Hücum Kedi

Bir arkadaşımdan duymuştum bu grubu: İstanbul Kemancı'da çıktıklarını da duymuştum. Deftones cover'ları yapıyorlarmış lakin ben hiçbir yerde bulamadım.

Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim...

:::Rw:::

Hucüm Kedi, Kurban'dan Burak Gürpınar (davul), Kerem Tüzün (bas), Climb'dan Melih Balta (gitar), ve Öztürk Ilmaz (vokal) şeklinde kurulmuş karma bir cover grubu.. Hâlâ virtual (eski flatline)'da ve kemancıda çıkıyor olmaları muhtemeldir..

90'lardan bugüne çeşitli alt.rock parçalarını (Pearl Jam, Smashing Pumpkins, Muse falan gider bu) orjinaline sadık kalarak cover'lıyorlar..

verilen bilgilerin tümü dogru ancak hücum kedi su anda bar programı yapmamaktadır. Zira kurbanın albümü öztürkün yeni videosu derken biras ara verme karaı vermiş olabilirler.. Yakın zamanda onları tekrar sahned egörmekl dileğiyle

ben de alt kemancı'da çıktıklarını biliyorum hatta, kemancıda birkaç ay öncesine kadar barmenlik yapan arkadaşım, kurbanın davulcusunun (Burak) kendisini asıl kimliğiyle hücum kedi'de gösterdiğini ve oldukça başarılı olduğunu söylemişti..

yeni bar programlarında 80leri coverlayacaklarmış. Ayrıca Burock içi dışı bir bi insan kendi kimliğini her zaman ortaya koyar ehihih unutmadan su an program yapmıoolar sanırım

yaptıkları coverlardan bazıları
tool-sober
nın-we are in this together
rhcp-coffee shop
rhcp-greeting song
rhcp-by the way
dredg-yatahaze
muse-time is running out
muse-plug in baby
linkin park-one step closer

rostrum demiş ki:
audioslave- like a tone
pearl jam-alive falan da coverlıyolaar

bu arada hücum kedinin albümü cıksa fena mı olur almnaz msınız jane

fena olmasdı ama onların böyle bir niyeti yok diye biliyorum.
ayrıca j kullanımından vazgeç derim ben sana sonra başın belaya girer. :arrow: :!:

yener demiş ki:
rostrum demiş ki:
audioslave- like a tone
pearl jam-alive falan da coverlıyolaar

bu arada hücum kedinin albümü cıksa fena mı olur almnaz msınız jane

fena olmasdı ama onların böyle bir niyeti yok diye biliyorum.
ayrıca j kullanımından vazgeç derim ben sana sonra başın belaya girer. :arrow: :!:

gercekten de kusura bakma dün yukarıdaki satırları yazarken evinde kaldıgım elemanın babasının zulasını patlatmıştık. Ve ben 12 senelik jonie wolker şiseni bitirdikten sonra o sarkıları nasıl oldu da hatırlayabildim onu da bilmiyorum. Ha buarada hücum kediye albüm dedimde bu sadece bi temenni ama neden olmasın ??*

muse coverladıklarına sevindim.. dinlemek gerek o halde hem de hiç vakit kaybetmeden.. ama bi sual var içimde beliren: nası yapmışlar? hakkını vermişler mi?

mavibitki demiş ki:
muse coverladıklarına sevindim.. dinlemek gerek o halde hem de hiç vakit kaybetmeden.. ama bi sual var içimde beliren: nası yapmışlar? hakkını vermişler mi?
hakknı vermek mi sana şöyle bir şey söyliyeyim, adamlar sahnedeyken coverladıkları şarkılar cdden çalıyor sanıyorsun. O kadar birebir çalıyorlar yane. Hele pearl jam'le Audioslave coverlarında Öztürk Eddie Vadder, ve Chris Cornell'in seslerini birebir çıkarıyor. Kerem ,Burak ve Melihin müzisyenliğine laf eden insan yoktur herhalde ...

Hücum Kedi kısa bir süreliğine de olsa Kurban'ın konser ve Öztürk'ün solo çalışmları nedeniyle askıya alındı. Yakın zaman da yepyeni playlistle onları sahne de görmeye devam edeceğiz. Bu arada Hücum Kedi'nin vokali Öztürk yarın saat 22:00' de Yüxexes performansa konuk oluyor kaçırmayın derim...

böyle bir başlık açmayı düşünüyordum tam da bir bakayım dedim :)

neyse işte biraz bilgi:
Repertuar
Tool - 46&2, Sober, Stinkfist
NIN - We're In This Together
A Perfect Circle - Weak And Powerless, 3 Libras
Faith No More - What A Day, Ashes To Ashes, Gentle Art
RHCP - Coffee Shop, Greeting Song, By The Way
Dredg - Yatahaze
QOSA - No One Knows
MM - Beatiful People
Pearl Jam - Black, Rearview Mirror, Porch, State Of..
STP - Vasoline
RATM - Bulls On Parade
Muse - Time Is Running Out, Plug In Baby
Audioslave - Like A Stone
Linkin Park - One Step Closer
SOAD - Chop Suey
Zaman zaman program sonunda doğaçlama..

Grup Hakkında
Hücum Kedi? Öztürk İlmaz, Kurban grubundan Kerem Tüzün, Burak Gürpınar, ve the Climb'dan Melih Balta tarafından beste çalışmalarının yanısıra çeşitli mekanlarda cover çalarak müzik yapmak ve eğlenmek amacıyla 2001 yılında oluşturulmuş bir projedir. İlk başlarda Taksim'de eski Bronx'ta sahne alan grup daha sonraları Orta Kemancı, Flatline, Gitar, Karate ve son olarak da Alt Kemancı isimli mekanlarda pek çok kez çaldı. Şehir dışında da Eskişehir Hayal Kahvesi ve İzmir Roi'da sahne aldı. Şu anda her Cumartesi yeni açılan Virtual'da 23:00-01:30 saatleri arasında sahnede.

metal , funk , punk , alternatif yapıyorlar...

Geri