Referans Monitörleri - Tavsiye

Teşekkür ederim geçmiş olsun dilekleriniz için. Tannoy'lar için bir telefon görüşmesi yaptım bugün. Kısaca artık getirmiyorlarmış Tannoylar'ı. Büyük ihtimal dahilinde m-audio lara talip olacağım. Birde compel öğrenci indirimi yapsa süper olur :)

Amerikada yaşıyanları kıskanmamak elde değil, benim BX5 leri alacağım fiyata BX8 alabiliyorlar, üstelik ceplerinde 75 dolar ciklet parası artıyor (Rolandların yurtdışı/yurtiçi fiyat oranı ise dahada kabullenemez. Adamın 250 dolara aldığını kim bana hangi hakla 550 dolara satar ! ) :twisted:

Tamam anlıyorum Türkiye fiyatları ile Amerika fiyatları eşlenemez ama mantık dahilinde olur hiç olmazsa. Bugün compel'in fiyat listesinde 620 euro + %18 kdv fiyat ile geçen TC Electronics G Major'u aletin Amerika fiyatı 500 dolarken zamanında Türkiyede 560$ dolara aldım (tabiki sıfır, istiyene fatura gösteririm). Ne oluyorda bukadar fiyat biniyor anlıyamıyorum. Ordaki rekabet çok farklı, piyasa söyle alevli, şukadar pazar var ... gibi laflara inandım bir süre ama Ant müzikden 2 tane DS90A alıcağım para nın 750 doları ile çok güzel gidiş dönüş thy ile uçarım Amerikaya, geri kalanı ile de musiciansfrined.com dan 2 tane DS90A alırım 850 euroya.

Firma yetkilisi arkadaşlar bu yazıyı yanlış anlamayın lütfen, size karşı özel bir durumum yok. Sadece Türkiye genelindeki fiyat anormalliği karşısında delirmem sonucu fiyatları yargılamam bu. Mümkünatı varsa lütfen bana açıklayın aradaki bu fiyat uçurumunu

skatheist demiş ki:
Ne oluyorda bukadar fiyat biniyor anlıyamıyorum. Ordaki rekabet çok farklı, piyasa söyle alevli, şukadar pazar var ... gibi laflara inandım bir süre ama Ant müzikden 2 tane DS90A alıcağım para nın 750 doları ile çok güzel gidiş dönüş thy ile uçarım Amerikaya, geri kalanı ile de musiciansfrined.com dan 2 tane DS90A alırım 850 euroya.

Sen yine o laflara inanmaya devam et, cunku dogru. Ekonomistlerin "economies of scale" (olcek ekonomileri) dedigi, sokaktaki insanin "surumden kazanmak" diye bildigi olay bu. Kisaca, cok satis yapiyorsan, kar marjlarini dusuk tutabiliyorsun.

Amerika'nin asil kiskanilacak yani, zaman zaman karsina inanilmayacak indirimler cikmasi. Bir urunu gozune kestirdiysen bir sure bekle, buyuk zincirlerden bir tanesi 6 aylik bir sure icinde mutlaka ciddi bir indirim yapiyor. Hele urunun piyasaya surulmesinin uzerinden 2 sene gectiyse stoktan temizlemek icin neredeyse bedava veriyorlar.

Ama dedigim gibi bunu anca satis hacminin yuksek oldugu ekonomilerde yapabilirler.

ozan biraz geç oldu ama haberini aldım bende 3 gündür filan giremiyordum foruma Geçmiş olsun bol bol protein al yaran çabuk iyileşir... Kendine iyi bak..

Teşekkürler CrazyLead kardeşim, geçti sayılır geliyorum kendime.

