Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Selamlar, ihtiyaçtan dolayı gitar satma durumum olabilir. Elimde 84 model Gibson Les Paul Studio Custom var. Gitarının manyetiğini değiştirip boyatıp custom yazanlar dibi değil gitar fabrika çıkışı studio custom olarak geçiyor. Gövde kenarlarında Custom Les paul'lerde olduğu gübü 3 sıralı binding var. Orjinalinden Tim Shaw manyetiklere sahip. Gövdesi de sapı da standart les paul'lere göre ince ve gitar daha hafif. TR'de hiç görmedim yurtdışında da reverb (şu anda satılık yok) ve ebay ilanlarında çok farklı fiyatlar gördüm. Gitarın herhangi bir sorunu yok, ama yaşından dolayı bir sürü çiziği vs. var, boyası fazlasıyla matlaştı falan falan... Fretleri Fatih Yılmaz tarafından değiştirilmişti, ondan sonra çok uzun süredir yatıyor, ayda bir alıp yarım saat ancak çalabiliyorum.
Aşağı yukarı fiyatının ne olabileceğine dair fikri olan birileri var mıdır?

Arkadaşlar herkese Merhabalar öncelikle. Yaklaşık 6 ay önce bir sx elektro gitar almıştım kendi çabalarımla öğrenmeye çalışıyordum. 1 ay kadar önce ince mi teli koptu, bende zatrn değiştirmek istiyordum. Pitbulun long life 9-42 tellerini aldım ve anlayan bi arkadaşımla beraber taktık. Daha sonra çalarken teller yankı yapar gibi ses çıkarmaya başladı fakat yankı telden değil kasanın içinden geliyor. Arkadaşım dedi ki içindeki yaylardan yapabilir dedi ama oda nasıl yapacağını bilmiyor. Bende anlamıyorum. Buraya bir sorayım dedim.

Arkadaşlar herkese Merhabalar öncelikle. Yaklaşık 6 ay önce bir sx elektro gitar almıştım kendi çabalarımla öğrenmeye çalışıyordum. 1 ay kadar önce ince mi teli koptu, bende zatrn değiştirmek istiyordum. Pitbulun long life 9-42 tellerini aldım ve anlayan bi arkadaşımla beraber taktık. Daha sonra çalarken teller yankı yapar gibi ses çıkarmaya başladı fakat yankı telden değil kasanın içinden geliyor. Arkadaşım dedi ki içindeki yaylardan yapabilir dedi ama oda nasıl yapacağını bilmiyor. Bende anlamıyorum. Buraya bir sorayım dedim.
tremolo sisteme sahip bir gitarınız var ise köprüyü tutan yaylar o şekilde bir çınlama yapabilir. yayların içerisinde pamuk, peçete gibi maddeler tıkıştırırsanız çınlamayı kesecektir.

Geri