stüdyo açıyorum yardım?????

T

thoorx

Eskişehirde stüdyo açmayı düşünüyorum.Yerim hazır ama yalıtım yaptırmam gerekio ses konusunda şikayet olmayacak bir yer.Profesyonel bir yalıtımcıyla gorustum malzemeler 2.500 ytl tutuyor,tabi kendim yaparsam.Elimde yalıtım parası dahil 17 belki 18000 YTL var.Sadece studyo olan yer alanı 30 m2.Davulum var.Kabinleri kendim yapmayı düşünüyorum ama amfiler ve diğer ses ekipmanları konusunda tavsiyeleriniz neler acaba? Şimdiden teşekkürler...

Marshall mg100 al 2 adet, herkes kendinden bişiler bulur o amfide.

Kabin yapmak kabini almaktan çok daha ucuza da gelmiyor 4 tane celestion v30 zaten 400-500 dolar eder kargo hariç...

valla 2.500 ytl lik bir yalıtım yalıtım olamaz.. eger sağlam bir yalıtım yapmak isitiyorsan... duvarlara taş yünü .. 15cm boşluk vererek odanın içine tekrar alçıpandan oda yapman lazım ve onun üstünede akustik sünger yada onun türünden bir yalıtım süngeri yapman lazım... yere araba lastiği döşeyip üstüne mdve ile kaplaman ve onun üstünede halıflex koyman lazım.... kapınıda çift cam yapman lazım 2 kapı yani 4 cam demektir... buda sana ortalama en az 10.000ytly mal olur...

vehbican bu verdiğin yalıtım modeli içinde bazı yanlışlar var yere araba lastiği döşemek nedir sesi iletir lastikde az veya çok. Bu mesele bu işin mühendisliğini okumuş insanlar tarafından yapılmalı ve bir yığın hesaplama ile ince şekilde ayarlanmalı 15 cm şundan 10 cm de ondan usulü yaparsanız sonuçlar iç açıcı olmaz. İyi günler.

Me_ThuS demiş ki:
vehbican bu verdiğin yalıtım modeli içinde bazı yanlışlar var yere araba lastiği döşemek nedir sesi iletir lastikde az veya çok. Bu mesele bu işin mühendisliğini okumuş insanlar tarafından yapılmalı ve bir yığın hesaplama ile ince şekilde ayarlanmalı 15 cm şundan 10 cm de ondan usulü yaparsanız sonuçlar iç açıcı olmaz. İyi günler.
valla yanlış olabilir ama benim stüdyom aynı bu şeklde akustik olarak ve dışarıya ses çıkma açısından hiç bir sorun yok ve gayet güzel... ama tabi bu işin mühend,istleri daha detaylı hesaplamalar yaparak daha ii sonuç verebilir ama onların yaptıgı yalıtım en az 20 yada 30n bin ytly gelir bunuda unutmayalım.... ben kendi yaptıgım teknikle çok basarılı işler çıkartıyorum... sadece benimki bir öneri;) iiyi günler...;);)

Neye göre güzel olduğunu düşünmek gerekli fiyat performans oranına bakılıyorsa iyi olabilir fakat bu iş ciddi olarak yapılacaksa bana göre her zaman herşey gereken özende yapılmalı ve senin stüdyonda çalışan formül başkasınınkinde çalışmayabilir. Ölçüler farklı. Çok başarılı işler çıkartıyorum diyorsanız artık iddialı oluyor ve sadece bir öneriden fazlası oluyor ne dersiniz?

İyi günler.

18000 tl yeter de bi ihtimal artar bence.Biz kendi stüdyomuzu kurduğumuzda (ev tipi) 8 milyar ses yalıtımına harcamıştık ve dışarı bir gıdım ses çıkmıyordu.
Amfi için ise iki marka söyliyim: peavey ve marshall ikisinden şaşma bence.(100 watt işini fazlassıyla görür)
Gitar bateri o bu şu zaten onlar set up kısmı onları kendin beğendiğine göre kullanrsın...

Geri