeflerine set çekmeyin.
burada da dünyanın sonuna atıfta bulunuyorsun sanırım :) bence fake bir accountla yazmaya gerek yok herkesin sinir olduğu noktalar var çeşitli açılardan ama dediğin gibi bu sert bir çıkış olmuş.

başlık giderek eğlenceli olmaya başladı, ben de kulaklığımı istiyorum! :D

testislerim_elimde demiş ki:
slm; biraz sert olacak galiba ama bunları birinin söylemesi gerekiyor yarışmacı guruplar pek dile getiremiyorlar haklılar çünkü bi beklentileri var yapacakları en küçük çıkışların bile yarışmada onları olumsuz etkiliyebileceğini düşünüyorlardır dediğim gibi haklılar. tahminimce görülmüş en başarısız organizazyon budur, yarışma başlamadan önce şu cümleler kullanılmış "Vizyonu, bu yarışmayı uluslararası platforma taşımak olan bir müzik platformudur…" "İlk elemeleri geçen grupların, dört şehirde, festival niteliğinde geçecek ikinci elemelerde sahne performansı yaşamalarını sağlayacak… " birincisi festival niteliğinde değildi berbat bir gündü kimsenin hoşuna bile gitmedi yarışmacılarda buna dahil hayatlarının en kötü performansınslarını gerçekleştirdiler çünkü şartlar ancak buna elveriyordu. ikincisi yarışma yöresel bir platforma bile taşınamadı nasıl uluslararası bir platforma taşıyacaksınız, bu vakitten sonra ciddiye alınmayı beklemeyin şu ana kadar elinize yüzünüze bulaştırdınız bari bundan sonra biraz sözünüzün arkasında durunda yarışmacılara güzel bir deneyim yaşatın, yedikleriniz size kalsın. milletin hayallerine hedeflerine set çekmeyin.

Açıkçası ben gruplardan biri olarak böyle düşünmüyorum.Eskişehir çok çok eğlenceli ve güzeldi..Tabiiki ülke finali olympos ta olsaydı denilen tarihte, o zamanda en iyi organizasyon olacaktı öyle bir final.şimdi ertelendi diye çamur atmaya gerek yok ertelenmesinin sebebide grupların ortak bir tarihte buluşamaması..İstanbuldaki finalde bence oldukça zevkli geçecektir..Sevgiler...

Geri