Sivasspor

'Forum Meydanı' forumunda always1907 tarafından 15 Mayıs 2007 tarihinde açılan konu

1. Servet Çetin'in onurlu mücadelesi

Önümüzdeki sezon sarı-kırmızılı formayı giymeye hazırlanan Sivassporlu Servet Çetin, Galatasaray karşısında son derece başarılı bir oyun sergiledi.

Yeni sezonda Galatasaray forması giyecek olan Sivassporlu Servet Çetin, dün Cim Bom’a karşı elinden geleni yaptı.

Sık sık Necati, Ümit ve İliç’le gelen Sarı-Kırmızılı atakları başarıyla savuran başarılı savunma oyuncusu, Karan’ın attığı golde elinden geleni yapsa da takımının yenik duruma düşmesine engel olamadı.

Ancak pes etmeyen Servet, Yiğidolar’ın beraberliği yakalamasında önemli rol oynadı. Kırmızı-Beyazlı oyuncu, kalan 2 maçta Galatasaraylı futbolculara başarı diledi.

2. Umarım Galatasarayda da en az o günkü kadar mücadeleci oynar..

3. Sivasspor lig tarihine geçti

Turkcell Süper Lig'in ilk yarısını lider olarak bitiren Sivasspor, Kocaelispor'dan sonra, ligde geride kalan 49 sezonda “4 büyüklerin” dışında ilk yarıyı zirvede tamamlayan 2. Anadolu takımı olarak lig tarihine geçti.
    (1992-1993 sezonunda ilk devreyi lider olarak tamamlayan Kocaelispor, o sezon ligi topladığı 59 puanla 4. sırada tamamlamıştı).

Futbol yaşamında Fenerbahçe, Trabzonspor, Kocaelispor, Çanakkale Dardanelspor, Sakaryaspor, Göztepe ve Sivasspor takımlarının formasını giyen, Fenerbahçe'de forma giydiği 1993-94 sezonunda attığı 22 golle gol kralı olan ve 1992-1993 sezonunun ilk yarısını lider olarak tamamlayan Kocaelispor'un en önemli oyuncularından birisi olan Bülent Uygun, futbolculuk döneminde Kocaelispor'da yakaladığı bu başarıyı şimdi de teknik direktörlüğünü yaptığı Sivasspor'da elde etti.

Güvenç Kurtar yönetimindeki Kocaelispor'un 1992-1993 sezonundaki başarısının ardından tam 15 yıl sonra bir Anadolu takımı olan Sivasspor'u birinci ligin zirvesine çıkaran Uygun, Sivaslı futbolseverlerin gönlünde taht kurdu.
    Futbolculuk yaşamındaki başarısını teknik direktörlük yaşamında da sürdüren Uygun, bu başarısı ile Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz'dan kulüp yönetimine, taraftarlardan spor otoritelerine kadar herkesin takdirini kazandı.

4. Hiç beğenmediğim bir takım, oynadıkları oyunu da beğenmiyorum, ama kutlamak lazım, çok büyük başarı.

5. kendi sahasindaki saha geliri sadece 60 milyar olan bir takimin bu noktaya gelmesi paranin hersey olmadiginin iyi bir göstergesidir.parali yönetimlerle basari bir yere kadar önemli olan futbolu bilen yöneticilerin futbolumuz icinde daha cok yer almasi.

ayakta alkislanacak bir basari,umarim gerisi gelir...

6. İlk dörtte bitirirlerse başarı bence, ki sanmıyorum.

7. Kesinlikle katılıyorum ayrıca cokta cirkef bir takım.Ankaragücü ile olan maçını izledim bu sezon Mehmet Yılmaz ve Balili insanın futbol izleme zevkini kaçırıyorlar

8. Trabzon geçer bunları görürsünüz :)

9. Beşiktaş şampiyon olamazsa sivas şampiyon olsun, ben beğeniyorum sivas ın futbolunu, bülent hoca da hem insan olarak hem de teknik adam olarak ii bir hoca, yolları açık olsun...

