Patrick Rondat

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda cajun tarafından 9 Mart 2004 tarihinde açılan konu

 1. dinleyen varmı bılmıyorum varsa görüşlerinizi alıım...
   
 2. benim kuzende rape of the earth adlı albümü vardı. dinledim sevdim. sadece bu
   
 3. müthiş gitaristlerden biri daha..
  vivaldi'nin dört mevsim'ini yorumlamıştı.. ardından yukarıda ismi geçen albüm çıktı dinlemedim.. ama mutlaka dinlenmeli..
  g3 grubununda da çalmışlığı vardır..
   
 4. o bir virtuöz,o bir müzik adamı,hele o visions şarkısı yok mu adamı çıldırtır..çok hızlı.nezmn çaldı g3 te acaba?konser kaqyıtları var mı?albmlerini bulamıom bitanesi var..izmirdenrde bulcam?ama bu adamın eli öpülür.. :)
   
 5. vaktiyle Amfibia albümünü dinlemiştim...çok sağlamdı, özellikle Vivaldi-4 Mevsim. Birde Elegy'de çalıyor ki eleman State Of Mind albümü çok çok başarılı
   
 6. kendisi yanlış hatırlamıyorsam jean michelle jarre ile çalışıyor. bende bir kaç parçasını dinlemiştim sevdim
   
 7. Çok bilinmeyen ama esasında çok iyi olan bir gitarist, bence Patrick Rondat... Ben de Amfibia albümünü dinlemiştim, bir de Elegy albümleri de var elimde ama pek dinleyemedim... Özellikle klasik gitar kullanımı süper bence!
   
 8. Her defasında bir seyler yazacam Patrick Rondat için düşünüyorum acaba bu adam için ne yazabilir diye sonra aklıma bir sey gelmiyor yazmadan kapatıyorum sayfayı.

  Harika bir gitarist tek kelimeyle ve kusursuz bir yorumcu aynı zamanda...

  [​IMG]
   
 9. Geçenlerde biraz dinledim. çok iyi bir gitariste benziyor. Aynı zamanda Elegy grubunun gitaristi. Jean Michael Jarre ile verdiği konsere ait bir videoyu da izledim. güzel uyum sağlamış. Bildiğim kadarıyla her ikiside Fransa'dan.
  Solo albümlerini en yakın zamanda edinmeye çalışacağım. Böyle mükemmel ama az bilinen gitaristlerin daha çok ilgi görmesini dilerim.

  Web Sitesi: http://www.rondat.com/
   
 10. G3 ile sadece bir fransa turnesi oldu. Gerçke anlamda G'nin 3.elemanı sayılmaz bence ;)

  Ama gitarist olarak aşağı kalır demek değildir. Sadece genelde 3.gitarist olarak daha şöhretli adamları alıyorlar o bakımdan.

  Ben de amfibia ile tanıdım ilk önce. Sonra diğer iki albümüne daha ulaştım.

  Vivaldi'nin mevsimler konçertosunun Sol minör "yaz" bölümün presto'sunun yorumu hoş bir yorumdu ama abartılacak da bir yorum değil bence.

  Oldukça kaliteli bir müzisyen olmasıylada diğer bir çok insandan ayrıldığını, kötü saçları olduğunu :) , şahane gitarları olduğunu(ibanezcidir kendisi), "fıransadan adam çıkmaz abi" savlarımı ezip geçtiğini de eklemeliyim :)
   
 11. Gitarist olarak gerçekten çok iyi bir gitarist ve G3 e de yakışır bence.
  Son albümü "An Ephemeral World" inanılmaz iyi bir çalışma mutlaka dinleyin derim.
  G3 yakışacak 3. gitarist hakkında uzun süredir düşünüyorum.Bu konu hakkında bir topic açıldı mı yoksa buraya devam mı edelim?

  "Nienturi sana soruyorum"
   
 12. İşte böyle Okan'ım ya! Gel forumlara azıcık gitarist muhabbeti döndürelim :)

  G3'te dinlediklerim arasında en çok yakıştığını düşündüğüm adam E.Johnsondı.
  Schenker'in de iyi bir tercih olma ihtimalini ciddiye alıyorum ama herhangi bir bootlegden vs. dinlemediğim için çok da kesin konuşamam.
  Aslında guitarevolution davasını izlemeyi isterdim ben. Poland,Skolnick,Friedman üçlüsünü.
  G3'e alternatif isim olarak ise Greg Howe, Steve Howe, Kenny Wayne, Neal Schon gibi isimler aklıma geliyor. Bir de olmazsa olmaz Gilbert ;)
   
 13. sanırım patrick rondat ın dört albümü var başkada yok.... yanlış bilmiyorsam. albümleri çok etkileyici bir virtüöz severek dinlediğim birisi
  ama fazla bilinmiyor galiba
  albümlerini internetten bulabilirler(paralı bazı siteler var)
   

Bu Sayfayı Paylaş