Serdar Öztop

Arkadaşımızın birisi serdar öztop'un haluk levent'in kliplerindeki çalışına hasta olduğundan bahsetmiş isterse ona serdar öztop'lu nerdesin ve hani benim olacaktın klibini yollarım.adamım benim yaaa dehşet çalıyo yaa...
Bu arada Serdar Öztop Haluk Levent'le birlikte konserlere cıkmaya başlamıştır.bir arkadaş da serdar'ın halukla çalışmasını talihsizlik olarak düşünmüş:) bence senin burda öyle bir yazı yazman talijsizlik.coğunuzun yerden yere vurduğu haluk levent'le,serdar öztop yıllardır arkadaşlar ve sizin coğunuzun bilmedği şeyleri serdar öztop biliyo haluk hakkında...Önceden de söylediğim gibi hepiniz çok biliyosunuz.

Serdar ile onceki hafta Istanbul'a geldigimde konustuk. Studyosunu ziyaret ettim :)
Yeni albumunde daha cok Turk melodilerine yer verecegini soyledi. Sukut albumu zaten cok guzeldi, yenisini de merakla bekliyorum :)

Ey gidi hey, Serdar'la görüşmeyeli yıllar var, aslında Istanbul'a gittiğimde bir arayıp sormam lazım. 1991-92 civarı Serdar gitarda, Tibet gitar/vokalde, Okan Özpoyraz davulda ve ben basta bayağı bir süre çalmıştık beraber orada burada Ortaköy'de Taksim'de... Favori gitarcım benim :)

Dinlemekten, özellikle de izlemekten olağanüstü keyif aldığım bir gitarist Serdar Öztop. Yalnız, internet sitesi pek tatmin edici değil bence. Albümle ilgili bilgi yok, kimin hangi enstrumanı çaldığı ne katkıda bulunduğu hakkında bir şey yazılmamış. Oysa "album info" denilen şeyin içinde "credits" bölümü olmalıdır... Basçının adını hala alamadım, hafiften kır saçlı, sempatik bir ağabeydi... :) Yardımcı olursanız sevinirim.

gitaristliğine birşey diyemem iyi bir gitarist olabilir ama sevmiyorum bu adamın tarzını.yani bende Yavuz Çetin,Akın Eldes gibi adamların yarattığı duyguyu yaratamıyor.

Zamanında Bulutsuzluk Özlemi dinlememin açıkçası tek sebebi Akın Eldes imiş...
ve
Zamanında Haluk Levent dinlememin tek sebebi de Serdar Öztop imiş...

Bu kadar kıymetli bir gitaristin albüm tanıtımında "Bir gitar virtüözünün ilk albümü" gibi esnafça bir başlık görmek beni üzmüştü. Böyle bir harekete vallahi de billahi de gerek yoktu be...

Serdar Öztop, şu an Bulutsuzluk Özlemi'nde görevini yapıyor... Kendi müziğini ilk kıstas olarak almamız daha iyi olur kanatindeyim. İyi ki var olan bir adamdır. Enstrümanını yenebilmiş tüm insanlar gibi...

Haluk Levent'in üç akoru kombine edip de kotardığı şarkılara maj7'lileri, add9'luları, sus2 'lileri sokarak "çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır" lafını başka bir boyutta cümle aleme hatırlatmıştır ;)

Geri