10. sivas 2.yarı ilk puan kaybını bizden alcak. ilk maçları bizimle. haybeye giden 3 puanımızı geri alcaz :wink:

daha önce kocaelispor ilkyarıyı 1.bitirip sezon sonu ligi 4.bitirmişti. sivasında durumunun bundan farklı olacağını sanmıyorum. ki bence ilk 4'de de olamazlar.

11. 'Şampiyonluktan bahsedersem bizi bitirirler'
    Lider Sivasspor'un Teknik Direktörü Bülent Uygun, zirve konusunda temkinli..

İddialı konuşmamak bir strateji mi?

Kendimi bir satranç oyuncusu gibi görüyorum. Çok dikkatli olmalıyım. Ben daha önce futbolcu iken Kocaelispor'da bu tecrübeyi yaşadım. 17 hafta lider olduk. Son 6 haftaya lider olarak girmemize rağmen ligi ancak 3. bitirebildik. Sonraki sezon o takımdaki 11 kişiden 9'u büyük takımlara gitti. Buna rağmen şampiyon olamadık.

Benzer hikâyeyi bir defa daha yaşamaktan mı korkuyorsun?

Ben şimdi bu durumun önüne geçmeye çalışıyorum. 4 büyükler yıllarca bizimle oynadı. Sende 400 milyara oynayan oyuncuya 1,5 trilyon teklif ediyorlar. Sonra futbolcu allak bullak oluyor. Bir de sakın sakatlanma diyorlar. Bu yüzden ben şimdi diyorum ki, başkan, taraftar ve formamız dışında ben de dahil herkesi satarız. Ama adam satmayız. Bu bir satranç oyunu. Doğru oynamazsak büyükler bizi mat eder.

Bülent Uygun, "Şampiyon olamayacaklarını bildiği için iddialı konuşmuyor." eleştirilerine ne diyorsun?

Ben olaya gerçekçi yaklaşıyorum. Biliyorsunuz geçen sene bu takımı 17. sırada devraldım. O zaman Sivasspor'a küme düşmüş gözüyle bakılıyordu. 39 maçta 25 galibiyet aldım. Bu kolay iş mi? Kadroyu bir inceleyelim. Oyuncuların bazıları 2. Lig'den, bazıları küme düşen takımlardan geldi. Bu şartlarda bu kadar büyük iş başardık. Elbette gerçekçi olacağım. Şayet bu şartlarda biz şampiyon olursak büyük takımların bütün yöneticileri bu işten ayağını çeksin.

12. Fenerbahçe'de malzemecilik yapsa adını söyleyemez stresten Bülent Hoca, hasta oluyorum böyle demeçlere.

13. Fenerbahçe'de malzemecilik yapsa adını söyleyemez stresten Bülent Hoca, hasta oluyorum böyle demeçlere.

14. walla helal olsun bunca yıl sonra bı anadolu takımı ilk yarıyı lider bıtırdı oyuncuların kalıtesı ortaya cıktı ama lıg basladıkca dusucekler gibi bakcaz b ıraz zor sampıyon olmaları

15. sivasta hava -20 dereceymiş, millet ısınmak için nağıcağını bilmiyo, yayıncı kuruluş bağlantı bile yapamadı bir süre, maç ta şu an başlamış değil zaten, zemin de buzla kaplı, enteresan bir maç olucak gibi duruyo, futbolcuların işi iş valla...

16. gol atabilirse bi takım alır maçı ya da 0-0 biter
    kayseriden biliyorum inanılmaz soğuk bi hava var

17. helal be sivasa böle devam.
    bizide devirdiler bu gün zaten bizim hal haraptı.
    tebrikler sivas

18. aynen katılıyorum.anadoludan ikinci bir takımın şampiyon olmasını gönülden istiyorum.hakediyorlar ve kazanıyorlar.trabzondaki ligin ilk maçını bu cümleden muaf tutuyorum bu arada.umarım böyle devam ederler.

Bu Sayfayı Paylaş