Amfi Mi Prosesör Mü ?

Hangisi ?

• Blackstar HT5R

Oylar: 19 73.1%
  • Boss ME-80

Oylar: 7 26.9%

• Toplam oy veren
    26
Merhabalar. Yaklaşık 5 yıl önce başlangıç seviyesi bir elekteo ve klasik yeni başlayan herkes gibi line 6 spider iv almıştım. Eski gitarımı satıp yeni gitar aldım. Daha çok metal çalan biriyim. İki seçenek arasında kaldım şuan için işin aslı ya lambalı bir aöfi alayım diyorum ya da kaliteli bir prosesör alayım diyorum. Boss me 80 veya blackstar ht5r arasında kaldım. Deneyimli arkadaşlar biraz yardımcı olabilir mi ? İyi forumlar herkese :)

Tarz belli ise sahnede de kolaylık olarak istemiyorsanız prosesor gereksiz olur. Bende kullanıyorum ama metal ağırlıklı ise ht5 ile pedal daha çok işinizi görür bence.

Ht5 elindeki line6'ten daha uçuk bir sonuç vermeyecektir, bir ses kartı alarak veya @welmour 'ın dediği gibi line6 pod 500 almak daha makul, hem dahili ses kartı da var, hatta line6 firehawk yine incelenesi bir alet, dahili ses kartından çok memnun kaldım elimdeki presonus audioboxı sattım. Hem podlara göre çok daha yeni ve güncel bir alet, daha uzun ömürlü bir kullanımı olur.

Ama her şekilde ht5 alınmaz, öyle çokta "lambalı" bir lambalı amfi değil, ek olarak istediğin metal tonları için mutlaka pedallara ihtiyaç duyarsın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Prosesör, ama o prosesör değil. Line 6 pod hd500/500x e oyum.
Ht5 elindeki line6'ten daha uçuk bir sonuç vermeyecektir, bir ses kartı alarak veya @welmour 'ın dediği gibi line6 pod 500 almak daha makul, hem dahili ses kartı da var, hatta line6 firehawk yine incelenesi bir alet, dahili ses kartından çok memnun kaldım elimdeki presonus audioboxı sattım. Hem podlara göre çok daha yeni ve güncel bir alet, daha uzun ömürlü bir kullanımı olur.

Ama her şekilde ht5 alınmaz, öyle çokta "lambalı" bir lambalı amfi değil, ek olarak istediğin metal tonları için mutlaka pedallara ihtiyaç duyarsın.

Farklı bir seçenek olarak da pedal seti yapabilirim hocam

ht5'te fx loop, alternatif kabin sim. çıkışları, eq gibi eklemeler var ht1'e kıyasla. Bu özellikler sonradan ortaya çıkabilecek ihtiyaçlar+pedal veya prosesör alındığında setupın gerekli şekilde yapılanmasına yardımcı oluyor. Amfi dist.'ında delay kullanmak istiyorsun mesela o zaman delay pedalını inputtan giremezsin, veya seskartı aldığında amfiden seskartına girebilirsin plug-in kullanmadan gibi...

Pek bahsi geçmeyen bir tarafı ise ev seviyeleri için uygun alet, düşük watt olduğu için gece sesi kısıldığında tatminkar sayılabilecek bir dist. veriyor (kulaklıkla kullanım şansıda var). Pedalsız üzerindeki dist.'ın yetersiz olduğuna katılmıyorum ama farklı ton beklentileri varsa elbette dist. pedalı kullanılabilir.

Geri