Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

selamlar.. amplifikatör almak için sıvadım kolları.. aşağıda bazı adayların liste fiyatları ve modelleri var.. bu aletleri tanıyanlar bana yardımcı olursa çok sevinirim..
ev anfisi olarak kullanıcam fakat ufak çaplı yerlere de çıkartırsam, mikrofonlandığında tatminkar olmalı..

Marshall MG30DFX - 340$
Laney MXD65 - 375$
Laney HCM65R - 330$
Behringer V-Tone GM110 - 272$

bu fiyatlara yakın diğer önerilerinizi de bekliyorum..
şimdiden teşekkürler..

Slaytanic demiş ki:
Mourner_1_ demiş ki:
Gibson lp almak istiyorum ne zamandır..Gitarımı ve bi çok şeyi sattım,para biriktirdim..Ama hala kararsızım..Gibson special var bir tane..Sıfır kendisi,1500 dolar.Standart var,1800 dolar,87 model..Bir de SG var..oda 1500 dolar(2.el)Bendeki para ise bugün gelen öğrenim kredisi ile birlikte 1500 oldu..Ben ne yapacağım?Saygılar...

hepsini aynı anda deneme fırsatın varsa tek tek dene tonlarına bak görünüşüne bak içine en çok sineni al biz ne söylesek boş

Saol..Tabi hepsini deneme fırsatım olacak..Standart ve special ankarada.Sg istanbulda..Ben ise ortada :) Yalnız special bana daha iyi gibi geliyor.. Zaten yabancı sitelere baktım..ASlında "gibson specia" diye bi model yok.
Special sg var,special custom var.Ama bana gelen bilgi "gibson special"..
Kafam karışık :roll:

Selam arkadaslar ,

Bu forum bu gunlerde bana ilac gibi geldi acikcasi...Sizlere bir sey danismak istiyorum...

Gitar icin 1 milyar para ayirdim (amfi dahil) ve IBANEZ RG 370 DX almayi dusunuyorum...Grubumla calacagim tarz thrash ve power metal...Bu gitardan yeteri kadar sert tonlar alabilir miyim?

Ayrica single manyetiklerden dolayi dip ses denilen bi gurultu cikiyomus amfilerden , onu nasil engelleyebilirim veya o sesi cikarmayan bir amfi onerebilir misiniz?Cunku bana amfiler o sesi onleyebiliyor dediler...

Son olarak bu gitarin piyasasini bilen arkadaslar varsa fiyat ogrenebilirmiyim yaklasik olarak?

:twisted:

İstediğini karşılayabilcek bi gitar. 300-500$arası biliyorum piyasasını o gitarın emin değilim. Dip gürültüsü sorun olmaz fazla iyi bi gitar aldığın zaman. Amfiler değil noise gate engeller o sesi pedalla halledirli yani

begecey demiş ki:
selamlar.. amplifikatör almak için sıvadım kolları.. aşağıda bazı adayların liste fiyatları ve modelleri var.. bu aletleri tanıyanlar bana yardımcı olursa çok sevinirim..
ev anfisi olarak kullanıcam fakat ufak çaplı yerlere de çıkartırsam, mikrofonlandığında tatminkar olmalı..

Marshall MG30DFX - 340$
Laney MXD65 - 375$
Laney HCM65R - 330$
Behringer V-Tone GM110 - 272$

bu fiyatlara yakın diğer önerilerinizi de bekliyorum..
şimdiden teşekkürler..

Marshall MG30DFX i tercih etmelisin. Yüksek gain verebilen bir amplidir.
Ama Zuhal Müzik'den iyi bir pazarlıkla 260$ a alabilirsin. En kötü ihtimal 270$ diyelim :D (Nakit)

rastansaga demiş ki:
Darestan demiş ki:
öyle olabilir de ben biraz oynuyodum ayar yapıodum vidası yalama oldu sanki tornavida döndüremio artık tornavidayı soktuum yer biraz genişledi snaki napmam laızm :(
Bilemiyorum ama bişey merak ettim. Neden ayarlarıyla oynama ihtiyacı duydun?

fret buzz yapıyordu,bir de teller,in yüksekliğini ayarlamam gerekti ilk aldığımda,o yüzden.

Beyler ben şu an japon ibanez lere takmış durumdayım,kore malı ibanezler ile japonlar arasında neden bu kadar fark var?
İşçilik farkı mı var acaba?
Önemli olan pickup lar değil midir?
Korea malı ibanezi modifiye edersem japondan daha iyi olması gerekir gibi geliyor.
İbanez rg350 almayı düşünüyorum siyah renkte olanını ama türk sitelerde boyle bir model yok,şu an trabzondayım Ankara'ya gidince en çok ibanez nerede bulunur,her çeşit ibanezin bulunduğu bir yer var mı?

işçilik farkeder farkı ağaçalar kullanılıyor olabilir ankarada hatay sokağa gidiceksin orda var ibanezler denersin siteleri boşver ben laylaylomun sitesine bakıyorum mevcut dediği rekler yok fiyatlar yanlış artık hiç bakmıyorum açıkcası

rg350 bende almak istiyorumn ama deneme şansım olmadı maalesef trabzondayım burada bi b_k yok,Ankara'ya gidecem orada rg350 bulunurmu siyah istiyorum ben nerede bulabiliriz,sipariş veriliyor mu?
KaRaBaSH cahilliğime ver potans nedir yaw?
KaRaBaSH rg350'yi istanbul'da kaça alabilirim?

Potans şu ton , volume düğmelerinin kapaklarının takıldığı zımbırtı işte. Sesin açılıp kapanmasını , tone düğmelerinin çalışmasını falan sağlıyo.

Geri