Domokun hastanede dosyaları değiştirmişler kaza ile mahoizer estetik ameliyatına girdim böyle oldu avatar :p

Arkadaşlar monitor hakkında hiç bir bilgim olmadığı için yardımınıza ihtiyacım var.Bende creative 2+1 hoparlör var ve artık mix yaparken başka şarkıları referans almaktan bıktım.(Gerçi bu bile yanıltabiliyor)
Arkadaşımın stüdyosuna gittim.Kendisinde alesis mk2 vardı(emin değilim ama mavi ledleri olan bi alet) Bunu 350 dolara bulabileceğini söyledi.Benim bütcem maximum 350 dolar gibi birşey.Odamın büyüklüğü ufak.Bir yatak odası kadar.Yaklaşık 15-20 metrekare.Alesisleri dinledim.Hiç monitör görmediğim için çok etkilendim.Fakat sesler (özellikle tizler) biraz lezzetli geldi.Ben tecrübesiz olduğum için yanılıyor olabilirim.Ne tavsiye edersiniz alayım mı bunları?

Davulzade bunlar aktif mi pasifmi? Pasifler Amerika'da $200 civari, fikir vermesi acisindan soyluyorum. Bende pasifler var; bir eski modeli M1 mk1 ve ben memnunum, ama dogrusu ben de bu iste uzman degilim :)

Aktif monitor arıyorum.Fiyat açısından en makulu sanırım aktif.Bir de Yapacağım mixlerin kalitesini Arttıracağını düşünüyorum.Aslında biraz biriktirip m-audio bx-8 lerden almaya heveslendim ama soundonsound.com da bx-5 ler için çok kötü eleştiriler vardı ben de m-audio dan biraz soğudum.Hem alesis alma fırsatım varken değerlendirmek lazım.Türkiyede 350 dolara bulmak zor diye düşünüyorum
Teşekkürler :D

Burak abi bu arada sansamp gt-2 yi beğendiğini okudum bende pod xt-pro var 2 gün sonra gelecek ama gt-2 yi de çok merak ediyorum bu alet de pod serisi gibi direkt kayda uygun mu

Pod daha kapsamli. Sansamp GT2 live icin veya solid state guitar amplisine girip, tup soundu almak icin guzel. POD kayit icin en guzel alet, o varsa hic baska birsey arama:) Belki floorboard alabilirsin cok faydasi oluyor, volume ve wah pedal gibi eklentileri tavsiye ederim.

Davulzade şu bx5ler hakkındaki okuduklarına bir link verebilirmisin? İçie kurt düşürdün şimdi :) Tam alıcaktım aletleri

Sevgili skatheist çok özür dilerim ama yanlış hatırlıyormuşum.Bx-5 değil sb5 i okumuşum yanlış bilgi vermişim.link vermeyi bilmiyorum ama adresi yazayım
www.soundonsound.com a girip orada articles bölümüne girip orada product reviews kısmında monitors a gir.Orada zaten hepsi yazıyor.
sp-5 ler için "sesi görüntüsü güzel ama gerçekten stüdyo için uygun mu?" diye yazmış.Bx-5 ler için yazanları okuyamadım çünki e-sub içinde(abone olanlar okuyabiliyor) Umarım yararlı olur.

Sevgili burak abi cevap için sağol beni masraftan kurtardın :LOL:

Bende aynen sp 5 leri okumuştum. BX 5 lere ulaşamamıştım e-sub yüzünden. Ama BX8leri okuduğumda sp serisinden beri güzel yol aldığını anlamıştım m-audionun :)

Sevgili skatheist hayırlı olsun. bx-5 e benim de merakım var ya alesis m-1 ya da bx-5 düşünüyorum ne kadara aldın(sakıncası yoksa) compelden mi aldın.Bir de taksitle mi aldın.Taksitle aldıysan çok vade bindi mi?

Compelden yarısı kredi kartı( peşin) yarısı dolar (nakit ) olarak aldım . %7 lik peşin indirimi ile 505 dolara geldi. Şimdi borç ödemeye geçtim, sigarayı fln bırakıcaz artık :)

Compele ilgileri için teşekkürler, güzel demo imkanı sundular.

Geri