Bölümde kural ihlalleriyle ilgili :)

'Elektro Gitarlar' forumunda DaveMustaine_64 tarafından 9 Mayıs 2007 tarihinde açılan konu

1. Bununla ilgili bir uyarı asayım dedim duruma göre sabitleyebiliriz bunu ama pek gerek yok sanırsam..

Bunan böyle yapılan kural ihlallerini bir kenara kaydediyorum. 3 ihlalden sonrası için gerekli işlem yapılacak :)

2. Kolay gelsin, süper fikir. :D :D

Nikimi korumak için ispiyonculuk bile yaparım gerekirse. :wink:

3. Gitarını göster başlığındaki arkadaşlar! Sizin yüzünüzden hep bunlar :lol:

ihlal olayı güzelde nasıl tutucaksın çetelesini hocam? excel sheet falan mı yaptın?

4. Vur hocam gözlerine gözlerine. :lol:

5. valla bu başlıktan sonra 6 sayfa okudum gitrını göster başlığını, geyiğin dibine vurmuşlar yani. ama güzelde olmuş be, flüt kısmı özellikle hehe :)

6. DaveMustaine böyle bi konu açman iyi olmuş benimde bu konu hakkında söylemek istediklerim vardı bende bununla ilgili bi konu açmayı düşünüyordum burası gayet uygun olmuş

neyse daha fazla uzatmadan konuya gireyim. Başta söylemeliyimki amacım ukalalık sivrilik falan değil ama benim şahsi fikrim forum kurallarına abartı derecede bağlı kalınılıyo... yanlış yapıyosun demiyorum ama bu kurallardan biraz taviz vermek kimsenin zararına dokunmaz sanırım
    çünkü adı üstüne burası bi forum burada sürekli yazılır çizilir silinir yazılır çizilir silinir tartışılır fikir beyan edilir vs. vs. vs ama bu bölüm öyle bi hal aldıki forumluktan çıktı ansiklopedi gibi bişey oldu... bi giriyorum bi dünya kilitli konu var... Evet 3 senelik bi forum üyesiyim "cortmu ibanezmi" yada "boss ds1 nasıl bi pedal" konusunu yüzlerce kez görmekten bende bıktım ama bunun bi orta yolu bulunmalı diye düşünüyorum forum canlılığı adına....
    artı bide şöyle bi durum var turkrock forumuna takılan burda sorulara cevap veren akıl danışılan belli başlı arkadaşlar var ama onlarda hergün gün geçtikçe yeni yeni şeyler öğreniyolar ve 2 ay sonra sorulan aynı soruya daha detaylı bilgleri verilebiliyorlar

Tabikide başıboşluk ve düzensizlik hiçbirimizin istemediği bişey ama burda kendi insaytifini kullanarak bazı kural ihlallerine göz yummanın zararının olacağını sanmıyorum

saygılar... kolay gelsin..

7. Eleştirin için teşekkürler, aslına bakarsan bundan 3-4 ay kadar önce bunun senin dediğin gibi olduğunu fark edip aynen söylediğin gibi kurallarda biraz esneklik yapmaya başladım. Başlık indeksini ayda 1 kere güncellediğim dönemde aynen söylediğin gibi ansiklopedi başlığı gibi olmayan hiç bir başlığı açık bırakmıyordum :)

Şimdi dikkat ederseniz en fazla 3-4 günde bir moderasyon yapıyorum, kilitlenecek bir başlık olsa bile insanların biraz konuşmaları için. Moderasyon yaptığım zamanda, başlık indeksinin başında yazdığı gibi, ileride insanların bakıp da bir şey alamayacakları başlıkları kilitliyorum. yani bu konuda iyice esnekliğe gidip o başlıkları bıraksak da bir işe yaramayacaklar. sadece biraz daha fazla sohbet dönecek. Ayrıca gitarını göster, jackson başlığı, pod xt başlığı gibi başlıklarda da muhabbetlerin oldukça geniş olmasına imkanı var.. Bunu biraz daha serbest bırakırsak bu yeni düzene geçmeden önceki gibi insanların okumak istemeyecekleri bir hal alacaktır burası diye düşünüyorum.

Son olarak da bir sürü kilitli başlık olması dediğim gibi 1 haftada bir ya da o civarda 1 kere moderasyon yapmam. hepsini birden kilitleyince böyle oluyor. Hatta bugün moderasyon yaparken normalde kilitleyeceğim 1-2 başlığı da belirli bir süreyi geçtikleri için bıraktım. eğer birşeyler yazılırsa o başlıklara ne ala, yazılmazsa indeksi güncellerken yine gidecekler :)

8. Ben yapmadım secks yaptı.

Benim durum nedir? İhlal 1 oldu mu yoksa gitarını göster başlığındakiler fasulyeden miydi?

9. valla zor bi durum :) gelenleri önce bi teste soksak mı ne? :D forum kurallarını öğrenmişler mi öğrenmemişler mi?

10. demokrasi var, "secks yapti" diyenler elini kaldirsin. :utandim

11. :elsalla

12. Elini kaldırman yeterli, sallaman gerekmiyor.

13. Dikkat çekmeye çalışıyor işte :D

14. ben soyleyeyim, bu geyik durumunu ancak bir bulusma paklar. :lol:

15. Annem tanımadığın insanlarla buluşma dedi.

16. Geyik yapmayacağım artık. Beni zorlamayın :lol:

17. Bilet parami oderseniz uca uca gelirim... Bensiz bulusursaniz kara buyu yaparim :D :D

18. üzerime oynanıyor arkadaş :)

forumdan çok ansiklopediye benzemesine ben de karşıyım ama gerçekten artık midem kaldırmıyor yukarıdaki sabit başlığa yazmak yerine ortalık yere başlık açıp model bile belirtme ihtiyacı hissetmeden, yavşak msn dilinde o mu iyi bu mu iyi diye sorulan başlıkları. ya abbas21 gibi biri çıkıp kalayı basacak, açan açtığına pişman olacak :) ya da davemustaine_64 gibi kibar bi moderatör incitmeden modere edecek. :)

19. abbas21 başlık katletme, geyik sonlandırmada son noktaymış resmen. :D Forumun bu bölümünün kurallar konusunda esnekliğini sorgulamamak gerek, zira eleman arayanlar sayfasına girip bi ilan vermeyi denediyseniz ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız, şehir belirtmedim diye uzun uzadıya yazdığım ilan uyarısız, ihbarsız silinmiş o sayfada. =)

20. Bu beyler bizi etkiliyor bakın moderatör bey hepsinden şikayetçiyim. Böyle okudukça cıvıyasım geliyor :D .

Bu Sayfayı Paylaş