The Point Classic® Tremolo

'Elektro Gitarlar' forumunda night_slash_rain tarafından 26 Mayıs 2007 tarihinde açılan konu

1. arkadaşlar, bu sistemi kullananınız var mı?

http://www.pointtremolo.com/

bu sistemin, "original floyd rose" sistemine gore artıları, eksileri nelerdir?
    sustain, akor tutma, çalınabilirlik, tona etkisi ve diger baska açılardan..
    kısacası bu aleti merak ediyorum, kullanan arkadaslar varsa yorumlarını almak isterim :)

2. Evet bu sistemi bende çok merak ediyorum,Asım Can Gündüz kullanıyor bu sistemi gitarında,ACG'le konuşuklarıma göre kilit olmadığı için tel takılması ve akort etmesi çok çok daha kolay ve floyd'a göre'de daha hassasmış ama akort tutma özelliği nasıl acaba?kesin kilitli kulakçık falan kullanmak gerekiyordur gibi geliyor bana bir bilgi sahibi olan varsa bizi bilgilendirirse çok sevinirim
    iyi günler

3. asımcan abideki alet tremolo görünümlüydü hatta ben tremolo yaylarını gevşeterek kullandığını düşünmüştüm. 2 saat boyunca abandı, hiç akord etmedi aleti:D

4. sanırım bu alet hakkında insanların pek bir deneyimi yok? hıc kullanan yokmu ya? :)

5. valla bana asım can gündüz bile çok açıklayıcı bilgiler veremedi ki adam bayaa uzun zamandır bu sistemi kullanıo :) benim derdim tel takması ve akort etmesi sabit köprüler kadar kolay mı ve akort kaçırma durumu nedir?valla bende bu sorulara halen tatminkar cevaplar alamadım :)

6. bu konuya pek rağbet yok dediğiniz gibi :).. vintage ile 2 point tremolo aynı olsa gerek.. pek bilmiyorum.

7. farklı seylerden bahsediyoruz ama neyse :) sagol ilgin icin :)

Bu Sayfayı Paylaş