Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Hayır! sevmesen de washburn al! Hehehehe... eline hangisi rahat geliyorsa o tabi ama washburn daha kaliteli mal üretir. İleride daha iyi fiyata satabilirsin.

Atalay demiş ki:
Hayır! sevmesen de washburn al! Hehehehe... eline hangisi rahat geliyorsa o tabi ama washburn daha kaliteli mal üretir. İleride daha iyi fiyata satabilirsin.

:D haklısın Atalay abi ,ama ya Washburn adamı sarmazsa..

Bırak ikisinede baksın,hangisini beğenirse onu alsın :LOL:

Ama tabiki önerimiz Washburndan yana...

arkadaşlar jackson dmxg alıp ustundeki emg hz manyetiklerini cıkartıp neck e DiMarzio® Evolution® bridge ye seymour ducnan tb4 taktırmayı düşünüyorum nasıl sonuç alırım?

hayvan demiş ki:
eh be ikidir yanlış yere yazıyorum sorumu :oops: bu sefer tutturcam inşallah
sorum kısaca şöyle:
washburn n2 mi alsam cort x11 mi alsam (sıfır bunlar)

valla ben her zaman iyi bir cort x'i tercih ederim bu fiyat aralığında. Bunun nedeni cort'un aşırı yüksek fiyatlı modelleri olmadığı için düşük/orta fiyatlı gitarlarda kaliteyi fazla düşürmemesidir. washburnlerde ise düşük fiyatlarda berbat şeylerle karşılaşabilirsin. ama gene de önemli olan senin deneyip beğenmen. ayrıca x11 alacak paran varsa kore ibanezlere de bakmanı öneririm.

Fusion tonu tam olarak Satriani gibi "kremalı kaygan" tonları yakalayabildiğin sound olarak tanımlayabilirim. Aslında Satriani ve Vai gibiler de genelde fusion tarz müzik yaparlar. Bu yğzden, hele ki Ibanez soundu istiyorsan, TB4 uygundur. Tam üstüne basmışsın. O zaman doğru seçim. :)

Washburnlerde kötü birşeyler karşılaşmadım ama ne yazık ki BC Richlerde çok feci sonuçlar oluyor. Cort da denedim ama yine de seçim kişisel olacak sanırım.

selam arkadaslar ben elektro gitar almayi dusunuyorum

model olarak da les paul bana hos geliyo

ama internette aradim gibson lar biras pahali galiba

soyle epiphone les paul standart i filan ne kadara alabilirim

ya da daha iyi veya ucuz ne secenegim olabilir

bilen varsa soyleyebilirse mutlu olucam

simdiden tesekkurler

KaRaBaSH demiş ki:
hayvan demiş ki:
eh be ikidir yanlış yere yazıyorum sorumu :oops: bu sefer tutturcam inşallah
sorum kısaca şöyle:
washburn n2 mi alsam cort x11 mi alsam (sıfır bunlar)

valla ben her zaman iyi bir cort x'i tercih ederim bu fiyat aralığında. Bunun nedeni cort'un aşırı yüksek fiyatlı modelleri olmadığı için düşük/orta fiyatlı gitarlarda kaliteyi fazla düşürmemesidir. washburnlerde ise düşük fiyatlarda berbat şeylerle karşılaşabilirsin. ama gene de önemli olan senin deneyip beğenmen. ayrıca x11 alacak paran varsa kore ibanezlere de bakmanı öneririm.

Aynen. cort'un fiyatı ucuz olmasına rağmen aynı fiyat aralığındaki washburn'e göre çok daha iyi oluyor.Örneğin ucuz gitarlarda bile basswood kullanabiliyor, oysa washburn sıkıştırılmış talaş (hardwood) kullanıyor.Buna washburn 500 dolar altında markasını satıyor diyebiliriz.Cort x11 bence n2'ye göre daha iyidir.Flamed maple olması ayrı bir güzellik, o fiyata inanılmaz.

Arkada$lar ayni sorulardan biktiniz tamam ama bana da bir akil fikir verin lutfen :)

Cort x2 vs Washburn wr150

Arkadaşlar bu iki gitar fiyat olarak çok yakın. Genelde yeni başlayanlara yada profesyonel olmayanlara yönelik. Tarz tercihimiz hardrock / metal ağırlıklı olsa oyunuzu hangisine kullanırdınız ve bu gitarlar hakkında paylaşmak istedikleriniz varsa bunlar nelerdir. Elinizde bu gitarlardan biri olsaydi digeriyle degi$tirirmiydiniz. Hangisi daha uzun sureli idare edebilir. Gitara yeni ba$lamayanlar icin ne onerirdiniz. (Manyetik degi$tirme gibi).. Manyetikler degi$se kaca patlar. Washburn wr150 1 hum 2 single. nasi bir manyetik degi$tirme mumkun olur.
Biliyorum cok soru sordum. Yardimci olabilirseniz memnun olurum.

Teşekkürler.

Bir kere manyetik değişimini bu gitarlar için unut :)

Zaten kaç paralık aletlerki manyetik değiştiresin?

Bence ikiside birbirinden berbat aletler,bence birazdaha kas bu markaların daha üst modellerini al.

Zaten sıfır düşünüyorsan,düşünme birdaha :)

Bunun sıfırına vereceğin parayla daha üstmodelleri ikinci el olarak alırsın..

Hadi kolay gelsin..

selamlar.. "hamer californian" serisinin 1 humbucker 1 single olan modelleri hakkında bilginiz varsa ağacını, tonlarını, ne seviyede olduğunu vs. anlatırsanız sevinirim..

Geri