Big Fish

'Forum Meydanı' forumunda morgaine tarafından 28 Nisan 2007 tarihinde açılan konu

1. bu fılmı epey aradım forumda bulamadım ve olması gerektığını düşünüyorum.eğer daha önce açılmışsa kitlenir artık :!:
    bı sıteden alıntı yaparak bılgiler vereceğim sizlere

Edward Bloom Alabama'nın küçük bir bölgesinde yaşayan, gençliği hakkında efsanevi hikayeler anlatılan ve seyahate düşkünlüğüyle tanınan bir adamdır. Edward kansere yakalandığında eşi Sandra ailesini tekrar bir araya getirmeye çalışır. Bu sırada oğulları Will de yanlarına gelecektir. Will, babası hakkında anlatılan hikayeleri araştırmaya başlar ve şaşırtıcı gerçeklerle karşılaşır. Will, artık babasının büyük başarıları ve hayalkırıklıklarıyla karşı karşıyadır.

Batman, Edward Scissorhands gibi filmlerin usta yönetmeni The Big Fish'te yaratıcılığın sınırlarını zorluyor.

Ewan McGregor
    -- Edward Bloomun gençliği
    Albert Finney
    -- Edward Bloomun yaşlılık dönemi
    Billy Crudup
    -- William Bloom
    Jessica Lange
    -- Sandy Bloom
    Alison Lohman
    -- Sandy Bloomun gençliği
    Marion Cotillard
    -- Josephine
    Helena Bonham Carter
    -- Jenny (genç ve yaşlı) & Cadı

Yönetmen
    Tim Burton

Senarist
    John August

Yapımcı
    Bruce Cohen
    Dan Jinks
    Richard Zanuck

Müzik
    Danny Elfman

Görüntü Yönetmeni
    Phillippe Rousselot

Roman
    Daniel Wallace

bu fılmı belki defalarca izlemişimdir her izlediğimde ayrı bir tat bırakır.izlemeyenleriniz varsa kaçırmayın derim

2. Vay, bu filmi daha yeni mi açıyorsunuz ? :) Çok güzel filmdir. Çok basit bir mesajı var ama onu vermek için binbir türlü numarası var.

3. evet bende şaşırdım bari ben açıyım dedim :!:

4. okulda gösterilmişti ama izleyememiştim merak da ediyordum filmi bulabilsem bi yerlerden

5. Ankara da olsan verıyım dıcem ama hemde dvd :lol: ama taa kayserı desın :!:

6. bazı yerlerinde (ilk bölümde) yer yer sıkıcı öğeler barındırsa da ilerleyen bölümlerde kendini başarılı bir şekilde toparlayabilen bir film. fantastik ile gerçekliğin buluşması denilebilir. tim burton'un iyi işlerinden birisi ama ben en çok edward scissorhands'i beğenirim ve üstüne tanımıyorum. yaratıcılık daha had safhadaydı o filmde. birde ed wood var tabii...
    big fish'in görüntüleri nefisti bu arada. marion cotillard'ın olması ise ekstra güzellik katmış filme.

7. böyle bir film yok...

hele "aşk" ı tanımlama bölümü harika olmuş... "zamanın durması" sonra "hemen akıp gitmesi"...

8. cok güzeel bi film arşivlik..

9. Mükemmel masalsı, fantastik bir film. Tam Tim Burton'luk bir film. Adamın filmlerine bayılıyorum... Tavsiye edilir.

10. buldum ve izledim
    hayal dünyasının masalların güzelliği

11. hastasıyım jim burtonun tüm filmlerine buna da tabii :D

12. kaçan balık büyük olurmuş :mrgreen:

şaka bir yana izleyeyim ben de

13. Interstate 60 ile birlikte en sevdiğim iki filmden biridir.İzlenmeli,izletilmeli bence

14. Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. "V" yerine "W", "bir" yerine "bi", "nasıl" yerine "nası" gibi kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

15. her daim moviemax te karşıma çıkan ve inatla izlemeyi reddettiğim film:/