Hücum Kedi

"Not : Bu grup hakkında burdaki son entrym olucak. Çünkü sevgili Kerem Tüzündn bir dahaki konserlerinde slither ı istediğmizde " Bu iş öyle forumlara yazmakla olmuyo oğlum " cevabını aldık hafiften sitem içeren ses tonuyla"

Kızma yahu şaka yaptım.

Ben kisa bir süredir hücum kedi konserlerine gidiyorum fakat dün aksam gercekten cok iyiydiler...

Kerem 10 numaraydi fakat bazi sarkilarda çok fazla ekleme yapmis gibiydi abarti kacan yerleri vardi biraz...Ama herzaman ki gibi süperdi tabi :D..

Öztürkün sesi zaten tartisilmaz o da iyiydi dün...Bir de Ankara'dan gelmis olmalarina ragmen yorgunluk belirtisi yoktu kimsede herkes cikip calmasi gerektiginden iyi caldi söledi....

Dogum günü cocugunun Judith sarkisindaki efsane davulu da bizi baya bi sok etti ! :D Umarim yine yakin bir zamanda konser olur da gideriz....

bence süperdi özellikle biz time is running out çaldıktan sonra onlardan izlemek ayrı bi keyif keremin eklemeleri vs gibi bu arada baterist can süper çalıyodu ve mimiklerinden tutun kol hareketleri vs çok içtendi ama davulu acayip dövüyodu acıdım davula.. Gitaristinde eline sağlık, vokalistinde sesini tam alamadm nedense garagede mikrofondan olabilir ses biraz digital geliyordu ama ses aralığı gayet geniş olduğu anlaşılıyor daha temiz mikrofonlarla dinlemek dileğiyle..
Genel olarak sahnenin hakkını verdiler Keremin setup ve slaplaride ayrı tatlıydı neyse iyi çalışmalar diliyorum.. :)

"bi kere grup çalarken sahneye sürekli zırt pırt birilerinin çıkması çok amatörce bir görüntü oluşturuyor.Yani davulcu bi zile vurup zil yana gidince hemen sahneye birileri atlıyo,eliyle oynuyo felan
bu davulcunun kendi hatasıdır setup'u düzgün kurmadan zili ws.. düzgün ayarlamadan sahneye çıkıpta bu sorunları yaşadığınız an dediğim gibi 2 şarkıda 5 kere sahneye birileri atlarsa iyi görünmüyor. "

Güzel ve doğru bir yorum. Fakat oradaki davulu ve aksamı da gözden kaçırmamak gerek. Maxtone marka, artık emekliliği gelmiş bir davul ve aksamın Can'a dayanamaması doğal.

-25 kasım 2005 hücum kedi? ankara konseri-
8,5 saat yol 1.gün meraklı bekleyiş
2.gun saat 00:00 a kadar meraklı bekleyiş devam
ve amaca ulaşmanın verdiği mutluluk..
karşımda hücum kedi ve kerem tüzün..
a perfect circle , tool , pearljam , foo fighters , smashing pumpkins vs vs..
cok guzeldi -biranın tadı hala azımda ;o)-
unutulmaz bir konser olduğu kesin.. en azından benim acımdan..
the noose , the outsider , judith , 46and2 , black..
tek eksiğimiz weak and powerless bir de yatahaze idi :) ama buna da şükür gerçekten guzel bir gece gecirdim..
konserden sonra gerçekten garipti. yalnız basıma kızılayda oturdum.bi ara "fas-10" grubunundu galıba bas gitaristi arkadasla leziz bir muabbet cevirdik.kendisine teşekkur ederım burdan.
3.gun evde 3 e kadar uyumuşum otobusu bekledım
ve 8,5saat yol daha :)
şimdi geride kullanmaya kıyamadığım mor penamı kerem tuzunun kullanmıs olması onun yanında kerem tuzunun kendı penası ve birde anılarım kaldı.
umarım 9 aralık 2005 demirDemirkan izmir konserındede gorusebılırız kendısı ile.tabi ki kedileri izmire bekliyoruz. söylememize gerek var mı :)

teşekkurler kerem tüzün.
teşekkürler hücum kedi?

eğer yılbaşı gecesi hücüm kedi istiklalde sabaha kadar bizlerle olursa kesinlikle orada olur ve en önde izlerim.
yılbaşında hücum kedi ile sabahlamak istiyorum...
eğer varsa görüşmeler vs. yazarsanız nerede olabilceğini sevinirim.

bu arada birşey sorucam Hücum Kedi hiç bir kayıt yapıp paylaşmayı düşündümü ? çünkü insanlar Hücum Kedi 'yi yeteri kadar tanımıyor yada şöyle soriym albüm projesi varmı kafalarında yoksa hep cover grubu olarakmı kalacak Hücum Kedi ??

rethink demiş ki:
bu arada birşey sorucam Hücum Kedi hiç bir kayıt yapıp paylaşmayı düşündümü ? çünkü insanlar Hücum Kedi 'yi yeteri kadar tanımıyor yada şöyle soriym albüm projesi varmı kafalarında yoksa hep cover grubu olarakmı kalacak Hücum Kedi ??

ya bence (tamamen varsayım üzerine konuşuyorum) böyle başarılı bi grubun kendi besteleri de vardır, sahiden çıkcak mı varsa bu besteler su yüzüne? sevgili kibar kedi?..

Şu anda hücum kedi elemanlarından Öztürk kendi yeni albümü ile uğraşıyor. Melih ve benim içinde olduğumuz ayrı bir proje var. Can her ikisine de katılıyor. Hücum kedi kesişen küme gibi oldu yani.
Şu anda beste çalışması yok, ama sonuçta kedidir ne yapsa yeridir. Allah Kerim...

Kedinin ayrı bir havası var ama cover grubu olarak :) Profesyonel elemanların vakit geçirmek ve eğlenmek için içinde bulunduğu bir proje gibi. Bunu (havayı) korumak tabiri caizse karizmayı korumak gibi bir şey olur :) hehe

ya lütfen bencillik etmeyin bizi de düşünün böhüaaaa. en azından tadımlık birşeyler bekliyoruz yani. hep istanbul seyircisine kıyak geçmiş oluyosunuz. madem gelmiyorsunuz buralara bi oyuncak verin elimize de oyalanalım di mi ama ;)

Re: greenself

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği Forum Kurallarına aykırı üslubunuz sebebi ile silinmiştir.Bu tavrınıza devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.