Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

bence o kadar para yatırma o gitara srv muzikte 350$ a korea squier telecaster var bence bi dene derim oradaki bir cok highway fender telelerden daha guzel agacı klawyesi oturmuş bi kere

_SphinX_ demiş ki:
BEnim Hoşuma Giden Tonlar Özellikle Kurban Evanscence Deftones Haluğun son türkü albümündeki Tonlar Demir Demirkan bu adamların tonları güzel ama özelliklede KURBAN TONLARI İSTİOM :D

O gitarı sanırım Kurbanın son klibinde adamın elinde gördüğün için istiyosun. Şöyle diyim o gitar yerine başka bi gitarda bağlasa adamlar alırlar hemen hemen aynı tonu. Çünkü olay gitarda değil kullandıkları amfilerde ekipmanlarda o adamların. Kısaca o gitardan pek fayda gelmez sana :)

arkadaslar bu muzikcileri bilmiyorum istanbulda. Hani izmirde deseniz trigon muzikten uzak durun derim. Fiyat nerelerde uygun ve soyle strat kasa bulabilecegim yerler ozellikle. Help meee

Arkadaşlar siz beni yanlış anlıyorsunuz ben bu gitarı ilk ESP nin sitesinde gördüm çok beyendim Fakat bu gitatrın manyetiklerinin özelliklerini Sap taki ağacı AKor kilidi varmı yokmu onu bilmiyorum sizden Al Alma değilde bu gitarda bu vardır bu yoktur demenizi istiyorum Anlıyormusunuz o gitarın KuRBan la alakası Yok ...

en doğru fitat karşılaştırmasını nasıl yapabilirim? aletlerin fabrika çıkış fiyatlarını tüm dünyadaki orjinal fiyatlarını ve türkiyedeki fiyatlarını karşılaştırabileceğim bi site veya kaynak varmı?

O kadar gelişmiş bir teknoloji dünya üzerinde yok maalesef. Ama düşündüğün gitarı google a aratmak sıretiyle bayağı bir bilgiye kısa yoldan ulaşabilirsin. En doğrusunuda net üzerinden yeterli bilgiye ulaştığını düşündüğünde gelip yine burdan bilen birine sormak suretiyle yapabilirsin bir başka göz iyidir her zaman.

Arkadaşlar 2 aydır hangi müzik mağazasını arasam Ibanez sipariş verdik 1 haftaya gelecek deyip duruyorlar. Kimi geldi gümrükte diyor ama son 15-20 gündür hiç hareket yok her hafta aradığımda bir sonraki hafta diyorlar. İsyan ettim yahu artık. Paramızla rezil olmak diye buna denir herhalde. Sonrada yurtdışından gitar almak riskli diyorlar. Başka çare bırakmıyorlarki adama.

İşin birde şu çelişkili yanı var : yurtdışı bilinen büyük sitelere giriyorsun ibanezi Türkiye ye gönderemiyoruz üreticinin bu ülkeye online satışı yasak gibi bir şeyler yazıyorlar. Yani bizim Türkiye dekiler para kazansın diyemi bilmem Ibanez bölgesel satışı Türkiye de bir çok siteye kısıtlamış. İyi tamam kardeşim o zaman bende Türkiye den alırım. Yok onuda bulamıyorsun. Türkiyede 2005 Ibanez satan elinde kalan tek tük bir kaç gitar mağazası. Nedir bu yaaaa altınmı alıyoruz altı üstü gitar alacağım çileden çıktım. Ibanezden iyice soğudum artık bu tavırları yüzünden.

İstanbul'da taksim'de istiklal caddesinin sonunda tünel diye bir yer var :) Orası müzik mağazası kaynıyor oraya bakabilirsin, ama genelde çok kazıkçı oluyorlar ordakiler de bildiğim kadarıyla :)

Skyrunner demiş ki:
Arkadaşlar 2 aydır hangi müzik mağazasını arasam Ibanez sipariş verdik 1 haftaya gelecek deyip duruyorlar. Kimi geldi gümrükte diyor ama son 15-20 gündür hiç hareket yok her hafta aradığımda bir sonraki hafta diyorlar. İsyan ettim yahu artık. Paramızla rezil olmak diye buna denir herhalde. Sonrada yurtdışından gitar almak riskli diyorlar. Başka çare bırakmıyorlarki adama.

İşin birde şu çelişkili yanı var : yurtdışı bilinen büyük sitelere giriyorsun ibanezi Türkiye ye gönderemiyoruz üreticinin bu ülkeye online satışı yasak gibi bir şeyler yazıyorlar. Yani bizim Türkiye dekiler para kazansın diyemi bilmem Ibanez bölgesel satışı Türkiye de bir çok siteye kısıtlamış. İyi tamam kardeşim o zaman bende Türkiye den alırım. Yok onuda bulamıyorsun. Türkiyede 2005 Ibanez satan elinde kalan tek tük bir kaç gitar mağazası. Nedir bu yaaaa altınmı alıyoruz altı üstü gitar alacağım çileden çıktım. Ibanezden iyice soğudum artık bu tavırları yüzünden.
2 ay deil hatta 3 ay oldu o yeni mal gelcek demeleri bende 2 ay kadar bekledim bi turlu gelmedi en sonunda 2. el aldım gitarı su an cok ta memnunum hala gelip gelmedigini bilmiyorum ama kadikoyde tnt muzik var rex sinemasının orda orda ibanez rg2550 fln vardı . bnde ordan alcaktım ama istedigim modeli bulamadm(rg1570) sora dedigim gibi 2. el aldık sana tavsiyem sende 2. el al yada surekli kıvılcım muzik i ara başka caren yok

Ben daha biraz önce bi klasik gitar aldım ve hiç bi şey bilmiyorum, notaları öğrenebilceğim ve çeşitli akorlar bulabileceğim adresler var mı?

arkadaslar ben de elektroya yeni başlıyorum ne alsam öneriniz var mı???bide amfi almak istiyorum distortionlu ev için 15 lik ii midir sizce???

Aslında sesini açamamak değil sorun. 30 watt alsan mesela daha iyi ton alırsın çünkü kabin hacmi büyür daha tok bi ses verir yani. Ama 15 watt yetermi sorusu ise yeter heh

Cok dogru, 10w anfiyi de apartmanda sonuna kadar acamazsiniz. Ama sesini az acsaniz da 50w bir anfideki 12" celestion speaker ile 15w bir amfideki 8" markasiz bir speaker'in verdigi his cok tamamen farkli olacaktir. Tabii bir de anfilerin kendi karakteristik ses tonlari ekleniyor bunlara. Bence 10-15w anfiler tasimasi kolay oldugundan tercih edilmeli edilecekse.

Arkadaşlar,
Sizin için çok basit bir sorum var;
Şu pedallar ne iş yapar? Delay, Reverb ve Flanger. Anlayabileceğim bir şekilde yazarsanır çok sevineceğim. Herkeze selamlar..

merhaba arkadaşlar. elimde 600$ para var. Genelde metallica,megadeth,pentagram, ve power metal tarzı çalıyorum. Kafamda jackson ps4 veya dk2 , ibanezde de rg serisi bi kaç model var. ancak bu gitarların hiçbirini çalma fırsatım olmadı sağdan soldan duyduklaırm ve araştırdıgım bilgiler neticesinde bu modelleri yazdım. tonların sert ve sustain iyi olması benim için çok önemli. sizin tavsiyeleriniz nelerdir?. parayı zar zor biriktirdim çar çur olsun istemiyorum.:) sizinde fikrinizi alayım dedim. şimdiden sağolun ;)

Geri